Komplo Teorisi

Merhaba arkadaşlar,  bugün sizlere kafamda oluşturduğum bir komplo teorisinden bahsedeceğim.  Aslında teorim doğru ama pratikte ne aşamadadır bilemiyorum.  Buyrun beraber tartışalım…

Bugün sağlık ocağından bir hanımefendi telefon açtı bana.  Telefonda şunu söyledi.

” Merhabalar Hamza Bey. Kızınız ile igili bir problem var.  2 gündür size ulaşmaya çalışıyordum. Kızınızın kanında Guatr madde yoğunluğu olarak fazla çıktı. Acilen sağlık ocağına bebeğinizi getirirseniz kan alıp tekrar test etmemiz gerekiyor. “

Açıkcası ne olduğunu anlayamadım.  Şaşırdım çünkü ben yeni doğan kızımı hiç sağlık ocağına götürmemiştim. Özel hastaneye gittik.  Doğumda özel hastanede oldu.  Ayrıca benim cep numaramı nereden buldular ?

Bu sorular kafamda yankılanırken bunun bir telefon şakası olabileceğini düşünmeye başladım.  Telefondaki hanımefendiye…

“Hanımefendi sanırım bir yanlışlık var. Yanlış yeri aradınız sanırım”
“Siz Hamza Şamlıoğlu değil misiniz ?”
“Evet benim”
“Kızınız yeni doğdu adı Almina Zeynep”
“Tamam da siz nerden biliyorsunuz?  Ben hiç sağlık ocağına götürmedim ki”
“Evet haklısınız biz hastaneden kan örneğini aldık.  Bilgilerinizide…”

biraz araştırma yaptım. Meğer kanunen yeni doğan her bebeğin kan örnekleri sağlık ocağına gönderiliyormuş. Yani kızımın Adı, Soyadı, Doğum Tarihi, Kan örnekleri sağlık ocağına teslim edilmiş.  Sanırım sadece bununla kalmayacaktır.

Ad, Soyad, Anne Adı, Baba Adı, Doğum Tarihi ve diğer kimlik bilgileri,  adres, telefon ve diğer iletişim bilgilerimiz hatta ve hatta kan örneği yani DNA, Kalıtsal rahatsızlıklar ve vucut hakkındaki herşey…

Peki sağlık ocağı bu kan örneği ile sadece kan tahlili mi yapıyor ?

Buradan sonrasınıda biraz araştırdım kaynağıma göre bu örnekler ve bilgiler Ankara’ya gidiyor. Fakat Ankara’da nereye neden ?

İşte bu kısımda komplo teorimi ortaya atmak istiyorum.

Devlet tüm hastane ve özel kuruluşlarda yeni doğan bebeklerin kan örnekleri ve özel bilgilerini topluyor. Bu bilgiler biryerlere kayıt ediliyor. Ülkemizdeki nufus yoğunluğunu ve teknolojiyi göz önünde bulundurduğumda bu bilgilerin kağıt üzerinde yada tüp içerisinde kalmayacağını düşünmeye başladım.  Muhakkak ki bir bilgisayara yada bilgisayarlara (Server çiftliği) aktarılıyordur.

Peki sonra ?

İşte olay buradan sonra başlıyor. Devletin elinde o kadar büyük bir güç var ki sahip olmak için birileri herşeyi göze alabilir diye düşünüyorum. Bu kanun kaç yıldır işliyor bilmiyorum ama  birkaç yıl önce bile başlamış olsalar Türkiye’nin geleceğini ellerinin içine aldıklarını söyleyebilirim.

Türkiyede doğan tüm bebeklerin anne ve babalarına kadar tüm bilgileri…

Bu bilgilerle neler yapılabilir hiç düşündünüz mü ?

Hadi doğum tarihi, tckimlik numarasını felan es geçtim de kan örneğinden DNA ‘sına kadar gerçirebileceği hastalıklar, zeka testleri, genetik bozukluklar gibi birçok bilgiyi ellerinde barındırıyorlar demektir.

İşte tam bu noktada aklıma komplo teorisi geldi.

