İnceleme; Online Photoshop

online-photoshop-teakolik Photoshop kullanan arkadaşlar vardır elbet. Peki ya intenet üzerinden web sayfası aracılığıyla yani Online dediğimiz şekilde Photoshop kullandınız mı ?  İnternet hızı yükseldikçe ve hizmet kalitesi arttıkça bu tip araçların ve online programların artacağına eminim.

Bugün sizlere Online image sayfalarından bahsetmek istiyorum. Özelliklede Photoshop kullanıcıları için gelişmiş arayüzüyle online PSD, jpg, jpeg, bmp, png gibi birçok dosya türünü destekleyen resim editörlerinin hoşunuza gideceğine eminim.

Bunlardan bir tanesi http://www.pixlr.com ‘un yayınladığı http://www.pixlr.com/editor/ adresindeki online photoshop programı.  Site üyelik istemeden sistemi kullanmanızı sağlıyor.  Editörü açtığımızda normal bir photoshop görüntüsüyle karşımıza gelmekte. Gelişmiş bir photoshop görünmündeki http://www.pixlr.com/editor/  sayfasında birkaç photoshop özelliği eksik gelse bile büyük bir oranda resim editörü olarak işimizi görmekte.  Özelliklede Dil menüsünden Türkçe’yi seçip programı tamamiyle Türkçe olarak kullanabildiğinizi belirtmek isterim.

Jpg, Jpeg, Gif, Png, Psd, Pxd dosya türlerini destekleyebilmekte.  Uygulamada File (Dosya) menüsünden Aç yaptığınız zaman bilgisayarınızdaki bir resimi yada PSD dosyasını seçip online olarak düzenlemeye başlayabiliyorsunuz. Sadece bilgisayarınızla kalmıyor. Bir URL üzerindeki resmide belirtip açabilmektesiniz.

Uygulama ilk başlarda biraz zor gibi gelsede 15-20 dakika kullandıktan sonra rahatlıkla alışabileceğiniz türde ve Web üzerinde yapılmış gelişmiş uygulamalardan biri olduğunu belirtmeden geçemeyeceğim.

Online Photoshop uygulamasına : http://www.pixlr.com/editor/ adresinden ulaşabilmektesiniz.

“İnceleme; Online Photoshop” üzerine 8 yorum

 1. Her ne kadar başlangıç da olsa, böyle giderse lisanslı programa ihtiyaç kalmayacak sanırım 🙂 Kim bilir, belki harddisklere de ihtiyacımız kalmaz 🙂

  Yanıtla
  • @Mehmet ;

   Büyük ihtimal gelecek bu şekilde ilerliyor. Sanırım yazılımcılar 1-2 USD gibi bir ücret koyarak yada reklam ekleyerek kazançlarını devam ettirebilecekler.

   Yanıtla
 2. Merhaba,
  sizi çok yakından takip ediyorum bugun sadece oturup bütün sayfalarını ve makalelerini okudum benim ilgili çekenler hayattan kısmı olur bilgilerini için tşk ederiz.

  Yanıtla

Yorum yapın