HTC Hd2 Windows Mobile’dan Android 2.2 Yükseltme…

Başlıkta dikkatinizi çekmiştir. Evet Windows Mobile 6,5’den Android 2.2’ye yükseltme diyorum. Çünkü cihazınıza Windows Mobile’ı silip Android 2.2 yüklediğinizde müthiş bir fark oluşmakta.  Öncelikle belirtelim yapılacak işlemler sonucunda herhangi bir hata yaparsanız cihazınız kilitlenebilir ve kullanılmaz bir hale gelebilir. Lütfen bu işlerle haşır neşir ve bilen birileri ile gerçekleştiriniz.

Kurulum aşamasından önceki bir diğer tavsiyem de cihaz içerisindeki dosyalarınızı yedeklemenizdir. Aksi takdirde bu işlem sonucunda cihazınızdaki tüm bilgiler geri dönmeksizin silineceğini hatırlatmak isterim.

Kurulum için gerekli olan dosyalar;

Öncelikle mobil cihazı pc mize tanıtmamız için Active sync veya mobile device center yazılımlarına ihtiyacımız var. Windows 7 kullanıcılarında bu yazılım mevcut fakat olmayanlar için bağlantıları aşağıda veriyorum.

Windows 7 mobile Device Center

Windows XP ActiveSync

İlk aşamamız cihazımızı PC’ye bağlamakla başlıyor. USB kablosu ile cihazımızı bağladıktan sonra telefon ekranında açılan menüde ActiveSync’nin seçili olduğuna dikkat ediyoruz. Eğer ki bu ekran sizi karşılamıyorsa Ayarlar / USB bağlantılar menüsünden resimdeki gibi seçmeniz gerekmektedir.

İkinci aşamada ise cihazımızın SPL bilgilerini görebilmek için aşağıdaki adımları uyguluyoruz.

 • Cihazı kapatın
 • Volume down (Ses kısma tuşu) tuşuna basılı tutun ve aynı zamanda cihazın açma / kapama tuşuna 1 saniye basıp çekiniz.
 • Ekrana görüntü geldiği zaman ses kısma tuşunu bırakabilirsiniz.

Eğer tuş kombinasyonunu doğru olarak yaparsanız yandaki gibi bir ekran sizi karşılayacaktır. Bu ekran karşınıza gelmediyse panik yapmanıza gerek yok. Cihazın pilini sökün ve tekrar takıp yukarıdaki 3 adımı tekrarlayın. Yine olmazsa cihazınızın arka kapağını sökün ve altındaki kırmızı reset düğmesine 2 saniye basılı tutup çekin. Ekran karşınıza gelecektir.

HardSPL (cihazı rootlamak)  için cihaza uygulayabileceğimiz versiyon aşağıdakilerden biri olması gerekir;

SPL 1.42.0000
SPL 1.62.0000
SPL 1.66.0000
SPL 2.07.0000
SPL 2.08.0000
SPL 2.10.0000 (2.10 için HSPL2 yerine HSPL3 programı gerekli.)

Genelde kullanılan versiyonlar bunlardır.

HSPL yazılımları için indirme bağlantıları;

 1. HSPL2 (HardSPL)
 2. HSPL3 (HSPL2 ile aynı TMOUS 2.10 için uyumlu)

Cihazınıza uygun olan HSPL yi indirdikten sonra yazılımı yönetici olarak çalıştırın.  HSPL açıldıktan sonra ekranda gördüğünüz yazılım versiyonunuzu seçiniz.

NOT: Hard SPL işleminizi versiyon seçiminden sonra ileri diyerek başlattığınızda lütfen telefonu kapamayın yada usb kablosunu çıkartmayın.


İşlem tamamlandıktan sonra telefon ekranında “We Hack It” yazısı çıkacak tırsmayın 🙂  Bu yazı HSPL nin yaptığı işlemin başarılı olduğunu gösteren ufak bir espiri…

Üçüncü aşamamızda ise cihazımızın Rom dosyalarını değiştireceğiz. Rom update yapmak için gerekli dosyaları indiriyoruz.

