Salla ve Uyan

Saat alarmı akşam kurarken gayet keyifli oluruz da, sabah alarm çaldığında işler tam tersine dönebiliyor… Hele ki zor uyanan bir kişiyseniz, alarm bazen kabusunuz olabiliyor.

Düşünsenize ertele butonuna uykulu kafayla basacağınıza iptal tuşuna bastığınızı?

Sonuç elbette ki işe geç kalmaya kadar gidiyordur. Sizlere bugün bahsedeceğim bu Android uygulaması alarm kabusunu ortadan kaldırmayı hedefliyor.

İster zor uyanın, ister nazikçe uyandırılmayı tercih edin, her türden insanı uyandırmak için tasarlanmış Shake & Wake Alarm Clock çalar saat uygulamasını Google play üzerinde ücretsiz olarak kullanıma sunuldu.

Shake & Wake Alarm Saati
Shake & Wake Alarm Clock kullanıcının uyanmasını kendine özel bir hale getirmesi ve kurmak istenilen alarmın her öğesinin kullanıcı tarafından kontrol edilebilmesini sağlıyor.

Firebear Ltd. şirketi insanların uyanma tarzlarını inceledikten sonra Shake & Wake Alarm Clock’u değişik insanların, değişken zamanlarda ihtiyacı olacak 5 ayrı modda sınıflandırarak ortaya çıkarmış.

Shake & Wake değişik zamanlara kurulu her alarmınızı ihtiyacınıza göre farklı modlarda kurma imkanı da sağlıyor.

Sınırsız sayıda alarm kurabiliyorsunuz. Shake & Wake Alarm Clock uygulaması sadece sizi uyandırmakla kalmayıp, bir hatırlatıcı olarak da kullanılabilinir. Alarmlarınızı günlük veya 1 haftalık veya sınırsız sayıda haftalık olarak da kurabilirsiniz.

Flaş, ekran, ses ve titreşim
Kurulu olan alarmınız çalarken; flaş özelliğinde flaşın yanıp sönme hızını ayarlayabilir, isterseniz ekranın istediğiniz renk tercihleri ile yanıp sönmesini sağlayabileceğiniz gibi, müzik galerisinden en sevdiğiniz şarkıya artan ses özelliği ekleyerek uyanabilir ve titreşim hızını kendinize özel hale getirebilirsiniz.

Salla ve uyan modu
Salla ve uyan modunda çalan alarmı susturma işlemi sallayarak çalışıyor. İsterseniz erteleme butonunu tamamen ortadan kaldırarak erteleme işlemini de sallama fonksiyonuna çevirebilirsiniz. Bu modda ertelemeler arasındaki zaman aralığını, erteleme sayısını ve alarmı susturmak için kaç saniye sallamak istediğinizi de ayarlamak mümkün! Yani uyanmak için kendinize farklı türde işkenceler yapabiliyorsunuz.

Barkod modu
Kullanıcı alarmını kurmadan önce Shake & Wake’e tanımlayacağı şampuan, diş macunu gibi tüketim ürünlerinin barkodunu, çalan alarmı susturmak için kullanmak da mümkün!

[kirmizi]Dişlerinizi fırçalayana kadar alarm susmayacak 🙂 [/kirmizi]

Standart alarm modu
Bu modda kullanıcılar sıradan bir alarm uygulamasında bulunan tüm özelliklere ve daha fazlasına sahip olabilirsiniz. Standart alarm modunda alarm geçerlilik süresi, erteleme sayısı ve ertelemeler arasındaki zamanı ayarlanabilinir bir şekilde düşünülmüş.

Matematik modu
Bu modda çalan alarmın susturulması işlemi çoktan seçmeli basit matematik işlemlerinin çözümü ile sağlanıyor. İşte kendinize uyanmak için farklı bir işkence metodu! Matematik modunda işlem adedi, erteleme sayısı ve erteleme aralığı da ayarlanabiliyor.

Mutlak uyandırma modu
Bu mod uyanması imkansıza yakın kullanıcılar için geliştirilmiş. Mutlak uyandırma modunda kurulu olan alarm önceden tanımlanmış en az 2 adet barkodu okutma yoluyla susuyor. Bu modda okutulacak barkod adeti, ve barkod okutma zaman aralığını ayarlayabilirsiniz.

Not: Mutlak uyandırma modu sadece Shake & Wake Alarm Clock Pro versiyonunda mevcuttur.

Uygulamayı indirmek için aşağıdaki Google Play adresini kullanabilirsiniz.

İndir: https:/play.google.com/store/apps/details?id=com.firebear.shakewake

“Salla ve Uyan” üzerine 2 yorum

  1. Radyasyonlu bunlar. Tavuklu saat var ya, en iyisi. Bilmeyenler google amcaya tavuklu saat yazsın lütfen 🙂

    Cevapla

Yorum yapın