Everest PowerBank Şarj Cihazı ve Kablosuz Router

Everest_Power_Bank_Wifi_Router (1)Everest’in bir başka ürünü ile karşınızdayım. Everest EWN 729P modeli şarj ünitesi ve kablosuz router özelliğine de sahip Powerbank!

Şu sıralar taşınabilir şarj cihazları popüler bir hale geldi. Günümüz teknolojisinde maalesef ki akıllı telefonumuz ve mobil cihazlarımız için Li-ion piller yetersiz kalıyor.  Lityum iyon (Li-ion),  yeniden doldurulabilir bataryadır ve cep telefonlarından, dizüstü bilgisayara kadar birçok elektronik üründe yaygın olarak kullanılır.

Lityum iyon piller, ağırlıklarına ve büyüklüklerine oranla sağladıkları yüksek güç nedeniyle kabul görüyor ve yaygınlaşıyor. Ancak günümüz teknolojisinde herkesin ihtiyacını karşılamıyorlar! Bu yüzden otobüslerde dahi şarj cihazları görmeye başladık!

Taşınabilir şarj cihazları popüler bir hale geldiği şu günlerde birçok kişinin uygun fiyatlı şarj cihazı aldığını görebilirsiniz. Alternatif olarak sizlere PowerBank’ları (taşınabilir şarj cihazı) yani Everest EWN 729P Taşınabilir Şarj Cihazı ve Kablosuz Router’i tanıtmak istedim.

Everest_Power_Bank_Wifi_Router (9)   Everest_Power_Bank_Wifi_Router (8)   Everest_Power_Bank_Wifi_Router (7)

Biraz tombul olmasına rağmen el çantanızda rahatlıkla taşıyabileceğimiz boyutlarda. EWN-729P modeli PowerBank, 4000 mAh güç kapasitesine sahip. Aynı zamanda da access point olarak kullanabiliyorsunuz.

Everest PowerBank’ın üst tarafında USB girişlerini ve aç / kapa tuşunu görüyoruz. Alt kısmına baktığımızda ise ethernet girişi, batarya durumunu gösteren bir tuş ile reset tuşunu görüyoruz. Cihazın ön kısmında ise dört adet led göstergesi bulunuyor.

Powerbank üzerindeki ethernet girişi sayesinde kolaylıkla ayarlanabilir bir arayüze bağlanıyorsunuz. Bu ara yüzden Wifi ayarlarınızı yaptıktan sonra Wifi İnternet’inizi dağıtabilme şansınız var. Bu sayede hem bir taşınabilir şarj cihazınız hem de bir access point kullanabiliyorsunuz.

Everest_Power_Bank_Wifi_Router (6)   Everest_Power_Bank_Wifi_Router (5)   Everest_Power_Bank_Wifi_Router (4)

Everest Powerbank akıllı telefonlarınızı oldukça hızlı bir şekilde şarj edebiliyor. Hatta bir iPhone’u 2 kere şarj edebilme kapasitesin e sahip!

Batarya durumunu en alttaki tuşa basılı tutarak led göstergelerinden görebiliyoruz. Tek led yanarsa az, tüm ledler yanarsa tam şarj durumunda olduğu görülüyor. Bu tarz cihazlardaki en önemli negatif etken, cihazın beklediği zaman şarjının çok hızlı tükenmesidir. Everest PowerBank’ı tam şarj ederek 2 hafta beklettim. İki haftanın sonunda yine dolu olarak kullandığımın altını çizmek istiyorum.

Üst kısımdaki fonksiyon tuşunu “C” kademesine aldığınız zaman telefonlarınızı şarj edebiliyorsunuz. “Off” kısmında cihaz kapalı ve “ON” kısmında Wifi Access Point görevi görüyor.

Everest_Power_Bank_Wifi_Router (3)   Everest_Power_Bank_Wifi_Router (2)   Everest_Power_Bank_Wifi_Router (1)

Everest Powerbank USB girişi ile şarj ediliyor ve üzerindeki micro USB çıkışı ile akıllı telefonları şarj edebiliyor. Wifi access point ayarı için bir etherhet kablosu ile cihazı bilgisayarınıza bağlayarak  192.168.2.1 adresine giriyoruz. Varsayılan kullanıcı adı: admin şifresi: admin olarak arayüze erişebilirsiniz. Bu arayüz üzerinden Wifi ayarlarını yapmak mümkün!

Evde veya işte mobil olarak hem size ek şarj bataryası hem de ek Wifi dağıtıcısı olarak kullanılabilecek alternatif güç ünitelerinden bir tanesi olarak karşımıza geliyor.

Özellikler;

Cihaz: AP + 3G + Power Bank
Veri Hızı: 150 Mpbs
3G Router: WCDMA/CDMA2000/HSPA
Frekans: 2.4Ghz
Port: 1 WAN/LAN Port, 1 mini USB, 1 USB 2.0
Pil: 4000mAH

“Everest PowerBank Şarj Cihazı ve Kablosuz Router” üzerine 4 yorum

  1. Güzel bir ürüne benziyor. Power bank alacak arkadaşların çin mallarından uzak durmalarını tavsiye ediyorum. Almışken 3-5e bakmadan kaliteli almak gerekiyor.Yazı için teşekkürler.

    Yanıtla
  2. Böyle saçma çin çakması bi cihaz görmedim herkes her yerde yorum yazmış tavsiye ediyor. Ama kimse 3g modeme bağlamamış router yapmamış AP olarak kullanmamış. Arayüzde 50 tane menü var klavuzla alakası yok. Her 3g modemi desteklemiyor şansınıza kalmış. WiFi yı kapatıyorsunuz eternet bozuluyor. Reset atıp baştan kurmanız gerekiyor. Kapsama alanı çok dar yan odadan çekmiyor. Evde kullanışsız. Sadece powerbank’ını denemedim. Onda da hiç ümidim yok.

    Yanıtla
  3. Merhaba, kablosuz powerbank sitesinde gördüğüm kablosuz powerbank’lar ile aynı tarzda bir ürün mü bu? Bir de nereden temin edebilirim satış linki var mıdır acaba?

    Yanıtla

Yorum yapın