HyperX Savage 16GB (2X8GB) DDR3 RAM

HyperX Savage belleklerle performansınızı üst düzeyde tutabilirsiniz. Benzersiz, asimetrik kırmızı ısı dağıtıcısı öncelikle dikkatinizi çekecek olan en önemli özelliklerinden biri. Bu ısı dağıtıcısı, yüksek kaliteli alüminyumdan üretilmiş. Yüksek performans ve hız aşırtmalarında ideal bir soğutma sağlıyor.

[kirmizi]HyperX Savage 2’li ve 4’lü paketlerle satılıyor. Oyunlarda ve yüksek performans gerektiren uygulamalarda ısı dağıtıcı yüzey, ısıyı alüminyum yüzeyde yayarak Ram çiplerinin soğuk ve güvende kalmasını sağlıyor. [/kirmizi]

Düşük boyutları sayesinde büyük boyutlu CPU soğutucuların yanında veya altında rahatlıkla kullanılabilir. Yerleşik, elle ayarlanabilen XMP profilleri, noob’ların bile BIOS’taki birkaç basit ayarlamayla kendi platformlarında hız aşırtabilmelerini sağlamak HyperX Savage Ram’leri ile mümkün bir hale getirilmiş.

Kingston Technology’nin iştiraklerinden HyperX, yeni yüksek performans belleği HyperX Savage serilerini bir süre önce duyurmuştu. Ben de bu müthiş Ram’lerin performanslarını deneme fırsatı yakaladım.

HyperX Savage bellekleri bilgisayar tutkunları, oyuncular ve video üreticileri için dikkat çekici bir tasarımla hayatımıza girdi.

Göz alıcı bir tasarıma sahip olan HyperX Savage Ram’leri asimetrik kırmızı renkte ısı soğutucularına sahip. Bu soğutucular yüksek kapasitede alüminyumdan üretiliyor.

PCB ve ısı dağıtıcı ısıyı yayarak Ram çiplerinin soğuk ve güvende kalmasını düşünülmüş. 

Yüksek frekans hızlarından 1600MHz’den 2400MHz’e kadar seçeneklerle sunulan HyperX Savage serisi, tek modül  üzerinde 4GB ve 8GB kapasitelerinde 2’li veya 4’lü kitlerle satın alınabilir.

HyperX Savage 8GB’dan 32GB’a kadar kapasite sağlayabiliyor. Ayrıca  yüksek hızı ile sistem performansını arttırmaya yardımcı oluyor.

Intel XMP-ready özelliğini destekleyen HyperX Savage, kullanıcıların BIOS üzerinden elle ayar yapmasına gerek kalmadan basitçe  hız aşırtma yapmasına da imkan sağlayarak performans tutkunlarını yanına çekebilecek gibi…

HyperX-Savage-2400MHz

Teknik Özellikleri;

  • Çift kanal seçeneği
  • Dört kanal seçeneği
  • 4 GB – 8 GB (tekli), 4 GB – 32 GB (kit) kapasite seçenekleri
  • Frekans hızı 1600 MHz, 1866 MHz, 2133 MHz ve 2400 MHz
  • CAS gecikme süresi CL9-CL11
  • Voltaj 1.5V, 1.6V, 1.65V
  • Uyumluluk: H67, H97, P67, Z68, Z77, Z87, Z97 ve H61 Intel yonga kümelerinin yanı sıra A75, A87, A88, A89, A78 ve E35 AMD yonga kümeleri
  • Ömür boyu garanti
  • Çalışma Sıcaklığı: 0°C – 85 °
  • Depolama Sıcaklığı: -55° – 100°

Fiyatı mı? Döviz kurları sağ olsun… Yüksek kapasiteli ve kaliteli bir RAM ile sistemlerini kurmak ya da upgrade etmek isteyenler için ideal bir ürün olduğunu söyleyebilirim. Sıkı bir performans alacaksınız, aynı zamanda ömür boyu garanti desteğinin de satın almada büyük bir artı katacağını düşünüyorum.

Yorum yapın