İftar Armada Teras’da Yaşanır…

Ramazan büyük bir hızla geçerken iftarların keyfini çıkarmaya çalışıyorum. Bugün de güzel ve keyifli bir iftar yaşadım. Armada Otel’den Zerrin Hanım’ın daveti üzerine bugün Armada Teras’da iftarımı açtım. Hatunla baş başa keyifli bir iftar geçirdik.  Canlı hafif bir Sanat Müziği eşliğinde müthiş bir manzarada ucu ucuna iftara yetiştim. Malum trafik… Üzerimde de müthiş bir yorgunluk vardı.

Armada Otel’de yerimiz hazırdı. Gider gitmez masamıza oturduk ve hanımla birlikte iftarımızı açtık. Daha aparatif atıştırırken kocaman semaverde çayım fokur fokur beni bekliyordu. Çayımla başlıyorum. Bildiğiniz üzere çay tiryakisiyim ve merak ettiğim Armada Teras’da lezzetli bir semaver keyfi yaşadım. Henüz ana yemeğe geçmemiştik ki kocaman semaveri yuvarladığımı itiraf etmeliyim 🙂 Tabi hemen ikinci semaver önüme geldi 🙂

Eğer çay güzelse keyfini çıkarırım arkadaş…

Birbirinden lezzetli yemekleri ve dört dörtlük servisi ile Armada Teras takdirimi kazandı diyebilirim. Hatta garsonların semaverin sıcak olup olmadığını kontrol etmesi ve soğuyan semaveri yenisi ile hemencik değiştirmeleri dikkatimden kaçmadı. Çay sıcakken keyfi çıkar….

Garsonlar sanki ne isteyeceğimi biliyormuş gibi sormadan her şekilde benimle ilgilendiler. Yemekleri ise söylediğim gibi birbirinden lezzetliydi. Zaten keyfine varırken bol bol da tweet atmayı ihmal etmedim 🙂

    

Bu keyifli davet için Armada Otel’e ve Zerrin Hanım’a teşekkürlerimi iletirim.  Bu lezzetin, müthiş manzaranın ve semaverde çayın tadına bakmanızı şiddetle tavsiye ederim. Eğer gitmek isterseniz ramazan ayına özel olarak hazırlanan http://www.armadateras.com/iftar/  internet sayfasından bilgi alabilirsiniz.

Yalnız acele etmenizi tavsiye ederim. Yer bulmak kolay değil hele ki birkaç gün önceden yer ayırmanız gerektiğini belirtmem lazım. Çıkarken şef garsona hem çaylar hem de servis için bol bol teşekkür ettim. Kolay kolay keyifle güzel bir çay içemezsiniz. Eğer lezzetli ve keyifli bir çay içiyorsanız mutlaka ki takdir etmek lazım.

http://www.armadateras.com/iftar/

http://twitter.com/#!/Armada_Hotel

 

Yorum yapın