Dosyamızı indirdikten sonra  paketleri açıyoruz. Radio uzantısı .nbh olarak görünür. Bu dosyaları direk telefona atamayız haliyle 🙂 Custon Rom burada işimizi görecek.  Custom Rom Update’yi yönetici olarak çalıştırıyoruz ve yönergeleri izleyerek update işlemimizi bitiriyoruz.

Not: Eğer cihaz bağlantı hatası verirse USB bağlantı kablonuzu yada sürücülerinizi kontrol ediniz. Yukarıda ilk aşamada belirttiğim gibi cihazın bağlantı sırasında Active Sync olarak seçilmiş olması gerekli.

Rom update eğer ki Rom dosyasını göremiyorsa hata verecektir. Rom dosyalarını update yazılımı ile aynı klasöre kopyalarsanız yazılım Rom dosyasını rahatlıkla görecektir.

Dördüncü aşamamızda aşağıdaki dosyaları indirip işlemlere devam ediyoruz.  MAGLDR yazılımını yüklüyoruz.

Cihazımızın usb bağlantısını konrol ediyoruz. Cihazı ilk başta yaptığımız gibi boot loader ekranına alıyoruz. (ses kısma düğmesi ve güç düğmesine basılı tutarak) İndirmiş olduğumuz ROMUpdateUtility.exe yi çalıştırıyoruz. (Yönetici olarak) Resimdeki gibi yönergeleri okuyarak devam ediyoruz. Update butonuna basıyoruz ve yüklememiz başlıyor. Cihazın ekranı “Boot Loader” ekranına düşecek ve yükleme bitene kadar bu şekilde bekleyecektir.

Yükleme bitince cihaz kendini restart eder.  Bazen yeniden başlatmayabilir ve takılı kalabilir. Bu durumda ekranın arka kapağı altındaki reset tuşuna 2 saniye basılı tutup ardından güç düğmesine ekranı görene kadar basılı tutarak açabilirsiniz.

Beşinci aşamamızda Android Rom’u cihazımıza aktarıyoruz.  Aşağıdaki dosyayı indirelim.

NAND Android ROM

Magldr ekranındayken ses düğmeleri yardımı ile menüde hareket edebilirsiniz. Seçim tuşu yes tuşudur.  Bu menüden 4. seçenek olan Usb Flasher a gelerek yes e basıyoruz.  Yukarıdaki bağlantıdan indirdiğiniz dosyayı arşivden çıkartıp DAF.exe yi çalıştırıyoruz. Yönergeleri izleyerek kurulumu bitiriyoruz.

Artık cihazımız Windows mobile dan kurtulup Android camiasına giriş yapmış bulunmakta. 🙂

Birkaç gün kullandıktan sonra aradaki farkın dağlar ülkeler hatta dünyalar olduğunu farkedeceksiniz. Bu işlemi yaptığım arkadaşım telefonu kullanmaya başladığında ilk tepkileri;

Sanırım yeni telefon aldım….
Az önce arayan babamdı ama sesi okadar nettiki tanıyamadım…
Bu telefon neymiş de haberim yokmuş ( 3D google maps performansı sonrası)

Benim izlenimlerimi soracak olursanız…

Eski bir Android ve Htc kullanıcısı olarak; cihazın windows taki performansından sonra bu cihazı nasıl androidsiz piyasaya sürerler (ilk çıkış) diye kendime sorar oldum. Ben şahsen şuan Iphone 4 kullanıcısıyım. Fakat birtane leo alıp üzerinde rom denemeleri yapsammı acaba sorusuyla karşı karşıyayım. Cihazda ufak birkaç bug var fakat önemsiz.

