Kırmızı Şapkalı Sarışın Kız Okan Bayülgen

Dün gece yine Kanal D ekranlarında Okan Bayülgen’in sunduğu Medya Kıralı’nı izliyordum. Her zamanki gibi keyifli geçen saatlerin ardından konu internet ve sansür üzerinde yoğunlaştı.  Kimlerin konuk olduğuna bakmamıştım.  İnternet masası kurulduğunda ve tanıdık yüzleri gördüğümde keyfim iyicene arttı.

Fakat ilerleyen saatlerde malesef ki “Sansür” konusunun sözlükler ve porno üzerine yoğunlaştığını görmek, orada bulunan arkadaşların ilk canlı yayın heyecanına  kapılıp sessiz kalmaları biraz canımı sıktı.  Yine de Okan vardı ve krallığını konuşturarak bizleri ekran başında sabitliyordu.  Bir ara konu tamamiyle sözlükler ve ahlaksız içerikler üzerine yoğunlaşınca “Okan Sansürü Sansürlüyor” gibi sosyal ağlar üzerinde göndermeler yapıldığını gördüm.

Aslında konuşulacak birçok konu vardı ….

Hemen telefona sarılıp canlı yayına bağlanmak istedim.  Telefonu 15 dakika uğraştıktan sonra düşürebilmiştim. Gece saat 03:15 civarı karşıma çıkan hanımefendi benden telefon numaramı ve ismimi alarak telefonu kapattı.  Aranacağımı düşünüyorken dakikalar geçiyordu ve canlı yayına bir hatun bağlandı.  Telefondaki sohbet ilerledikçe  tekrar arama ihtiyacı hissettim ve telefonu kaldırdım. Telefonu düşürmek ayrı bir beceri zaten…

İkinci kez telefonu düşürmüştüm. Şanslı olduğumu varsayarak canlı yayına bağlanabileceğimi düşünmeye başladım.  Bu sırada konuyu konuk arkadaşlar toparlamaya başlıyordu ki…  Kafamda bir ampül belirdi…

Dikkat ettiyseniz Okan canlı yayına yalnızca (çok ciddi konular hariç. Ör: Maden kazası) hatunları alıyordu.  Evet bunu çok görmüştüm ve sebebinide tahmin edebiliyordum. Fakat böyle bir konuda en azından bir blogger olarak görüşlerimi söylemek istediğimi belirttiğim için bağlanabileceğimi sanmıştım.

Yanılmışım…

Gerçi bir sürü arayan vardı. Hele ki bir millet vekili mikrofunu aldı sonrası zaten malum…

Artık karar verdim.  Okan’ı izlemeye devam fakat aramayı unut… Çünkü Okan kırmızı şapkalı, seksi, sarışın, zeki ve geyik yapabilme potansiyeline sahip hatunlardan hoşlanıyor.  Onların güzel seslerini duymak istiyor.  Onların düşüncelerini telefonda, canlı yayında anlatması Okan’a büyük keyif veriyor.  Programın gidişatına yön verebilme yeteneğine sahip hanımlar O’nun için ayrı bir keyif ve heyecan noktası. Seviyor, saygı duyuyor gerektiğinde dalga geçiyor hatta azarlıyor 🙂 Sanırım erkeklerle bu işi yapmak zor…

Okan karşısında (doğal bir durum) bir kadınla muhattap olmak istiyor.  Erkekler arayacakta ne yapacak sanki haklı adam 🙂  Hele ki birde geyik muhabbeti dönünce adam kendinden geçiyor yahu…  Düşünüyordum da O’nun yerinde olsaydım… Evet kesinlikle erkeklere söz hakkı vermezdim 🙂

Buradan kendisine saygılarımı sunarım.  Yine de program için teşekkürler…

“Kırmızı Şapkalı Sarışın Kız Okan Bayülgen” üzerine 9 yorum

 1. tam net hatırlamıyorum ama bu telefona erkek bağlanmaması durumu 90’larda yaşanan ciddi bir hadiseden sonra başladı. internette bir yerde yazıyordu bu. beyaz, okan dahil canlı yayın yapan çoğu televizyoncu konsept olmadığı sürece telefona kadın izleyici bağlarlar sürekli. kendi açılardan haklı olabilirler.

  programın ise tamamını izlemedim ama ilk 5 partı gerçekten çok alakasız olmuş. bir türlü rayına oturup, sorunların tane tane söylendiği bir yayın çıkmamış maalesef. internet sansürü üzerinden felsefe yapmak yerine olayı sokaktaki vatandaşın algılayabileceği bir zeminde tartışmak gerektiğini düşünüyorum. zira sokaktaki vatandaş bile olayın çarpıklığını anlayabilir, o derece.

