LG GT540 Optimus İle Google Servisleri -7

Google, internet dünyamızın vazgeçilmez bir parçası. Hemen hemen birçok kişi Google servislerini kullanmata. Hiçbir servisini kullanmasa dahi Google arama motoru ile  dünyaya adım atıyor. Google iplerinin bloke edilmesi olayını hatırlarsınız. Sanki dünyamız karardı. Herkes internette isyanını dile getiriyordu. Google yerine Yahoo’yu bloke etselerdi bu kadar ses çıkmazdı.

Evet konumuz Google servisleri. Hayatımızın vazgeçilmezi haline gelen Google servisleri Androidle bütünleşerek LG GT540 Optimus cihazında biz kullanıcıların beğenisine sunulmuş. Cihazla bir haftadır takılıyorum ve mobil dünyama renk kattığını, internet hayatımı mobil durumda çok daha keyifli bir hale getirdiğini itiraf etmeliyim.

Okuyucularım otobüs maceralarımı iyi bilirler.  500ES, 500T ve 251 vazgeçilmez taşıma araçlarımdır.  Bu araçlarda işe gidip gelirken 4 saat kadar vakit harcıyorum.  Bu sırada yaptığım tek şey müzik dinlemekti. Hani bilemiyorum müzik dinlemenin dışına bugüne kadar neden çıkmadım?  Sanırım otobüste uyumayı birinci tercih olarak görmek olabilir 🙂

Mobil durumdayken yani yoldayken, tatile çıkarken, yürürken eğer internete girmem gerekiyorsa ilk yaptığım Gmail ve Gtalk’ı açmak olmuştur.  LG GT540 içerisinde ise Gmail, Gtalk, Google arama Google latitude ve Google Maps hizmetleri birbirlerine uyumlu ve entegre halinde geliyor. Normalde bir cihaz üzerinden Gtalk’ı açıp sonra Gmail’e dönmek istesem tekrar login olmak gerekiyor.  Aynen bilgisayardaki gibi.  Özelliklede uzun uzadıya bir şifre kullanıyorsanız mobil cihazlarda bu şifreyi defalarca girmek biraz canınızı sıkabilir.

LG GT540 Optimus üzerinde ise kullanım kolaylığı yine ön plana çıkıyor.  Google servislerinden herhangi birinde oturum açarsanız diğer Google uygulamalarına şifre girmeniz gerekmiyor. Tam entegre halde çalışan Google servislerine tek bir dokunuşla ulaşabilmektesiniz.

Uygulamalar arasında yer alan Google servislerini 5 ekrana böldüğüm LG GT540 Optimus’un Ana ekranına yerleştirdim. Otobüste, vapurda, yürürken hatta kafetaryada çayımı şöyle keyifle yudumlarken tüm Google servislerim aktif halde çalışıyor.  Gtalk üzerinden sohbet etmek,  Google Maps üzerinden Google Buzz göndermek Optimus ile çok kolay..

Geçenlerde yine 251 özel halk otobüsünde 2. katta koltuğuma şöyle bir yayılmıştım. Köprüden geçerken manzaranın keyfini müzik dinleyerek çıkarıyordum. Çat diye bir gmail uyarısı geldi.  Meğer server’ime saldırı oluyormuş.  Ddos yapıldığına dair bilgi geçen Host sağlayıcımım attığı maili anında görmek ve mail sonunda sistemin normal olarak çalıştığını sadece biraz yavaşlama olacağını okumak keyfimi kat kat daha arttı.

Eğer Google servislerinde aktifseniz ve uygun fiyatlı bir mobil cihaz arıyorsanız formülü çok basit.  LG + Android + Google = GT540 Optimus = 599TL …

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere…

“LG GT540 Optimus İle Google Servisleri -7” üzerine 2 yorum

  1. sağolasın kardeş baya yardımcı oldu anlattıkkalrın ben daha dün aldım tlfonu neler yüklayebiliriz fazladan bu telefona birde android market diye birşeyden bahsediliyor nerden download edebilirim bunu yardımcı olursan sevinirim

    Cevapla

Yorum yapın