Acaba bu bilgilerin saklandığı bilgisayarlar (server çiftlikleri) ne kadar güvenli ?
Bu bilgisayarlara dışarıdan erişim var mı ?
Bu bilgisayarlar nerede saklanıyor ?
Bu bilgisayarlara erişim izni hangi seviyeye kadar verilmiş ?
Bu bilgisayarların polis yada jandarma gibi güvenlik birimleri ile korunup korunmadıkları,
Hangi işletim sistemini kullanmaktalar ?
Hangi yazılımlarla datalar kayıt edilmekte ?
Bu yazılımlar hata verdiğinde yazılımcılar veritabanına erişip programı düzeltme adı altında kopyasını alabilirler mi ?
Bu bilgileri diğer ülkelerin istihbarat servisleri acaba ele geçirirse ?

ve bunlar gibi sorulabilecek yüzlerce soru …  Hiç düşündünüz mü 10 yada 20 yıl sonra Türkiye’de son 30 yılda doğan bebeklerin kayıtları yanlış ellere geçerse neler olabilir ?

Çok mu karamsarım ? Yoksa çok mu abarttım ?

Belkide bu bilgiler sadece sağlık ocağında kalıyordur ?
Sağlık ocağı sadece test yapıp devletin kasasından birkaç iğne, ilaç harcayarak bizlerin sağlığını düşünüyordur ?
Belki özel hastanelere devlet güvenmiyordur ben halkımın mağdur olmasını istemem siz tekrar test yapın belki yanlış tanı koymuşlardır diye yapıyorlardır ?
Belkide devlet sağlığımızı düşünüyordur ?

Sizce ?

“Komplo Teorisi” üzerine 20 yorum

 1. Bu bilgilerin devlette olması,yani Ad, Soyad, Anne Adı, Baba Adı, Doğum Tarihi ve diğer kimlik bilgileri, adres, telefon ve diğer iletişim bilgilerimiz bizi rahatsız ediyorsa durum çok vahim,,,

  Şu an facebook da aktif bir kullanıcının adı soyadı dogum günü dogum yeri ayrıntılı adresi annesinin,babasının adı en sevdigi arkadaşları en sevmedigi arkadaşları nelerden hoşlandıgı,hangi yemekleri sevdigi,tarihleriyle beraber resimleri,videoları, katıldıgı etkinlikleri -partiler,piknikler geziler-,siyasi görüşleri,yetenekleri,arkadaşlarının arkadaşları,onlarla nereden tanıştıgı bilinebiliyor…

  Facebook amerikanın hizmetinde ve facebook un 35 milyon kullanıcısı var
  bunun 15 milyonu nun aktifkullanıcı oldugunu düşünürsek
  1 tüp kandan kat kat tehlikeli oldugunu anlarız

  düşünürsek amerikanlara böyle bir istihbarat servisini kendi ellerimizle sunuyoruz…

  acaba bendemi çok karamsarım
  :)

  Cevapla
 2. Dna çok ciddi bir bilgiymiş uzmanların dediğine göre. Belli dna türüne göre biyolojik silah bile yapılabilirmiş.

  Cevapla
 3. Benim 2011 de bir erkek çocuğum oldu 3 farkli zamanlarda topuk kanı alındı. Çocuğum down sendromu , ve bunla beraber tüm iç organları yetersiz. Ve iki kez kalp ameliyatı olduktan sonra tam 1 yılını doldurup vefat etti. Bu zaman zarfında birkez olsun topuk kanı sonucu bana bildirilmemisti , topuk kanı alınmasının ve bunu gerekirse zor kullanarak yapılmasının daha başka sebebleri olduğu açık. Yani aşı için ebeveyn isteği dikkate alınabilir yani aşı yaptırmaya bilir ama topuk kanı vermeyen ebeveyn suçlu sayılıyor yasamiza göre.

  Cevapla
 4. Böylece geniş tabanlı bir veri Bankası oluşturuluyor, Ve hani şu dünyamızı yöneten serefsizlerin organ ihtiyacina binaen kaybolan çocuklar.

  Cevapla

Yorum yapın

teakolik hamza şamlıoğlu blog logo

Wordpress altyapısını kullandığımız bu sistem, Sunucu Çözümleri firmasında yüksek performans sağlayan özel sunucularda barındırılmaktadır. Görüntülemek için en iyi Chrome tarayıcı, 1920x1080 çözünürlük ve Full HD Android telefonlarda çalışır. Ayrıca Sitedeki içeriği istediğiniz gibi çarpabilirsiniz. :)