Gözlemlediğim eksiklik ve hatalar;

Cihaz Gps ve 3g kullanımına göre fazla ısınıyor. Usb kablosunu çıkartırken cihazdan yada pc den bağlantısını kesemezseniz kilitlenebilmekte. (Pili çıkartarak yada resete basarak sorun çözülüyor. En azından n8 deki kilitlenme sorunundan iyidir )

Market uygulaması çalışıyor fakat türkiye direk açıldığından bazı uygulamalar bulunamıyor. (Barcode scanner ile arasanız bile bulunamıyor. Fakat bu genel bir google sorunu)

Gözlemlediğim artılar;

Eksiler gibi sayamayacağım çünkü androidi komple burada anlatmam gerekiyor. Yukarıdaki sorunlar bazılarımız için problem sayılsa da windows mobile ile kıyaslandığında;

Adriana Lima’nın da dişleri çok büyük demek gibi birşey sanırım… Android candır..!

Uğur Börüban / Hamza Şamlıoğlu

“HTC Hd2 Windows Mobile’dan Android 2.2 Yükseltme…” üzerine 68 yorum

 1. Şimdii burada söylemem gereken çok şey var.

  Öncelikle, yazıda MAGLDR v1.11 verilmiş. MAGLDR v1.13 sürümü çıktı. Onu kurun. 1.11 sürümünde telefon kapalıyken şarj etmeme sorunu var. Hamza bey “Gözlemlediğim hatalar” bölümünde “Usb kablosunu çıkartırken cihazdan yada pc den bağlantısını kesemezseniz kilitlenebilmekte.” demiş, nedeni bu.

  İkincisi, verilen Android NAND ROM’unda pek çok eksiklikler ve hatalar var. Onun üzerine onlarca yenisi romlar çıktı. Verilen romdaki en önemli hatalarından biri G-Sensor özelliğinin bozuk olması. Telefonu fazla sarstığınızda cihaz birkaç saniyeliğine donacak.
  Bu yüzden aşağıdaki adresten, yeni romlardan indirmenizi öneriyorum.

  http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=928
  Önerim, CyanogenMod (kısa olarak CM) romlarını kurmanız.
  CM 7’de Android 2.3 sürümü vardır.
  CM 6.x sürümlerinde ise Android 2.2 vardır.

  CyanogenMod, stock Android (yani tamamen orjinal değişime uğramamış) sürümünün hafif tweaklar ile desteklenmiş halidir. Çok daha hızlı, performanslı ve customize edilebilir.

  —-

  Bunlar dışında, market’de uygulamalar görünmüyor denmiş. Market’e girdiğinizde hemen “Market Enabler” yazıp aratın ve uygulamayı indirin.
  Programı açtıktan sonra “Settings List” bölümünden [us] T-Mobile seçeneğine basılı tutun ve “fake this provider now” diyin.

  Artık tüm Market uygulamaları açılmış olacak. Ücretli uygulamalar dahil. Google Checkout hesabınız ile alışverişde yapabilirsiniz.

  —-

  Herhangi bir sorunuz olursa çekinmeden sorun, cevaplayabilirim.
  Yaklaşık 7-8 aydır HD2’ye ilk Android yapıldığından beri takip ediyorum olayı 🙂 Şunu söylemeliyimki HD2’nin yanında birde Google Nexus S’im bulunuyor ve HD2deki Android gerçekten Google’ın orjinal Androidli telefonu kadar performanslı. Çok güzel cihazdır.

  Ayrıca HD2’ye Windows Mobile 7 de kurabilirsiniz onada yardımcı olurum.

  Yanıtla
 2. bence bide windows phone 7 denemek gerekmek te DFT onu da yapmış phone 7 android den dah güzel ve hızlı çalışıyor fakat phone 7 nin aktivasyonunda problemler var HTC HD2 için olmadığından Markete bağlanmada sorunlar çıkartıyor. Yazılım geliştirme adına Windows Phone 7 .net camiasını tekrar Pocket Pc tarafına hızla çekmeye başladı ben de bu furyada denemelerime başladım özellikle WPf, Silverlight, gibi teknoılojiler kendini iyice gösteriyor.

