iPhone V2.2 Güncelleştirmesi ve Türkçe

Merhaba arkadaşlar sonunda Apple firması iPhone için V2.2 firmware güncellemesi ile Türkçe dil desteği sağladı.

Geçenlerde sizlere bahsetmiştim. iphone’yi kırarak Türkçe dil desteği sağlıyorlar fakat bu işlem garanti kapsamından çıkartıyor diye… Sağolsun Apple firması biz Türkler’in sesini duymuş ve firmware iphone v 2.2 güncellemesi ile Türkçe Dil desteğini sundu.

Yapmanız gerekenler aslında çok basit. iPhone’mizi bağlıyoruz iTunes programını açıyoruz ve bize yeni bir güncelleme olduğunu görüyoruz. UPDATE butonuna bastığımız zaman sistem iTunes, safari ve firmware güncellemelerini indiriyor. iTunes’i güncelledikten sonra telefonumuzu güncellemek için iTunes içerisinde telefonumuzu tıklıyoruz ve firmware 2.2 yi UPDATE diyerek güncelleme işlemini başlatıyoruz.

Bu işlem yaklaşık olarak 20 dakika felan sürmekte bu sırada lütfen Iphone’nin kablosunu sökmeyiniz. iPhone son olarak kendini bir aç kapa yapıyor ve bitiriyor. Bitirdikten sonra iPhone’mizin Genel Ayarlarına geliyoruz. Dil seçeneğinde en altta Türkçe’yi seçiyoruz.

Artık iPhone Türkçe…

Daha fazla bilgi için : http://www.apple.com/iphone/softwareupdate/

“iPhone V2.2 Güncelleştirmesi ve Türkçe” üzerine 4 yorum

  1. Nedense buna benzeyen bir işlemi aylar öncesinden anımsıyor gibiyim.

    Nerde muziplik var orda biz Türkler , bir tane faydalı iş yapsak onuda kendi kendimize bozuyoruz.

    Yanıtla
  2. kardes tmm saol yazmıssında bana tam bı download lınkı lazım sıtede bısey bulamadım napabılırım var mı tam lınk bılen???

    Yanıtla

Yorum yapın