Hedef Üniversite

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere Hedef Üniversite’den bahsetmek istiyorum. Projeyi yararlı bulduğum için sizlerle paylaşmak istedim. Umarım ihtiyacı olanlara iyi bir kaynak olur.

Hedef ÖSS adı ile 2001 yılında ilk adımı attılan proje, 10 yıllık uykusundan, 2011 Mart ayında Hedef Üniversite adı ile tekrar hayata geçirilerek,üniversiteye hazırlanan öğrencilerin hizmetine sunulmuş durumda.

2 kişilik kurucu ekibi ile çalışmalarına devam eden Hedef Üniversite’nin bir çok hizmeti bulunuyor. Bu konuda detaylara geçmeden önce tüm özelliklerin, kullanıcı kaydı yapan öğrencilere ücretsiz olarak sunulduğunun altını çizelim. Site kurucuları, öğrencilerin tercih rehberini daha etkin kullanabilmeleri için kayıt olduktan sonra Facebook hesaplarını bağlamalarını tavsiye ediyor. Neden özellikle bu konuda ısrarcılar sorusunun cevabı ilerleyen satırlarda karşımıza çıkacak.

Sisteme kayıt olduğunuzda, sınavdan hemen sonra YGS ve LYS puan hesaplama uygulaması ile tahmini puanlarınızı öğrenebilir, bu puanlamaya göre hemen tercih listesi oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz liste çok fonksiyonel ve kullanışlı. Yaptığınız tercihleri arkadaşlarınızla veya bu konuda deneyimli birisi ile paylaşabilir, tercihleriniz hakkında görüşlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca arkadaşlarınızdan tavsiye üniversite programı alabilirsiniz.

Bir diğer önemli özellik de; o anda kullanıcılar tarafından en çok hangi üniversiteler, şehirler aratılmış veya tercih edilmiş görebilir, seçtiğimiz programlar ile ilgili istatistiki bilgileri, program bilgisinin hemen altında inceleyebilirsiniz. Tercih rehberinin sosyal özelliği ile de arkadaşlarınızın hangi üniversiteleri seçtiğini görebilir ve altına yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Öğrecilerin öğrenmek istediği konular için de sorular sayfası oluşturulmuş. Bu sayfa aldında üniversiteler, programlar, şehir ve daha birçok konuda cevaplar edinebilirsiniz. Aldığınız cevapları puanlayıp, yararlı bilgilerin ihtiyaç sahiplerine ulaşmasını kolaylaştırabilirsiniz. Bu cevaplar ve bilgilendirmeler ile tercihlerinizi tekrar gözden geçirmeniz çok daha kolay hale gelecek.

Hedef üniversite’yi başarılı kılan bir başka özelliği de üniversitelerin temsilcilerinin sitede sizinle direkt olarak iletişime geçebiliyor olması. Tercih ettiğiniz üniversite, program, burs olanakları, yatay geçişler, bölüm değiştirmeler, konaklama ve aklınıza gelebilecek her hangi bir soru ile detaylı bilgileri konunun asıl muhatabı, üniversitelerin profesyonel temsilcilerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz.
Çalışma daha birçok özelliği barındırıyor. Kuruculardan Sinan Yüce de zaman içinde hem kullanıcıların talepleri hem de kendi planları doğrultusunda çok farklı hizmetler sunacaklarını söylüyor. Bu hizmetlerin her birinden burada bahsetmek yazıyı oldukça uzun hale getirecek. Detaylı bilgi için Hedef Üniversite ile iletişime geçebilirsiniz. Üniversiteye girişte en sancılı dönemlerden birisi olan tercih dönemini Hedef Üniversite ile daha kolay atlatabilirsiniz.

İletişim:
http://www.hedefuniversite.com
http://www.facebook.com/hedefuniversite

Yorum yapın