  Yanıtla
 3. merhaba,dediginiz tum yonergeleri izledim,fakat custom rom utility dosyasini calistirdiktan sonra restart yapti ve yesil HTC yazan beyaz ekranda donup kaldi,belirttiginiz gibi reset isleminide gerceklestirdim(birkac kez)fakat hala ayni,bu arada belirtmekte fayda var diye dusundum,bu ekranda donup kaliyor fakat alt kosede kirmizi yazi ile herhangi bir sey belirtmiyor,bir cozumunuz var mi?tesekkurler…

  Yanıtla
 4. ozan karakiraz beyaz ekran geliyor ise bilin ki bu Radio Leo 2.15.50.14 kuramamışsınız. Çünkü ben de öyle bir problemle karşılaştım ve çözdüm. Fakat benim sormak istediğim 2.2 den GingerBread’e geçebiliyor muyuz ? GingerBread’in 2.2 den çok büyük farkları var mıdır?

  Yanıtla
 5. pardon ben htc hd2 t8585 yeni aldım arkadaşlar ama dogru düzgün kullanamıyorum..
  en büyük sorunum benim şimdilik msn fln kullanamıyorum bununla ilgili yardımcı olabilirmisiniz

  Yanıtla
 6. Merhaba

  HTC yazısı kaldı ve hiçbir şekilde ileri gidemiyorum , geriye de dönemiyorum . Ne yapmalıyız ? Telefonu çöp mü yaptık ?

  Yanıtla
 7. selam; ürün açıklaması gayet güzel olmuş. teşekkür ederim. sadece bu dili ingilizce değilde türkçe nasıl yapabilirim.? yardımcı olursanız sevinirim..

  Yanıtla
 8. Merhaba yukarıda anlatılanları harfiyen yaptım fakat daf ile sistemi yüklerken sistem hata verdi ve öylece kaldı kurulum yarıda kesildiğinden dolayı cihaz şuanda çalışmmaktadır. bana acil yardım edebilecek varmı teşekkürler.

  Yanıtla
 9. Arkadaşlar bende android yüklemek istiyorum fakat benim spl 3.03. gibi bişey bunun için ne yapmam gerekiyor yardimci olursaniz sevinirim

  Yanıtla
 10. @Ai YILDIZ
  ali yılduz ben nası bu durum karşısında ne yapabilir rim yardım et nasıl yapıcam telefonum kitlendi !! yardımmm !

  Yanıtla
 11. ben herşeyi yaptim tam anlamiyla sirasina göre eksiksiz yaptin magldr flasher moduda seçtim usb olarakta gördü cihazi anroid kurulum başlattim next dedim sonra usb arayinca pat diye eror hatasi verdi wm7 kurdum aynı şekilde sorunsuz kuruldu geri wm 6.5 kurdum onuda sorunsuz yükledi sadece android yüklemede hata verdi ne yapmamiz lazim yardimci olacak arkadaş varmi

  Yanıtla
 12. android,i övenler,bizce microsoft,a – sybyan,a ve leopar os,,a (yani WİNDOWS,a,NOKİA,ya ve Apple,ye de hakaret ettiklerinin sanırım farkındadırlar.Çünkü andoid özelliği veya versiyonunu GOOGLE çıkartmış ancak TÜRKİYE,yi hiçe sayan belirli ve antedli davranışları vardır.
  Microsoft (windows)ise yıllardan beri TÜRKİYE,yi Google,ye göre yüksek seviyede değerlendirir.
  App.le vE nokia,da gooogleye göre TÜRKİYE,ye hep sıcak bakarlar.
  Ancak şımarıklığı ve huysuzluğu birtürlü elden bırakmayan Google,nin versiyonu olan ANDROİD. APPLE VE WİNDOWS tecrubesi karşısında sönecektir.
  Hayret etmemek elde değilki,,windows yılların tecrubesi ile google,ye versiyon yönünden yenilirse gerçek bir üzüntü ve eksiklik kesinlikle MİCROSOFT,u sarmalıdır.apple,de aynı haldedir.

