Lenovo’dan Hem Ultrabook Hem Tablet: IdeaPad Yoga

Lenovo’nun CES 2012’de tanıttığı Windows 8 işletim sistemli IdeaPad Yoga, 360 derece döndürülebilen dokunmatik ekranıyla, hem ultrabook hem de tablet olarak kullanılabiliyor.

2012’ye damgasını nin en önemli sorusu, “Ultrabook mu, tablet mi” sorusuna Lenovo harika bir çözüm getiriyor. Markanın ilk kez CES 2012’de tanıtımını gerçekleştirdiği ve  fuarda en çok ses getiren ürünleri arasında yerini alan IdeaPad Yoga, 360 derece katlanabilir tasarımı sayesinde ister ultrabook ister tablet bilgisayar olarak kullanılabilecek.

Windows 8 işletim sistemini kullanan IdeaPad Yoga’nın 13.3 inç genişliğindeki çoklu dokunmatik ekranı, 360 derece yatay dönebiliyor. Bu tasarım sayesinde cihaz, kullanıcının isteğine göre, ultrabook ya da tablet şeklini alıyor. Bu tasarımı ve barındırdığı teknolojik özellikleriyle güçlü bir ultrabook ile kolay taşınabilir çoklu dokunmatik bir tabletin birleşimi olarak adlandırılan IdeaPad Yoga, farklı tasarımının yanı sıra yüksek performansı ve dayanıklılığıyla da rakipleri geride bırakıyor.

İş ve özel yaşamı bir araya getiren çoklu işlevli IdeaPad Yoga’nın çekiciliği bu yaratıcı tasarımından ibaret değil. Sadece 16.9 mm. inceliğinde ve 1.47 kg ağırlığındaki cihazda, ultrabook ve tablet bilgisayarların dört farklı kullanıcı işlevleri bir araya getirilmiş. 8 GB RAM ve 256 GB SSD depolama alanı da donanımın diğer bileşenleri. Kullanıcılara 8 saate kadar pil ömrü sunan IdeaPad Yoga, kullanıcının belirlediği Windows 8 işletim sistemi arayüzünü sunarken, tablet konumuna geçtiğinde ise Metro arayüzünü kullanıcının karşısına getiriyor. Böylece dokunmatik tecrübesini en üst düzeye çıkaran Lenovo IdeaPad Yoga, hem gözünüze hem de ruhunuza hitap eden bir ürün olacak.

Teknik Özellikleri:

İşlemci: Intel Core
İşletim sistemi: Windows 8
Ekran: Ultrabook modunda 13.3 inç, tablet modunda 13.1 inç 1600×900 piksel çözünürlüğünde HD+ 10 noktadan dokunmatik ekran
Hafıza: 8GB
Kalınlık: 16.9 mm
Ağırlık: 1.47 kg
Pil ömrü: 8 saat

Yorum yapın