Helyum’dan Çevre Dostu Yeni Ürün Ecofont

Helyum Bilişim müşterilerini yeni ürünü Ekofont ile yüzde 50 oranında kartuş/toner maliyetinden korurken, karbon izlerini silerek çevreye katkıda bulunmaya davet ediyor.

Bilişim sektöründe 6. yılına ulaşan ve her geçtiğimiz sene başarılarına bir yenisini daha ekleyen Helyum Bİlişim, ECOFONT ürünlerinin Türkiye Tek Distribütörü oldu. Dünya çapında önemli bir yere sahip olan, Trend Micro, USB-K ve Tufin gibi çok sayıda ürünün Distribütörlüğünü üstlenen Helyum Bilişim; ürünlerini çeşitlendirmeye devam ediyor. “Yeşil Baskı” sloganıyla ortaya çıkan Ecofont yazılımı %50 kartuş/toner tasarrufu sağlıyor.

Avrupa Çevreci Proje Ödülüne sahip olan Ecofont, kurum çalışanlarının ve ev kullanıcılarının çevre bilincini artırmak için bir araçtır. Günümüzde rutin bir iş haline gelen baskı alma, Ecofont’un yoğunlaştığı konudur. Ecofont, kısıtlama getirmek yerine, yazdırma işlemine her ihtiyaç duyulduğunda kullanıcıya bir seçenek sunar. Kullanıcı, yazdırma işlemi için Ecofont’u tercih ettiğinde, çıktılar bu güzide Ecofont görünümüne sahip olur. Ecofont ile yapılan her yazdırma işlemi, gelişmekte olan çevre bilincine de extra bir katkı sağlar.

Ecofont ile karbon salınımını minimuma indiren Türk Telekom CEO su Gökhan Bozkurt; “İş süreçlerimizi sürdürülebilirlik prensiplerine göre dönüştürüyoruz. […] Metinlerde kullandıkları delikler sayesinde mürekkep tüketiminde %50’ye varan tasarruf sağlayan Ecofont, Türk Telekom çalışanlarının bilgisayarlarında öncelikli olarak kullanılacaktır.” açıklamasını yapmıştır.

Helyum Bilişim Genel Müdür Yardımcısı Neslihan Aksun; “Ecofont fontları sayesinde yazdırma işlemi daha az toner kullanımı anlamına geliyor. Üretim ve dönüşüm süreçlerini incelediğimizde bütün bir toner döngüsü için doğal çevreye çok büyük ihtiyaç var. Ortalama 1000 çalışana sahip bir kurum, neden olduğu sera gazı yayılımını yılda yaklaşık 10 ton karbondioksite kadar azaltabilir. Bu şirketlerin ihtiyaç duyduğu tüm bu tonerin döngüsü için kullanılması gereken su miktarı ise maalesef yaklaşık olarak 240.000 litredir. Ne tür boyutlarda tasarruf yapılabileceğini hayal ettiğimizde bu ürünün ülkemizde de olması gerekliliğine karar verdik.” dedi.

“Hepimiz mürekkep ve toner maliyetlerinin yüksek olduğunu biliyoruz. Mürekkep ve tonerin dünya çapındaki pazarının yılda 60.000.000.000$ olduğu tahmin ediliyor. Ecofont’a yapılan yatırım ve uygulama maliyetleri ise bu çerçevede çok çok düşüktür ve çok hızlı sonuç alırsınız.” diyen Aksun, çevreci tasarımıyla Ecofont bireysel ürünlerin çok yakında Helyum Teknoloji Bayileri ve Teknoloji Zincir Mağazalarında yer alacağını açıkladı.

Ürünün ücretsiz demo versiyonunu indirmek ve incelemek isterseniz; http://www.ecofontturkiye.com/indir.php

Yorum yapın