  Lütfen bilen varsa veya yardım etmek kibarlığnı gösteren varsa,burada ve kısa sürede BELİRGİN BİR ANLATIMLA ANDOİD telefonumu ya windows 7 veya sybian veya apple os,a çevirmek için ne yapmam gerektiğini izah ve anlatımla buraya yazmalarını saygılarımla rica ederim.
  bİZLER ANROİD,in birçok programlarını ve TÜRKİYE,yi kötülediklerini
  TÜRK İNSANI olarak benimsemiyoruz.
  Eğer geniş açıda başka bir veriyonu anlatan olursa,, ((LİNUX,UBUNDU veya windows veya APPLE OS ))en kısa sürede android,versiyonunu silip yerine tarif edilen versiyonu yükleyeceğiz.(haliyle yardımlarınızla)
  …telefonumuz, dell streak 5 dir.
  2 gb.dahili 32 gb.harici ve 5 inçtir.
  YARDIMLARINIZI BEKLERKEN,ÜLKEMİZİNDE GURURUNU basit ANDROİD VE GOOGLE, versiyonlarına bağlamamak gerekmektedir.

  NOT..Chip dergisinde paralı andoid programlarında TÜRKİYE,yi hiçe sayan ve TANZANYA,yı dahil eden harita,ya bakabilirsin.
  Google değilmi ülkemize sansur uygulayan ve youtube,yi kapatan..
  bİZ TÜRK MİLLETİ OLARAK bu abd.şirketine ve versiyonlarına karşı koyalım…hiç birprogramını kullanmayalım.
  Biz ÜLKEMİZİN GURURUNU DÜŞÜNMEZSEK KİM DÜŞÜNÜR?
  sAYGILARIMLA.

  Yanıtla
 13. MAGLDR den sonra makine daha açılmadı, beyaz ekran üzerinde HTC yazısı dondu kaldı, resetledim yine açılmıyor.

  Yanıtla
 14. MAGLDR den sonra makine daha açılmadı, beyaz ekran üzerinde HTC yazısı dondu kaldı, resetledim yine açılmıyor.

  ismail arkadaşımdaki sorun bendede warr ayni şekilde açılmıyorr

  Yanıtla
 15. MAGLDR den sonra makine daha açılmadı, beyaz ekran üzerinde HTC yazısı dondu kaldı, resetledim yine açılmıyor.

  merhaba arkadaşlar bendede ayni sorun oldu ve telefonum açılmıyor lütfen yardım edermisinz gerçekden kötü durumdayım ://

  Yanıtla
 16. RAPI.dll bulunamadığından bu uygylama başlatmadı.Uygulamanın yenıden yüklenmesı sorunu gıderebılır boyle yazıyor ne yapmalıyım ????

  Yanıtla
 17. abi..saygılar…yeni htc sensation cep tel aldım…buna telefonla görüşme ses kaydı proğramı yüklemek istiyorum..hangi proğramı yüklemeliyim..yardım ederseniz çok sevinirim…benim için elzem…saygılar..attila…543 3340000..

  Yanıtla
 18. Beyaz ekran cihazın kilitlendiğini gösteriyor. Ben şunu denedim oldu. Beyaz ekran çıktı diye hemen orjinal rom’a alıp tekrar baştan başlamadım. Cihazını kapat, ses kısma tuşunun aşağı pozisyonuna basılı tutarak cihazını aç(elini renkli ekran gelene kadar ses tuşundan çekme) , sonra usb kablosunu tak veya takılı kalsın(her iki şekilde de ekranda USB yazısını görürsün) sonra kaldığın yerden android i yüklemeye devam. Yani beyaz ekran ı görmüş olsan dahi ben en son kaldığım yerden(beyaz bende de oldu) android i kurmaya devam ettim ve oldu..Beyaz ekran olayı da şundan oluyor. ROM uymuyor cihaza , android programı değil. 2,0,8HSPL varya işte o , uymuyor…..bunun haricinde tekrar baştan başlamak da olabilir. Yani cihzına orjinal rom yükleyip, tekrar windows mobile geri döndürebilirsin. ve o ROM u kurmazsın. [email protected] yardımcı olurum.@hüseyin

