İnternette Alternatif Ödeme Sistemi; Ukash Kart

Tanıtım; Günümüzde gelişen yeni medya ile geleneksel medya geri planda kalmaktadır. Teknoloji çağında bulunduğumuz 21.yüzyıl’da sanal alem hemen herkesin hayatında bir yer edinmektedir. Teknolojinin tüketicilere sağladığı birçok olanak bulunmaktadır.

Gelişen bu teknoloji beraberinde interneti de hayatımıza sokmakta ve onu herhangi bir şekilde kullanmamızı sağlamaktadır. İnternet de teknoloji gibi her saniye kendini değiştirip yenilemekte ve bizlere imkânlar sunmaktadır. İnternet bizleri binlerce mesaja maruz bırakırken, kullanıcılarına da bilgi paylaşımına davet etmektedir. Bir bakıma insanları da üretici durumuna geçirmektedir.

Gündelik hayatlarımıza bazı kolaylık sunan internetin, günlük yaşantımıza sunduğu bir olanak da online alışveriştir. İnsanlar gündelik hayatlarındaki iş yoğunluğu sebebiyle alışverişin de içinde bulunduğu sosyal hayatlarına pek fırsat bulamamaktadırlar. Online alışveriş bu yönüyle insanlara kolay tüketimi sunmaktadır.

İnternetten alışveriş günümüzde her ne kadar hızlı, cazip ve güvenilir olsa da bir takım internet dolandırıcıları sebebiyle tüketicilerin internette bilgi paylaşımı yapmalarına temkinli yaklaşmalarına neden olmaktadırlar. İnternette kredi kartı gibi önemli bilgilerin paylaşımı biz dahil birçok kişiyi korkutabilmektedir. Bu güven sorunu için alternatif ödeme yolları üretilmiştir. Ukash kart bu ödeme yöntemlerinden en önemlisi olarak karşımıza çıkmaktadır.

İnternete kredi kartı bilgilerini girerken güven problemi yaşayan tüketiciler, ukash kart yöntemi ile güvenebilecekleri bir sisteme kavuşmuşlardır. Bu sistem İngiltere tarafından yaratılmış olup tüketicilerin rahat olarak hizmet edinebilmelerini sağlamıştır.  Bir e-cüzdan sistemi olarak tanımlanabilecek ukash ile gerçekleşen sanal ödemeler yapılabilmektedir. Bu yöntem insanlara son derece güvenilir ve kolay bir yol sunmaktadır. İnternet ortamında bizlere kolay, güvenilir ve hızlı ödeme imkânını bizlere sunan ukash kart artık tam anlamıyla ülkemizde de yerini almaya başlamıştır.

Güvenilir ve kolay bir yol olarak bizlere sunulan ukash kart sistemi dünya üzerinde yoğun bir memnuniyet ile karşılanmakta ve kullanılmaktadır. Zamanla tüm internet kullanıcılar tarafından kullanılmaya başlanması beklenen bu e-cüzdan sistemi en kullanışlı alternatif ödeme yolu olarak karşımıza çıkmaktadır. Ukash sistemini kontör sistemi ile tanımlayabiliriz. Bir ukash bayisinden temin edeceğimiz sanal kartımızda belirlenen miktarlar sunulmakta ve bu limitin aşılması mümkün olmamaktadır.

Ayrıca alınan kartımız sadece bir kez kullanılabilmektedir. Ülkemizde iletişim araçları Batılı ülkelere göre geç gelişmiştir. Ukash kart sistemi de ülkemize Batılı ülkelere oranla geç gelmiş ve yayılmış olsa da günümüzde birçok tüketici tarafından kullanılmaktadır. Dünya’da 50’den fazla ülkede yüz binlerce kullanıcısı bulunan bu sistem 19 haneli pin numaralarından oluşmaktadır. Ukash Kart’ı kullanıma teşvik eden önemli özelliklerden birisi de tüketicilere sağlamış olduğu hızıdır.

Ukash kodu kullanılacak siteye girildiği gibi gerekli ödeme yapılmış olmaktadır. Bu özelliği ile ukash sistemi kullanıcılardaki memnuniyeti üst seviyede tutmaktadır. Ukash kart 12 aylık bir kullanım süresine sahiptir. Bu kartı logosunu gördüğümüz binlerce internet sitesinde kullanabilmemiz mümkündür.

Ukash kart‘ın alınması da oldukça kolay ve hızlı bir şekilde olmaktadır. İnternette ukash alım ve satımı yapan birçok site bulunmaktadır. Aralarından en güvenilir olanı araştırılıp, tercih edildikten sonra ukash bayisinin canlı hizmetine bağlanarak müşteri temsilcisiyle iletişime geçmemiz gerekmektedir. Müşteri temsilcisi bize ödeme seçenekleri söyleyecektir. Verilecek olan bayi hesap numarasına ödenmesi gereken miktar yatırıldıktan sonra, müşteri temsilcisi bizlere 19 haneli ukash kartımızı verecektir.

Ukash alım ve satımı yapan bu siteler bizlere havale, EFT gibi ödeme yöntemlerini sunmaktadırlar. Ancak birçok alanda olduğu gibi bu alanda da internet dolandırıcıları, tüketicileri kandırmakta ve mağdur etmektedirler. Ukash kart alırken söylediğimiz gibi önce alınacak olan bayinin güvenilir olduğundan emin olmamız bizim yararımıza olacaktır.

Not: Ukash Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına göre yasaklandığı için, bağlantılar ve bilgiler kaldırılmıştır. 

Yorum yapın