HocaHanim.TV ile Tanıştınız mı?

Hoca-Hanim-TVHocahanım.tv programlama dilleri üzerine videolu eğitimlerin yer aldığı interaktif bir eğitim sitesidir.

Ülkemizde yazılım dünyasında erkeklerin çoğunlukta olduğu bir gerçektir. Kız kardeşlerimiz de birleşip buna bir son vermek istemiş.  www.hocahanım.tv ekibi olarak bayanlarında bu dünyada yer aldığı gerçeğini göstermek amacıyla sadece bayan hocaların yer aldığı bu eğitim portalını oluşturmuşlar.

Hem yazılıma meraklı olan öğrencilere yardımcı olmak, hem de bugüne kadar yazılım dünyasında pasif durum da yer alan bayan arkadaşlarımıza bir cesaret kaynağı olmak istiyorlar.

Bu proje ile kendi gibi yazılıma merakli hanım kızlarımız ve yetenekli bayanları bir arada toplayıp çeşitli programlama dilleri hakkında ders videoları çekiyorlar. Yazılıma yeni başlamış kişilerin veyahut lise veya üniversitede yazılım bölümünü kazanmış arkadaşların ders dışında okul seviyesinde dinleyebilecekleri bir ders sitesi olarka karşımıza geliyor.

Gerçekten böyle bir şey hiç aklımıza gelmemişti değil mi?

Kısa sürede Şeyma Gürbüz, Pelin Yüksel, Vildan Çalışkan, Gözde Pehlivan ve Merve Sarp ile dersleri çekmeye başlamış ve projeyi hayata geçirmişler. İlk olarak 24 Şubat’ta WordPress tabanlı bir site ile yayına başladı. Şuan birçok ders videosunu hanım kardeşlerimizden dinleyebilirsiniz…

Elbette ki önlerinde uzun ve zorlu bir yol var. Tahmin ediyorum ki yazılım sektörüne başarılı ve uzman hanım kızlarımızın yetişmesinde faydaları olacaktır. Aşağıda örnek bir dersi izleyebilirsiniz…

Web: www.hocahanim.tv

“HocaHanim.TV ile Tanıştınız mı?” üzerine 3 yorum

  1. önceden görmüştüm mantıklı bi hareket :)bi hoca daha vardı sanki şeyma güven di sanırım ondan bahsetmemişsiniz?

    Yanıtla

Yorum yapın