Host Upgrade…

Bu aralar sayfam epeyli kasmaya başladı. Özelliklede açılma süresinde birazcık yavaşlık hissedebilirsiniz.  Sebebi belli veritabanı aldı başını gidiyor. Tabi FTP içerisindeki dosyalarda sistemde şuanda 1.428 yazı ve bu yazılara yapılan 22.304 yorumu kaldırmaya çalışıyor. Özelliklede yönetim panelimde hissettiğim bu yavaşlığın artık bir sorun haline gelmeden düzeltilmesi gerektiğine karar verdim.

Şimdiye kadar 250GB BW (Aylık) ve 5GB alana sahip olduğum standart bir host kullanmaktaydım.  Mysql’in ram ve işlemci tüketimi yanı sıra bulunduğum makina üzerindeki diğer hesapların etkisi ile sistem epeyli kasılır hale geldi.  Aslında kullanmakta olduğum WP alt yapısınında buna büyük bir katkısı var.  Mümkün olduğunca az eklenti kullansam da bir ihtiyaç haline gelen üst pakete geçiş sürecime başlıyorum.

Yeni geçeceğim paket ise

* Limit of 50 users per server
* Higher outgoing email limit (1000 emails / hour)
* Larger CPU/Memory allocations for PHP/CGI/Perl scripts
* FastCGI & PHPAccelerator
* PHP5 & MySQL5
* Apache 2.0
* Cpanel Control Panel with Fantastico
* Intel 8 CPU Xeon servers
* SSH shell access

* 100 GB Disk space
* 1000 GB (per month) Traffic
* 100 Domains

Bu özellikleri vaadediyor 🙂  Açıkcası Ram ve CPU için geçiş yaptığımı itiraf etmeliyim. Yoksa 100 tane domain 100GB disk alanını ne yapayım bana lazım olan 1 alanadı, 10GB yer, 60-80GB trafik ve 1 veritabanı…

Neyse Google bu yavaşlıktan dolayı bana küsmeden sistemin bu gece yeni pakete geçirilmesi için bilgi geçtim. Host firmam 72 saat içerisinde tüm geçişi tamamlayacak.

“Host Upgrade…” üzerine 5 yorum

  1. Hangi host firmasına da geçtiğini söylesen… En azından mail at bizde bakalım. Çünkü benim ki de kanı hazında çalışıyor.

    Yanıtla

Yorum yapın