Haydi Bisikletlere! Kanserle Mücadeleye Destek Verin!

Haydi bisikletlere! Mavi Bisiklet’in 5. etabına siz de katılın, kanserle mücadeleye destek verin! Mavi Bisiklet 5. yılında Caddebostan’da

Roche, Ekim ayının tüm dünyada ve Türkiye’de ‘Meme Kanseri Farkındalık ve Bilinçlendirme Ayı’ olarak değerlendirilmesi kapsamında, meme kanserinde erken tanının öneminin altını çizmek ve farkındalık yaratmak amacıyla Caddebostan’da Mavi Bisiklet kampanyası gerçekleştirecek. 23 Ekim Cumartesi günü saat 14.00-17.00 saatleri arasında ünlü şovmen Cem Ceminay’ın sunuculuğu ile gerçekleştirilecek bisiklet turuna, kansere karşı verilen mücadeleye destek olmak isteyen herkes davetli!

Ülkemizde her yıl elli bin kadın meme kanserine yakalanıyor ve maalesef yarısı hayatını kaybediyor. Kanserde erken tanının öneminin her geçen gün arttığı günümüzde Roche, ‘Meme Kanseri Farkındalık ve Bilinçlendirme Ayı’ olarak değerlendirilen Ekim ayı kapsamında Caddebostan’ da Mavi Bisiklet, Kanserde Erken Tanı için Yol Açık kampanyasını beşinci kez düzenliyor. T.C.Sağlık Bakanlığı Kanserle Savaş Dairesi Başkanlığı tarafından desteklenen Mavi Bisiklet kampanyası, ünlü şovmen Cem Ceminay, Sağlık Bakanlığı Kanserle Savaş Daire Başkanı Prof. Dr. Murat Tuncer, Türkiye Meme Hastalıkları Dernekleri Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Vahit Özmen ve Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı ve A Milli Bisiklet Takımı sporcularının katılımı ile 23 Ekim Cumartesi günü saat: 14:00’da Caddebostan’da gerçekleştirilecek.

Etkinlikte geçtiğimiz senelerde erken tanıya dikkat çekmek için pedal çeviren Türkiye Bisiklet Federasyonu A Milli Bisiklet Takımı sporcuları, Caddebostan-Bostancı-Caddebostan rotası boyunca pedal çevirmek için mavi bisikletleriyle hazır olacak. Bisikletlerine binerek kampanyaya destek verecek her vatandaş adına Roche, Türkiye’deki kanser hastaları derneklerinin bir araya gelerek oluşturduğu ‘’Kansere Karşı Elele Platformu’’na bağışta bulunacak.

Meme kanseri ile yüzleşip, hastalıkla mücadele veren kadınlar, etkinliğin web sitesi olan www.mavibisiklet.com’u ziyaret ederek, kansere karşı kazandıkları zaferin hikayesini, sitede yer alan ‘Mavi Hikayeler’ bölümünde paylaşma imkanı bulacaklar. ‘Mavi Hikayeler’, meme kanseri ile yüzleşen kadınların birbirlerine destek olmak için buluşacağı bir platform olacak.

Kanserde erken tanının önemine dikkat çekmek üzere Caddebostan’da gerçekleşecek Mavi Bisiklet etkinliği, kansere karşı verilen mücadeleye destek olmak isteyen tüm vatandaşların katılımına açık olacak.

Yorum yapın