iOS10 Güncellemesi Sonrası iPhone Cihazınız Çökebilir!

Bugün birçok iPhone kullanıcısı iOS 10 güncellemesi almaya başladı. Ancak iOS 10’a geçen bazı kullanıcıların hata ile karşılaştığını görüyoruz.

Twitter’dan takip ettiğim kadarı ile iOS 10 ile Apple maalesef ki bazı iPhone ve iPad kullanıcılarını üzmüş durumda. Cihazlarını yeni işletim sistemi iOS10’a güncelleyen kullanıcıların şikayetleri Twitter’da artmaya başladı. Sadece global tarafta değil, Türk kullanıcılarının da aynı şekilde sorunlar yaşamaya başladığını görmekteyiz.

Eğer telefonunuza iOS10 kurduysanız telefonunuz brick moda düşebilir ve kullanılmaz hale gelebilir!

Güncelleme yapmadıysanız birkaç saat beklemenizi öneririm.  John Paczkowski’nin paylaştığı Tweet’e göre duruma el atmışlar. Kısacası biraz beklemeniz gerekiyor. Sonrasında Apple’dan gelecek açıklamaya göre güvenli bir şekilde iOS 10 güncellemesini alabilirsiniz.

Peki telefonunuzu güncellediyseniz ve iPhone cihazınız brick olduysa ne olacak?

Biraz önce yazdığım iOS 10 Sonrası Brick Olan iPhone’ları Kurtarmak yazımı okuyarak ve belirttiğim şekilde adımları takip ederek cihazınızı eski haline getirebilirsiniz.

iPhone sahiplerinden gelen şikayetler ise aşağıdaki gibi…

https://twitter.com/JohnPaczkowski/status/775765814204960768

https://twitter.com/sincabiye_/status/743520339477536769

Siz siz olun birazcık bekleyin! Hemen güncellemeyin…

Güncelleme: Apple yeni bir güncelleme yayınladı. Artık güvenle ve rahatlıkla telefonunuzu yeni sürüme güncelleyebilirsiniz.

Yorum yapın