SMART RECOVERY PRO EDITION MULTIPLE SNAPSHOTS

Bu ne ya felan demeyin 🙂 Aslında hepimize bir tane lazım aslında daha çok internet cafe lere lazım 🙂 Ne mi işe yarıyor ? USB den bağlanabilen bir Dungle PC nize bağlıyorsunuz ve sisteminizin sürekli olarak bir yedeğini alıyor ne zaman ki sisteminiz çöktü işte o an devreye giriyor 50Sn de sisteminizi en son aldığınız yedeğe geri çeviriyor..

Evet yanlış duymadınız çok kısa bir sürede sisteminiz eski haline dönebiliyor. Konuyu birazdaha açarak sizlere özelliklerinden bahsetmek istiyorum.

Ürün kendi özel yazılımı ile birlikte geliyor. Sisteminizin USB portlarında birine bağlayacağınız USB Dungle yazılımını kurduğunuz zaman internet üzerinden bir aktivasyon istiyor. Aktivasyon işlemini tamamladıktan sonra sistem hazır hale geliyor. Yani internetiniz yoksa kullanmakta yok 🙂 Gerçi şuan hangi evde PC yok hadi PC yi geçtik internetsiz ev kaldı mı ki ? Lafı fazla uzatmadan ürünü anlatmaya devam edeyim.

Kurulum esnasında dikkatimi çeken bir hususta kurulum tamamlanmadan yazılım Disk yüzeyinizi tarıyor ve disk yüzeyinde Fiziksel bir Bad Sector arıyor. Eğer ki Harddiskinizde bir Bad Sector varsa kurulum iptal oluyor. Bunun açıklamasınıda şöyle izah edebilirim. Sisteminizin yedeğini alırken komple disk yüzeyindeki bilgilerin yedeğini alıyor. Bir Bad Sector lü yüzey malesef okunamaz ve yazılamaz bu yüzden yazılım bu kısmın yedeğini alamayacağı için sistemin Backup yani yedeğini alamayacaktır. Malesef bir Bad Sectorlü diskiniz varsa öncelikle kendinize temiz bir disk almanızı öneririm. Aksi taktirde bu ürün sisteminizde çalışmayacaktır.

Eğer Bad Sector nedir ? Bilmeyenleriniz varsa.

Bozuk kesim ( Bad sector )

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Bozuk kesim (ing. bad sector) veri depolama aygıtlarında fiziksel hasara uğrayarak işlevini yitiren kesimlerdir. Veri depolama aygıtlarında en küçük mantıksal depolama birimi kesimlerdir. Bir kesim normal ayırmada 512 bayttır. (bkz. iz-kafa-kesim) Bu alanlardan bazıları zamanla fiziksel hasara uğrayarak işlevini yitirir. Bozuk kesimler biçimlendirme sırasında tespit edilerek işaretlenir ve o kesimler kullanılmaz. Böylece “göz göre göre” veri kaybı önlenir. Diğer bir senaryo ile zaten yazılı olan bir kesimin fiziksel olarak bozulması durumunda oluşan bozuk kesim durumunda o kesimde yazan veri kaybolacaktır. Bunun sonucunda o kesimde yazan veri her ne ile ilgiliyse o çalışmayacak ya da yanlış çalışacaktır.

Kurulumu tamamladıktan sonra program içerisinde menüden isterseniz manuel bir yedek alabiliyorsunuz. Yedek alırken eğer sabit diskinizi bölümlediyseniz komple bir yedek te alabiliyorsunuz yani C:/ D:/ E:/ olarak sisteminizi 3 ‘e bile bölmüş olsanız dahi Partition larda beraberinde iso dosyası olarak tek bir yedek halinda alma şansınız var.

Yada yine menü içerisinden Otomatik yedekleme yapabiliyorsunuz. Sizin belirleyeceğiniz periyotlarda (Haftada bir gün hergün gibi.. ) Otomatik olarak sisteminizin yedeği alınacaktır.

Programın özelliği sabit diskinizden sisteminizi başlattığınızya yani bilgisayarınızı her açtığınızda Windows açılmadan size bir uyarı verir Klavyenizden HOME tuşuna bastığınız anda en son sisteminizde aldığınız yedeği otomatik olarak yüklemeye başlar ve çok kısa bir sürede (PC hızınıza da bağlıdır) sisteminiz yüklenir ve tertemiz yedeğinizle kaldığınız yerden çalışmaya devam edebilirsiniz. Windows açılmadan bu uyarıyı vermesi Windows’unuz çökmüş olsa bile sistemi geri yüklemenizi sağlayacaktır.

Bence şirketler ve özelliklede İnternet Cafeler için bulunmaz fırsatlardan bir tanesi bu tip yazılımlardan birçoğu Windows altında çalıştığı için Windows Çöktüğünde baraberide sistem düzetlme imkanınızda çöküyor bu USB Dungle ve yazılımı sayesinde sisteminiz çökse de dahi en son alınan yedeği Bilgisayar açılırken bir HOME tuşuna basarak geri getirebiliyorsunuz. TEAkolik.Com

  • İşletim sistemi çökmeleri
  • Bilgi kayıpları
  • Dosya bozulması ve diğer sinir bozucu durumlar
  • Virüsler ve trojanlar
  • Bios ayarları
  • PC nizi şifreleme ve sizden başkasına YASAK getirmek
  • Sistem geri yükleme

Artık bu tip can sıkıcı durumlar ve size saatler harcatan PC kurulumları Data kaybından dolayı kafayı sıyırma Virüs bulaşma ve sistemin çökmesi canınısı sıkmayacak…

Fiyatı : 26,90 YTL (KDV Dahil)

“SMART RECOVERY PRO EDITION MULTIPLE SNAPSHOTS” üzerine 2 yorum

  1. slm smartrecovery proedition var bende cdsi arizaliydi aldigimda programi yok kuramiyorum nerden indirmem lazim

    Yanıtla

Yorum yapın