Lenovo’nun ThinkPad ile Las Vegas Çıkarması

ABD’nin Las Vegas kentinde düzenlenen dünyanın en önemli teknoloji fuarlarından CES’de (Consumer Electronics Show) yeni modellerini ilk kez görücüye çıkaran Lenovo, ThinkPad X1’in Hybrid modeli ve yine ThinkPad’in ultrabook’u ile fırtınalar estirdi. 2011’i dünyanın en büyük 2’inci PC üreticisi olarak tamamlayan Lenovo, CES 2012 Fuarı’nda bugün yeni ürünlerini duyurdu.

En ince ve en yüksek performanslı Lenovo ThinkPad X1, şimdi Hybrid ile gücünü katlıyor.

Lenovo’nun CES 2012 Fuarı’nda tanıttığı en özel ürünlerin başında ThinkPad X1 Hybrid dizüstü bilgisayar var. Daha önce pazara sunulan Lenovo ThinkPad X1’in tüm teknolojik üstünlüklerini barındıran bu yeni model, ince ve hafifliğinin yanı sıra 10 saate varan yaklaşık iki kat pil ömrüyle dikkat çekiyor.

Modeli rakiplerinden ayıran tek fark, iki işletim sisteminin avantajlarından faydalanması değil. Aynı zamanda ThinkPad X1 Hybrid’de yer alan ikinci işlemci tarafından desteklenen ve pil ömrünü uzatan “Instant Media Mode” (IMM) teknolojisi daha hızlı sistem açılışı sunuyor. Böylece kullanıcılar, tüm günlerini mobil ortamda çalışarak, web’de gezinerek, fotoğraf yükleyerek ya da film izleyerek geçirme şansına sahip oluyorlar. Üstelik tüm bunları yaparken bilgisayarlarını günde sadece bir kez şarj etmeleri yeterli… IMM teknolojisi sayesinde, ThinkPad X1 Hybrid’in pilinin %80’ini sadece 30 dakika içinde şarj etmek mümkün.

IMM’de ayrıca Qualcomm çift işlemci, 16 GB hafıza ve Linux temelli yönetim sistemi bulunuyor. Windows’tan IMM’e geçmek için ise kullanıcıların laptop’un masaüstündeki simgesine tıklamaları yeterli.

Dizüstü bilgisayarının yüksek çözünürlükte kamerası, video ve sesli aramalar için kullanılan mikrofonu ise onun tam bir akıllı telefon olarak da işlev görmesini sağlıyor. Bunlara ek olarak ThinkPad X1 Hybrid’de Intel vPro teknolojisiyle geliştirilmiş güçlü güvenlik, uzaktan kumanda idare desteği ve parmak izi okuma özelliği olan şifreli sabit sürücüsü buluyor. v4 sesli Dolby Sinema Sistemi, HDMI girişi ve televizyona ya da yansıtıcıya kablosuz bağlanabilen Intel kablosuz bağlantı teknolojisi de modelin diğer özellikleri arasında. ThinkPad X’in en önemli özelliği olan ve kırılma-darbelere karşı çizilmeme imkanı sunan “Corning Gorilla Glass” ekran Hybrid modelinde de önemini koruyor.

ThinkPad’in de artık ultrabook’u var…

Kurumsal şirketler kadar küçük işletmeler de teknolojideki değişimden kaçınılmaz bir şekilde etkileyecek. Yeni nesil dizüstü bilgisayarlar kullanıcıların mobil bilgisayar teknoloji konusundaki algılarını temelden farklılaştıracak…

Lenovo’nun ilk kez CES 2012’de görücüye çıkardığı bir diğer ürün ThinkPad T430u Ultrabook. Bu yılın en çok beklenen ürünleri listesinde ilk sıralarda yer alan ultrabook geçtiğimiz ay Lenovo’nun tüketici odaklı serisi olan IdeaPad’in gamında yer almıştı. Şimdi ise dünyanın en çok satan ThinkPad ailesine de ThinkPad T430u Ultrabook geliyor. Model, inanılmaz ince ve hafif tasarımına karşılık ödün vermeyen performansıyla özellikle profesyonellerin beklentilerini boşa çıkarmıyor.

Intel’in son nesil Core işlemci platformu ve yine Intel ya da NVIDIA grafikleri seçeneklerine sahip ThinkPad T430u Ultrabook, SSD depolama veya 1TB’ye kadar HD depolama seçeneklerine sahip. Kullanıcılara yaklaşık 6 saatlik pil ömrü ve hızlı yeniden başlatma/ çalıştırma teknolojileri sunan cihazda, aynı zamanda kumanda idaresi ve enerji tasarrufu için Intel “Small Business Advantage” tarafından desteklenen Lenovo Çözüm Merkezi teknolojisi de yer alıyor.

Lenovo’nun özellikle iş dünyasına hitap eden bu yeni modeli, daha önceki yüksek kaliteli Lenovo dizüstü modellerindeki tüm üstün teknolojileri de barındırıyor. 2 cm’den ince alüminyum gövdesi, yumuşak mat yüzeyi, 2 kilogram’dan daha az ağırlığı ve şık ve modern klavyesiyle kullanıcılar, ThinkPad T430u Ultrabook‘u yanlarından ayıramayacak.

Yorum yapın