LG PC Suite Kullanımı -5

Bir önceki yazımda siz değerli okuyucularıma LG GT540 Optimus için bilgisayar bağlantısının nasıl yapılacağından bahsetmiştim.  Şimdi LG PC Suite ile telefonumuzu yönetmek, bilgisayar ile senkronizasyonunu yapmak ve diğer işlemlerden bahsedeceğim.

LG PC Suite yazılımını açıp bilgisayarımıza LG GT540 Optimus cihazımızı bağladığımızda PC suite üzerinden telefonumuzu rahatlıkla yönetebilmekteyiz.  Sol taraftaki ekrana baktığınızda telefon ve PC Suite yazılımlarını güncellemek için butonları görmekteyiz.  Bu butonlar sayesinde cihazınızın yada yazılımın güncellemelerini otomatik olarak yapabilmektesiniz.  Eğer herhangi bir güncelleme varsa güncelleme işleminini otomatik olarak size verdiği yönergelerle sisteminize kurabilmekte. Bu işlemi yapmadan önce yedek almanızı tavsiye ederim.

Sağ menüye baktığımızda ise PC Suite Ayarlarını görmekteyiz. Bu butona bastığımızda LG PC Suite bağlantı sağladıktan sonra neleri yapması gerektiğini ayarlıyoruz.  Dilerseniz telefondaki kişileri, takvim, fotoğraflarınız ve diğer bilgileri otomatik olarak senkronize etmesini sağlayabilmekteyiz.

LG PC Suite üst menüsünde ise kişiler, takvim, mesajlar gibi cihazınızdaki tüm bilgileri yönetebilmektesiniz.  Örnek olarak SMS butona bastığımızda cihaz içerisindeki tüm mesajlar karşımıza gelecektir. Dilerseniz silebilir, cevap yazabilir yada kopyalayabilirsiniz. Fotoğraflar butonuna bastığımızda ise karşımıza cihaz içerisindeki fotoğraflar geliyor. Buradan fotoğrafları bilgisayarınıza yükleyebilir yada silebilirsiniz. Tüm yönetim elinizin altında…

Üst taraftaki araçlar menüsünden de bahsetmek istiyorum. Bu menüde yedekle / geri yükle sekmesine geldiğinizde cihazınızın yedeğini almak yada bir yedekten geriye dönebilmek için gerekli olan işlemi başlatıyor.  Açılan küçük pencereden yedekleye tıklayıp ileri yaptığımızda cihazımızın tüm içeriğini bilgisayarımıza yedekleyebilmekteyiz.Aynı şekilde de geri yükleme işlemini bu menüden yönetebilmekteyiz.

Son olarak LG PC Suite’in sağ alt kısmındaki küçük butonlardan bahsetmek istiyorum.  Sağ alttaki dünya butonuna bastığınız zaman cihazınızla bilgisayarınıza internet bağlantısı sağlayabilmektesiniz. Kısacası 3G keyfinizi cep telefonunuzla bilgisayarınızda kullanabilmek için gerekli birkaç ufak ayarı yapıyor ve internete bağlanabiliyorsunuz.

Kullanımı çok basit ve kolay… LG PC Suite yazılımında mümkün olduğunca sadeliğe ve kolay bir kullanıma yer vermiş. Benim bu konuda tam puanımı aldığını belirtmek isterim…

LG GT540 Optimus ile deneyimlerime devam ediyorum. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere…

“LG PC Suite Kullanımı -5” üzerine 3 yorum

  1. mesajlara tıkladığımda diğer menulere (rehber, ana menu vb.) geçiş yapmıyor arayüz bozuluyor mesajlarıda görüntülemiyor.mesajınız yok diyor. halbuki gelen ve giden kutusunda toplamda 10,000 den fazla mesajım var. silip tekrar yüklesem mesajlarım kaybolur. bu sorunu nasıl çözebilirim. yardımcı olabilecek varmı. şimdiden teşekkürler

    Cevapla

Yorum yapın