LG GT540 İle Bilgisayar Bağlantısı. -4

LG GT540 ile Android’li günlerime devam ediyorum. Bugün siz değerli okuyucularıma LG GT540 Optimus ile bilgisayar bağlantısından bahsedeceğim.  Cihazı USB kablosu ile bilgisayarınıza bağladığınızda sürücülerini ve LG Suite yazılımını kurmanız gerekiyor.  Bunun için yapmanız gereken ilk şey  LG Mobil Destek Aracı’nı bilgisayarınıza yüklemek.  Bu aracı yüklemek için…

http://uk.lgmobile.com/web/web.support.retrieveSoftwareUpdate.laf

Adresindeki LG Mobile Support Tool’u indiriniz. Dosyayı çalıştırdığınız zaman bilgisayarınıza gerekli olan sürücüleri otomatik olarak yükleyecektir.  Bu yükleme işlemi sırasında USB kablonuzu çıkarmanızı isteyecek ve tekrar takmanız gerekecek.  Yükleme yönergelerini tamamladıktan sonra LG Mobile Destek aracı içinde PC senkronizasyonu butonuna basıyoruz ve PC Suite yazılımını indirmeye başlıyor. Bu işlem bittikten sonra C:/ sürücünüz içerisinde  C:/GT540 olarak bir klasör göreceksiniz. Bu klasöre indirdiği LG kurulum dosyasını açıp kuruluma başlıyoruz.

Karşımıza gelen ekrandan Türkçe dilini seçip aşağıdan yükleme butonuna basıyoruz.  Aşağıda görebileceğiniz gibi 2 tane buton var.  Birinci buton LG PC Suite diğeri ise Divx kurulumunu başlatıyor.  Divx kurulumundan daha sonra söz edeceğim.  LG PC Suite kurulumunu başlatıyoruz ve kurulum yönergelerini takip ediyoruz.

Kurulum bittikten sonra LG PC Suite yazılımı çalışacaktır.  Eğer bir güncelleme bulursa yüklemesini sağlayın ve işlem bitene kadar bekleyiniz. Online güncellemesi biter bitmez yazılım LG GT540 Optimus ile Bilgisayarınız arasındaki veri alışverişi için hizmetinizde olacaktır.

LG GT540 Optimus ile Android’li günlerime devam ediyorum. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere.

Yorum yapın