  Cevapla
 2. Evet haklısınız bloggerlarada kesinlikle yer verilmeliydi. Ama yinede hoş bir program oldu bence.
  Kızları telefona bağlama konusuna gelirsek. Okan Bayülgen zaten yayınlarının birçoğunda kızlar daha eğlenceli o yüzden kızları yayına bağlıyoruz diyor. Yani size kastı yok 🙂

  Cevapla
 3. Merhaba..
  Ben Bay Klavyeden(kod adı olarak kullanıyorum) ve blogumda da hep bunu kullanırım.Neyse çok boş konuştum..Gelelim konuya..
  Okan bayülgen gerek çalışmalar, gerekse sözleriyle birçok kişiyi çekinmeden iğneleyen bir insan…programı izlemedim ama biz blogger’ları savunduğuna eminim..Çünkü o da sansürü seven birisi değil..
  Tabii bu konuda yakında benim de yazım olacaktır…Yeni açılan bir blog’a sansürle başlamak iyi olmazdı 🙂 Neyse yazınız için teşekkürler.

  Cevapla
 4. Yanlış anmlamayın siz aksini iddia ediyorsunuz demiyorum ama Okan Bayülgen gibi bir insan Türkiye’ye bir daha gelmez, inci sözlük saldırısını bile öylesine büyük olgunlukla karşılamış bir insana sadece telefonda cinsiyet ayrımı yaptığı için eleştirmek büyük haksızlık olur. Çok farklı ve çok iyi niyetli birisi 😉

  Cevapla
 5. bu programi hep duyuyordum. sagda solda, hic firsatim olmadi izlemeye, haftaya bende aricam programi 😀

  Cevapla
 6. @mcimam
  Spam olarak sistem bloke etmiş. Düzelttim.

  @cavid
  Yoo benimki sadece içimden gelenleri yazıya dökmekti 🙂

  @SonKralice
  Sen SEO işini abarttın biraz 🙂

  Cevapla
 7. Merhabalar Hamza abi. Öncelikle dün bu programı izlemedim ama Okan konusunda söylemek istediklerim var;
  Okan Bayülgen talk show serisinin son güne denk gelen ve Okan Bayülgen’e göre ciddi sayılan program ne kadar ciddi ve ne kadar yararlı. Birkaç kere denk gelip sıkılmadan izlediğim bölümleri vardı. Ve bir showmenin neden ciddi program yapması gerektiğini anlamış değilim. Tamam Okan Bayülgen yeri geldiği zaman ciddi konuşabiliyor ama bu en fazla 2 dakika gibi sürüyor ve çoğu konuyu nasıl harmanlayıpta yorumluyor anlamış değilim. Yani bilmeden etmeden konuştuğunu çok gördüm, dikkat ettim. Bu programın yani pazartesi günü yayınlanan ciddi şeyler konuşulan programın pekte reyting getirmediğini biliyoruz. Yani son zamanlarda biraz daha para yapan şeylerle (reyting getirisi olanlarla) ilgilendiği apaçık ortada bu nedenle ki bazen ortada çok farklı konular konuşulabiliyor. Okan Bayülgen in spor programlarını eleştirdiği gibi. Muhabbet kralı’nda konuşulan konuların hava da kaldığını düşünüyorum, kimsenin bu programı kale almadığını hatta o yüzden böyle bir kaygı olmayan programa katılmamayı yeğeylerim ki öylede olmuş. Demek istediğim senin konuşman gereken yerde bir hatun konuşuyor ve konuyla alakasız şeyler söylüyor. Böyle bir programı ciddiye almak bile saçmadır.
  Saygılarımla.

  Cevapla

Yorum yapın