HP Deskjet Ink Advantage 4645 İnceleme #hpinkadvantage

HP Deskjet Ink Advantage 4645 (2)Ev kullanıcıları her zaman mürekkep kartuşlu yazıcıları tercih etmiştir. Her ne kadar mürekkep kartuşları pahalı da olsa, lazer yazıcılara göre daha uygun fiyatlı olan yazıcılar ilk tercihimizdir.

Yeni nesil yazıcılar artık “All in One” diye tabir edilen çoklu işlev yapısına sahip hepsi bir arada yazıcılar haline geldi. HP Deskjet Ink Advantage 4645’de bunlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor…

Yalnız önemli birkaç özelliği daha var. Birincisi Wifi olması, ikincisi ise fotoğraf baskı yapabilmesi…

HP son tüketici kanadında büyük bir potansiyele sahip. Bunu fotoğraf baskılarında da son tüketiciye sunabilir bir hale geldi. İddialı çözümler sunan HP markası, Deskjet Ink Advantage 4645 modeli ile de dikkatleri üzerimize çekiyor.

Hem ev, hem de ofiste kullanabileceğiniz HP Deskjet Ink Advantage 4645 boyutları ve ağırlığı onu büyük bir masada kullanmaya itiyor. Aslında All in One yazıcıları, HP firması biraz daha ufak yapmaya başlarsa çok güzel cihazlar ortaya çıkacaktır.

HP Deskjet Ink Advantage 4645 (3)   HP Deskjet Ink Advantage 4645 (4)   HP Deskjet Ink Advantage 4645 (5)

HP Deskjet Ink Advantage 4645 yazma, tarama, kopyalama ve faks işlemlerini rahatlıkla yerine getirebiliyor. Ön kısımda küçük bir dijital ekran ve tuşları görüyoruz. Altı adet tuş ile bu fonksiyonları Türkçe destekli menü üzerinden kontrol edilebiliyoruz.

Ekran üzerinde işlevi seçmek ve kullanmak çok basit. İşlevi seçip, “Onay” tuşuna bastığınız zaman yazıcınız hazır hale geliyor.

HP Deskjet Ink Advantage 4645  ile hem renkli hem de siyah/beyaz çıktı alabiliyorsunuz. Siyah / beyaz baskı için dakikada 8,8 sayfa yazabiliyor. Renkli baskı için ise dakikada 5,2 sayfa A4 çıktısı alabilirsiniz. Bu veriler HP’nin teknik dokümanlarında yer alıyor. Pratikte ise bastığınız resim ya da yazının yoğunluğuna göre bu süre artabilir ya da azalabilir.

Bir deneme yaparak siyah metin baskısında dakikada 8 sayfa yazdırdım. Eğer daha az metin kullansaydım bu süre 10 sayfaya kadar da çıkabilirdi.

HP Deskjet Ink Advantage 4645 (6)   HP Deskjet Ink Advantage 4645 (7)   HP Deskjet Ink Advantage 4645 (8)

Mürekkep püskürtmeli bir yazıcı için bu değerler gayet hızlı olduğunu gösteriyor.

Renkli baskılarda fotoğraf kağıdı kullanırsanız çok iyi baskılar elde edebiliyorsunuz. Yalnız altını çizmekte fayda görüyorum. Fotoğraf baskıları için orijinal HP fotoğraf kağıdı ya da kaliteli bir kağıt kullanmanızı tavsiye ederim. Elbette ki fotoğraf kağıtları da baskı kalitesini artacak ya da azaltacak etkenler arasında yer alıyor.

Yazıcı ve fotokopi özelliğinde çift taraflı baskı kullanmak mümkün! Bu sayede kağıt israf etmiyorsunuz. Aynı zamanda fotokopi yaparken büyütme ve küçültme gibi işlevleri de kullanabiliyoruz.

Bilemiyorum evde faks kullanan kaldı mı? Ancak iş yerlerinde az da olsa faks gönderimleri yapıyoruz. Ofis için de kullanabileceğiniz gibi HP Deskjet Ink Advantage 4645’nin faks özelliği var. Arkasındaki telefon girişi ile hattınızı bağlayabilir ve faks gönderimleri / alımları yapabilirsiniz.

HP Deskjet Ink Advantage 4645 (9)   HP Deskjet Ink Advantage 4645 (10)  HP Deskjet Ink Advantage 4645 (11)

Kablosuz Yazıcı!

HP Deskjet Ink Advantage 4645’in en önemli özelliklerinden bir tanesi kablosuz olarak ev ya da iş ağınıza bağlanması. Evet yanlış duymadınız.  Yazıcıyı evimizdeki Wifi ağına bağlayarak, bilgisayarımızdan kablosuz olarak çıktı alabiliyoruz. Kısacası biraz büyük de olsa, USB kablosuna ihtiyaç duymuyor ve istediğiniz bir yere yazıcıyı koyabiliyorsunuz. İlla ki bilgisayarınıza yakın olmasına gerek yok.  Wifi, yazıcı için aslında çok büyük bir nimet olarak görülebilir!

Devamı bir sonraki yazımda…

Yorum yapın