iOS 10 Sonrası Brick Olan iPhone’ları Kurtarmak

Twitter’da iOS 10 güncellemesini alan bazı iPhone kullanıcıların telefonlarının açılmadığını gördüm. Anlayabildiğim kadarı ile Apple, iOS 10 ile birlikte kullanıcılarını biraz üzmüş…

iPhonelar için gelen IOS 10 güncellemesini almadan önce biraz beklemenizi tavsiye ederim. Çünkü az sayıda da olsa piyango size vurabilir ve telefonunuz açılmayabilir. Yakında da mutlaka Apple tarafından bir açıklama yapılır.

Eğer cihazınızı iOS 10’a güncellediyseniz ve telefonunuz açılmıyorsa, aşağıdaki işlemleri yaparak cihazınızı kurtarabilirsiniz.

Öncelikle iTunes üzerinden yedekleme yapmış olan arkadaşlar için ufak bir hatırlatma yapayım. Cihazınızı yine iTunes üzerinden geriye yükleyebilir ve düzeltebilirsiniz. Ancak iTunes yedeğiniz yoksa veya işe yaramadıysa aşağıdaki işlemleri gerçekleştirmenizi tavsiye ederim.

1. Bilgisayarımıza iTunes yüklememiz gerekiyor. Cihazınıza http://www.apple.com/itunes/download adresinden iTunes yazılımını yükleyebilirsiniz.

2. iTunes yüklendikten sonra telefonunuzu açma / kapatma (Power) tuşuna basarak kapatınız.

3. iPhone cihazınız kapanmıyorsa, Menü (Home) ve Açma Kapama (Power) düğmelerine birlikte basılı tutarak cihazınızın kapanmasını bekleyin. Cihazınız kapandıysa bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz.

4. Cihazınız kapandıktan sonra bir parmağınız ile Menü (Home) tuşuna basılı tutun

5. Home tuşunu bırakmadan yani basılı tutarken, USB kablonuzu (iTunes açık olsun) bilgisayarınıza bağlayın.

6. iPhone ekranında USB kablosu ve iTunes logosu görünene kadar parmağınızı Home tuşundan çekmeyin.

7. iTunes ekranında bir bildirimle cihazınızın bulunduğunu göreceksiniz. Parmağınızı Home tuşundan çekebilirsiniz.

8. Ekrandaki iPhone bulundu yazısına tamam dedikten sonra iTunes üzerindeki “Geri Yükle” butonuna basınız.

9. Geri yükleme işlemi bitene kadar cihaza dokunmuyoruz ve USB kablosunu sökmüyoruz. Cihazınız geriye yüklendiğinde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Not: Mutlaka her güncellemeden önce bir yedek almanızı tavsiye ederim. Aksi takdirde birçok bilginizi kaybedebilirsiniz…

“iOS 10 Sonrası Brick Olan iPhone’ları Kurtarmak” üzerine 7 yorum

  1. Öncelikle geri yükle değilde güncelle seçeneği bir ihtimal verilerinizin kurtulmasına yarayabilir. 🙂

    Cevapla

Yorum yapın