  Yanıtla
 19. Pardon düzltiyorum. HSPL2 den kaynaklanıyor. Burda sçeceğiniz (2,0,8HSPL) sırlaması olacak. yani diğerini seçmeyin ve HSPL3 ü kullanmayın.. o yüzden beyaz ekran çıkıp kilitleniyor cihaz.

  Yanıtla
 20. ilkkez denememe rağmen sayenizde çok rahat bir şekilde kurdum prgramı fakat wifi çalışmadı ve program full dilleri içermesine rağmen türkce YOK 🙁 YARDIMCI OLURSANIZ 🙁

  Yanıtla
 21. merhabalar arkadaşlar
  tüm işlemleri defalarca yaptım ama bir türlü magldr den sonra çıkan 4.usb flasher tıkladıktan sonra daf.exe ( bende sadece daf var .exe çıkmıyor.) yi tıklıyorum tarama yapıyor ama her defasında usb inn failed hatası veriyor.radio rom yükledim olmadı.anladıgım kadarıyla son aşamadıyım ama bir türlü android romu yükleyemedim. konuyla ilgili olarak yardımınızı rica edecegim. mail adresim : [email protected] tel 0532 506 76 72 mesaj atarsanız sizi arayabilirim.
  emegi geçen herkese teşekkürler.

  Yanıtla
 22. hd2 almayı düşünüyorum ama beni geri iten her zaman android olmayışıydı şuan bu yazıyı gördüm dünyalar benim oldu 😀 tek sorum var şuan android telimdeki gibi kurmuş oldugum yazılımları tekrardan WM den androdide cevirdigimde viber gibi voip programları kullanabilecek miyim yada android marketten indirdigim yazılımlarda calışmamazlık gibi bi durum olur mu ? vericeginiz cvba göre bayılacam parayı 😀 bilginiz var ise yardımcı olabilir misiniz ?

  Yanıtla
 23. Market ten veya yükleyeceğin başka bir android programların tümünü çalıştırıyor. Fakat sonradan yüklendiği için android hd2 leo ya navigasyon da problem yaşanıyor. O da rom dan kaynaklanıyor ve doğru rom olmazsa kesinlikle navigasyon çalışmıyor. Nandroid rom un harici çalışmıyor. Nandroid rom un versiyonları var. Ben kendim yüklemiş olduğum hiç bir rom da navigasyonu çalıştıramadım. 50 tl ye hem çalışan rom u yüklettim hemde uyumlu navigasyon ı go 8 i….hd2 mukemmel bır cıhaz ama google map veya navigasyon hariç tüm programlar kusursuz çalışıyor…

  Yanıtla
 24. yönetici gardaş bak gardaşlarımız sana bşyler sormuş cevaplarsan benim aklıma takılan sorularda cevaplanmış olacak … yani dediği gibi htc nin tüm modellerinde oluyor mu ve bu işlemleri yapamazsak telefon donarsa nasıl yapacaz .. kendinize iyi bakın gardaşlar 🙂

  Yanıtla
 25. hocam benim tel model diamond 2 ben androıd kurmdum ama dokunmatiğinde sorun var eğer biliyorsanız yardımcı olur musunuz?benmi yanlış yükledim bilmiyorum!!lütfen yardım

  Yanıtla
 26. yuklemeyı yaptım ancak yukleme bıttıkten sonra reset attı otomatık olarak fakat DFT ekranında kaldı ve acılmıyor. Ne yapmalıyım ?

  Yanıtla
 27. yüklemeyi başardım ancak imei numaram boş gözüküyor. tamamen soyledıgınız gıbı yaptım. imei yok bu nedenlede şebeke yok… nasıl bir çözüm var bu konuyla ılgılı ?

