IP adresinden Şehir Tespit etmek

Merhaba arkadaşlar bu gece sizlerden gelen bir soru üzerine ip adresinden yer tespiti yapmanız için özel bir internet sitesinden bahsedeceğim.

Melissa DATA Firması tarafından sunulan bu hizmette dikkat çekici husus ŞEHİR tespiti yapabilmeniz. İnternet sayfanız, blog’unuz yada özel bir yazılımıza gelen yorumlar veya isteklerin istatistiklerine bakmak istediğinizde genelde ip adresi sorgulama hizmeti veren birçok internet sayfası sadece Ülke bilgisi verebilmekte fakat Melissa DATA Sadece ülke değil Şehir tespitide yapabilmekte.

Bu adrese girdiğinizde sizden ip adresini girmenizi istiyor. Ip adresini girdikten sonra karşınıza aşağıdaki gibi ip adresi ile alakalı ISP, Ülke, Bölge, Şehir bilgilerini karşınıza çıkartıyor. Eğer belirli bir istatistik bilgileri topluyorsanız sisteminize gelen ziyaretçilerin şehir bilgisini almak da işinize yarayacaktır.

Kendi ip adresinizi yazıp entere basarak test edebilirsiniz. Unutmadan söyleyeyim firma bu hizmeti bedava sağlıyor ama sınırlı sayıda sorgulama yapabiliyorsunuz. Sorgulama sayısını aştıktan sonra sizden üyelik istiyor.

Firmanın internet sayfası http://www.melissadata.com/ adresini incelerseniz tam bir istatistik uzmanı olduklarınıda görebilirsiniz. Firmalar için özel istatistiki bilgi toplama veri analizi vs. gibi hizmetleri başta dikkat çekici diyebilirim..

“IP adresinden Şehir Tespit etmek” üzerine 10 yorum

 1. Bu tür hizmet veren pek çok site var. Açıkcası denediklerimden hiç biri tam Şehri bulamadı. Bunun sebebi Telekomun alt yapısındaki karmaşıklık olabilir.

  ip-adress, MelissaData dan daha başarılı.

  Yanıtla
 2. ip-adress.com bu site whatsmyip yani kandi adresinizi öğreniyorsunuz bana lazım olan önce karşımdaki kişinin ip adresini tespit etmek sonra onunn bulunduğu semti bulmak varmı böyle bişiy ?

  Yanıtla
 3. Bunun ile ilgili bir site daha mevcut http://www.iptakip.com .. Aslini isterseniz yukarida soylediginiz tum siteler ayni ip database’ini kullaniyor.. TTnet’in altyapisindan kaynakli olan karmasiklik nedeni ile cogu IP buyuk sehirlerde gibi gorunuyor..

  Yanıtla
 4. sayın yönetici öncelikle verdiğiniz bilgi için teşekkür denedim. Ben Kırıkkaledeyim ama orada Ankara yazıyor sebebi nedir cevaplarınız için teşekkürler

  Yanıtla
 5. ya eger bırısı benım ıp adresımı ogrenırse benım kendı bılgısayarımda gırdgım sıtelerı yada konustgum kısılerı msn mı bılmedgı halde gorebılırmı cok merakedıyorum bılen varmıı

  Yanıtla
  • Hülya hanım;
   Eğer bir kişi yani bilgisayar mantığını bilen bir kişi sizin ip adresinizi bilirse maalesef her istediğini yapabilir. Bunu engellemek için bazı ayarları yapmanız gerekir.

   Yanıtla
 6. ya ben size bişey sorcambirisi benim ıp adreismi aldı bi durum oldu o haklıysa beni savcılığa şikayet ederse yaşım küçük ne olur yaşım 15

  Yanıtla
 7. slm parça kontör göndeme sitem çökertildi.bakiye boşaltıldı numaralar ve ip adresi belli ne yapmam gerekiyor acıl yardım.

  Yanıtla

Yorum yapın