Langirtciyiz.biz

Misyonu, masa futbolunun (Langırt’ın) Türkiye genelinde sevilmesini ve yaygınlaşmasını sağlamak. Türkiye’deki yasaklı konumundan bu sporu kurtarıp resmi bir federasyon çatısı altında uluslararası başarılara imza atacak sporcular yetiştirilmesinde destek olmaktır. Evet yanlış duymadınız bildiğimiz langırt ülkemizde yasak.

60’lı yılların sonuna kadar langırt ülkemizde ilgi gören ve oynanan bir oyundu. Fakat o yıllarda Türk hükümeti (Adalet Partisi – Süleyman Demirel)  langırtın kamuya açık alanlarda oynanmasını yasaklamıştı. Sebebi ise tilt ve langırtın kumar potansiyeli oyunlar olarak açıklanması olmuştu. Sanırım o yıllarda ülkemizde olan gerginlik, gençlik hareketleri buna büyük bir etkendi. Neyse internette okuduğum kadarı ile Langırt’ın artık serbest bırakılması için özel hazırlıklar yapılmakta. Langırt için yeni açılan sitelerden bir tanesi de Langirtciyiz.biz   

ITSF (International Table Soccer Federation) tam üyeliğimizin hemen ardından oluşturulan Milli Takımımızın aldığı başarılı sonuçların verdiği güç ile Türkiye’de yazılı ve görsel medya ile iletişime geçerek birçok gazete haberi ve Televizyon programına katıldık. ITSF standartlarına uygun olarak üretilen ilk yerli masaları masa futbolu severler ile buluşturduk. Geniş kitlere ulaşıp Türkiye’nin en büyük Masa Futbolu Forumu haline geldik. www.langirtciyiz.biz – www.masafutbolu.org . Yurt içi ve yurt dışından birçok langırt tutkununa ulaştık ve paylaşımlarda bulunduk. Çalışmalarımız aynı hız ile devam etmektedir. 5 – 8 Ocak 2012 tarihleri arasında Fransa’nın Nantes şehrinde yapılacak olan Dünya Masa Futbolu Turnuvasında Milli takımımızdan yine başarılı dereceler bekliyoruz. (http://www.table-soccer.org/tournaments/tournaments.php?tour=2011&id=377)

Bu sporun dünyada hangi seviyede olduğunu görmek, öğrenmek ve ilgilenmek istiyorsanız yukarıda isimleri yazılı forum siteleri sizleri bekliyor. Haftanın belirli günlerinde yapılan antrenmanları da takip edebilirsiniz. Burada her türlü teknik ve görsel bilgiye ulaşabileceğiniz gibi turnuvaları da takip edip katılım sağlayabilir diğer Masa Futbolu tutkunları ile tanışabilirsiniz.

http://www.langirtciyiz.biz/

Yorum yapın