  Yanıtla
 28. general mobile W2 pda yı bu söylediğiniz şekilde android işletim sistemli yapabilirmiyim ? bu arada pda da WM 6.5.3 sürümü yüklü şu an cevaplayabilirseniz sevinirim

  Yanıtla
 29. Bu işlemi bugün alacağım samsung ommina i900 telefona yapmayı düşünüyorum. anlattığınızı uyguladığımızda hata ile karşı karşıya kalırsak tekrar eski haline getirmeyi de anlatabilirsiniz sevinirim.

  Yanıtla
 30. Merhaba,
  Yazdınız gibi telefonuma kurdum dil seçeneklerde türkçe yok.Çevirmem için ne yapmalıyım.
  Teşekkürler.Sayg.

  Yanıtla
 31. yazılım spl-1.42 dft’yi indirdiğimde seçim yapamıyorum bana yardımcı olursanız sevinirim simdi den teşekkürler

  Yanıtla
 32. Magldr yükledikden son tel reset attı ve ekranda sadece HTC yazıo siyah ekran gelmiyo ne yapabilirim.

  Yanıtla
 33. merhaba arkadaşım paylaşımın için teşekkür ederim bir sorum olcak android yazılı türkçe değilmi yoksa ben bulamadımmı

  Yanıtla
 34. merhaba aynı şekilde yaptım fakat magldr yuklendikten sonra telefon yeniden baslattı kendini fakat siyah ekran gelmedi ve sadece beyaz ekranda htc yazıyor ne yapabilirim. uygulama yuklemeye devam edebilirmiyim bu durumda yoksa baska bişimi yapılmalı lutfen yardımcı olun teşekkurler

  Yanıtla
 35. ACİLLLL CEVAP PLEASEEE Bunu Htc HD mini için yapabilirmiyiz ?
  yani WM6.5 olan Htc mi Androide yükseltebilirmiyim?
  Bana sakın wm i kaldırmadan android yükleyebilirsiniz dmeyin çünkü şarj çok gidiyor ve ben kesinlikle windows mobileden kurtulmak istiyorum. Herkese şimdiden teşekkürler…. EMEĞE SAYGI

  Yanıtla
 36. mrb sayın admin dediklerinizi harfiyen uyguladım fakat telefon mgldr dan sonra dondu kaldı.şimdi ne yapmamız gerekiyor acil cvp verirmisiniz???madem böyle bır sorun oluyo neden ekliyosunuz buraya böyle şeyleri anlamıyorum yaa.

  Yanıtla
 37. Arkadaşlar romu en son aşamaya kadar sorunsuz yükledim fakat android rom yüklemesine gelirken magldr ekranına gelmiyor açıyorum HTC ekranında donup kilitleniyor teleon hiçbir fonksiyonda göstermiyor ACİLLLLLLLLL YARDIMMMMMMMMM

  Yanıtla
 38. Magldr yükledikden son tel reset attı ve ekranda sadece HTC yazıo siyah ekran gelmiyo ne yapabilirim.

  neden bu soruya kimse cevap yazmıyor ?

  Yanıtla
 39. Magldr yükledikden son tel reset attı ve ekranda sadece HTC yazıo siyah ekran gelmiyo ne yapabilirim.

  neden bu soruya kimse cevap yazmıyor ?

  Yanıtla
 40. Rom update eğer ki Rom dosyasını göremiyorsa hata verecektir. Rom dosyalarını update yazılımı ile aynı klasöre kopyalarsanız yazılım Rom dosyasını rahatlıkla görecektir.

  diye yazmışınız update rom dosyasını görmüyor nasıl yapmamız gerekiyor

  Yanıtla
 41. Resetledikten sonra ekranda htc yaziyor kapatip actim siyah ekran bir turlu cikmiyor nasil yapabilirim.? bi sorumda NAND Android ROM indir calismiyor ?

  Yanıtla

Yorum yapın