Yeni Twitter

Birkaç gündür Twitter üzerinde tasarım ve beraberinde birçok değişiklik görmeye başladık. Bölüm bölüm kullanıcılara aktif edilen yeni Twitter ilgi çekmeye ve konuşulmaya devam ediyor.  Ana sayfa üzerinde takip ettiğimiz kişilerden gelen Tweet mesajları, sol kısımda Tweet istatistikleri ve Tweet gönderme kutucuğuna kadar birçok değişiklik birkaç gündür biz kullanıcılara sunulmakta.

Tweet kutucuğu biraz ufak gibi gelse de tıkladığınız zaman bu metin kutusu aşağı doğru açılabiliyor.  Hemen altında ise Twitter gündemini yer almış.

Kullanımı daha basit ve sürekli kullandığımız araçlar kolay ulaşılabilir bir hale getirilmiş.  Cep telefonu aplikasyonu tasarımı da aynı zamanda değişti. Yeni gelen güncelleme ile Twitter arayüzü ve mobil arayüzü aynı şekilde tasarlandığını görüyoruz.

Üst menü üzerindeki @bağlan sekmesi de yeniliklerle dolu olarak karşımıza geliyor. Etkileşimler ve bahsedenler olarak bütün bir halde bize gelen mesajlar ve etkileşimler sağ tarafta toplanılmış. Sol menüden ayrımı yapabilmekteyiz. Üst menü üzerindeki #Keşfet sekmesi en çok hoşuma giden bölüm oldu.

Bu sekme altında Twitter gündemindeki mesajlar resim, video ve yazı olarak basit bir biçimde konumlandırılmış. Bu sayede en çok paylaşılan (Trending Topic) Twitter mesajları bir nevi son dakika haberleri gibi karşımıza çıkmakta. Belki ileride Dünya gündemi, Türkiye gündemi gibi bir haber kanalı haline gelecek. Şimdiden görebildiğim Trending Topic listesinin bu şekilde tasarlandığı…

Bu sayede gündem mesajlarını tıklayıp tek tek popüler mesajlara bakmaktansa, bu bölüm içerisinde ilgili içerikleri haber olarak okuyabilmekteyiz. Artık Twitter açtığımda ilk olarak #keşfet sayfasına bakmaya başladım ve bunu alışkanlık haline getirmeye çalışıyorum.

Bir diğer yenilik ise  direk mesajlarda dikkatimi çekti. Eskiden bir direk mesaj geldiğinde e-postalarıma baktığımda fark ediyordum. Şimdi ise direk mesaj geldiği zaman sağ üstteki profil sekmesi altında mavi bir ışık yanarak yeni bir mesaj geldiğini belirtilmekte.

Profil sayfamız ise daha kullanışlı ve daha güzel tasarlanmış, beğenmekten öte çok hoşuma gitti. Yalnızca ayarlarımızı yaptığımız sayfada bir değişiklik görmedim. Sanırım yakında bu bölüme de el atarlar.

İtiraf ediyorum en gıcık olduğum direk mesaj geldiğini e-posta kutuma baktığımda görebilmemdi. 🙂 Artık Keşfet, bul, etkietle, hikayeler derken daha modern ve daha kullanışlı bir Twitter karşımıza geldi.

Son olarak https://twitter.com/#!/TEAkolik adresimden beni takibe alabilirsiniz.

“Yeni Twitter” üzerine 2 yorum

    • Sanırım cep telefonunuza Twitter Aplikasyonunu indirip bir süre kullanırsanız masaüstü de geçiş yapıyor.

      Yanıtla

Yorum yapın