LG GT540 İle Bilgisayarınıza İnternet Bağlantısı -6

İşten yorgun argın geldim. Eve gelir gelmez e-postalarımı kontrol etmek için PC başına geçtiğimde internetin olmadığını gördüm.  Malesef ki otomatik ödeme talimatında olan faturalar yatmamış. İyi güzel ne halt edeceğim?  Şöyle bir durdum şimdi kredi kartımda acaba limit var mı? Acaba TTNet’i arayıp telefondan ödeme yapabilir miyim diye kara kara düşünürken LG GT540 o meşhur Gtalk sesi ile dikkatimi çekti…

Nasıl aklıma gelmez LG GT540 ile internete bağlanabilirdim.  Kardeşim TTNet’i arayıp kredi kartı ile ödeme yapana kadar bende siz değerli okuyucularıma LG GT540 Optimus ile bilgisayarınıza internet bağlantısından bahsetmek istedim.

Öncelikle cihazı USB kablosu ile bilgisayara bağlıyoruz. LG Sync yazılımını açıp sağ alt köşedeki dünya butona basalım.  Burada internete hangi profille bağlanacağımız soruluyor.  Ekle butona bastığımızda Turkcell, Avea, Vodafone profilleri karşımıza geliyor.  Benim hattım (Dağa doğrusu Excel cihazı incelemek için birde Turkcell hat vermişti. Kendilerine tekrar teşekkür ederim.) Turkcell olduğu için Turkcell profilini ekledim. Siz kendi operatörünüzü seçip eklemelisiniz. Tüm ayarlar otomatik geliyor. Hiçbirşey yapmıyoruz.  Karşımıza gelen ekranda LG SYNC kapanıyor ve bağlantı sağlama ekranı geliyor.  Bağlantımızı seçiyoruz ve bağlan diyoruz. Hepsi bu kadar ve internetteyiz..!

Diğer bir yöntem ise denetim masasına gelip modemleri seçiyoruz.  LG GT540 ‘ın modemini çift tıkladığımızda karşımıza bağlantı ekranı geliyor.  Turkcell’den alacağınız bağlantı kodlarını (Çevirme numarası *99# gibi) bağlantı sihirbazımıza girip bağlan tuşuna basmamız yeterli.  3G keyfini artık bilgisayarınızdan çıkartabilirsiniz.

Yorum yapın