Hızlı ve Pratik Quictransfer ile Dosya Paylaşın!

QuicTransfer birkaç ay önce, iki Türk girişimci tarafında kurulan, güvenli ve hızlı transfer mottosuyla hayatımıza giren dosya transferi uygulamasıdır. Benzerlerini mutlaka kullanmışsınızdır. Wetransfer’den tutun da, Dropbox’a birçok dosya transfer hizmeti dijital hayatımıza girmişti.

Bugün sizlere iki girişimci arkadaşımın QuicTransfer ismini verdikleri dosya transfer uygulamasından bahsetmek istiyorum.

QuicTransfer adından da anlaşılabileceği gibi Quic UDP protokolünü kullanarak geliştirildi. TCP protokolüne göre 3 kat daha hızlı olan ve UDP protokolü sayesinde paylaşımları çok daha hızlı bir şekilde indirebilirsiniz. Aynı zamanda SSL destekleyen ve güvenli veri iletişimi sağlayan QuicTransfer sadece tasarımı ve kolay kullanımı ile dikkatinizi çekecektir.

UDP olması sebebi ile veri kaybı ilk akla gelen soru işareti olacaktır. Ancak protokol veri kaybını da iyi ele alıyor. QUIC veri sınırlandırılması ile şifreleme sınırlamalarını kontrol etmekte ve böylece veri kaybı minimum seviyede tutuluyor.

Memnun kalacağınıza eminim…

Quictransfer.com adresine girdiğiniz zaman tek bir tıklama ile dosyanızı yüklemeye başlıyorsunuz. Dosyanız karşı tarafa iletildiğinde ise belirli bir download sayısı ya da şifre koyarak yüklemenizi güvence altına da alabiliyorsunuz. Mesela 1 download sonrasında dosyayı silebiliyor böylelikle aynı bağlantıdan ikinci kez yükleme yapılamıyor.

Dilerseniz sol kenarda bulunan Facebook, Twitter veya E-posta ikonlarını tıklayarak yüklediğiniz dosyayı kolaylıkla paylaşabiliyorsunuz.

Denemek isterseniz https://quictransfer.com adresi sizleri bekliyor.

 

Görsel Kaynağı: DepositPhotos

“Hızlı ve Pratik Quictransfer ile Dosya Paylaşın!” üzerine bir yorum

Yorum yapın