LG Monitör Lansmanı Sonrası

LG firması şu sıralar televizyonları ve monitörleri ile de göz doldurmaya başladı. Ülkemizde piyasaya sürdüğü 3D sinema teknolojisi yanı sıra  geçenlerde LG Türkiye 3D ve Super Led monitörleri ile konuşulmaya başlandı. Lansmanda ben de vardım ve bu monitörleri bizzat test ettim. Rumeli Hisarı’nda bloglar için güzel bir kahvaltı programında lansman yapılırken blogger arkadaşlarla da bol bol vakit geçirme fırsatı yakaladığımı itiraf etmeliyim.

Kahvaltı sonunda LG den yetkililer sunumlarla D2342P (3D) ve E2381 (Led) modeli cihazların tanıtımını yaptılar. Özelliklede kurulan standlarda 3D monitörlerinin epeyli ilgi gördüğünü itiraf etmeliyim.  Led monitör ise 11,9mm kalınlığı ile ilgi odağı haline gelmişti.  Cihazı biraz kurcaladığımda ilk aklıma gelen bu kadar ince bir alette VGA ve DVI girişlerinin nerede olduğuna bakmak oldu. Cihazın ayak kısmında arka tarafa yerleştirilen girişler monitörün estetiğini bozmayan ve kolay bir kullanıma sahip bir biçimde dizayn edilmişti.  Bu cihazın en büyük özelliği ise Super+ Resulation özelliğinin olmasıydı.  Bu sayede Youtube.com gibi video sitelerinde izlediğiniz videoları büyütüp tam ekran haline getiriseniz görüntü bozulmasını engellemekte olduğunu gördük.

3D monitör ise gözlük teknolojisi ile ilgi odağı haline geldi.  3D monitörün en belirgin özelliği gözünüzdeki kocaman ve pilli başınızı ağırtan 3D gözlükler yerine standart 20TL’lik 3D gözlüklerle aynı kalitede 3D görüntü izletebilmesi oldu.   İki monitör de 1920X1080 çözünürlük desteklemekte ve 5ms tepkime süresine sahip. Ayrıca diğer özellikleri ile dikkatleri çekiyorlar. Yakında bu 2 cihaza da blogumdan yer vererek siz değerli okuyucularıma bilgi vermeye çalışacağım.

Kısaca özellikler;

Süper İnce
LG E81 serisi süper ince Süper LED monitörler ergonomik tasarımıyla büyük kullanım kolaylığı sunuyor ve Süper Plus Resolution özelliği ile çözünürlüğü düşük görüntülerin kalitesini artırıyor. Diğer LED monitörlerden yüzde 25 daha az elektrik tüketerek hem çevre hem de cebinizin dostu olan LG E81 monitörler, Süper Plus Resolution desteği de sunuyor. Süper Plus Resolution ile bilgisayarınızda TV kartıyla alabileceğiniz SD TV yayınlarının, DivX filmlerin ve düşük çözünürlükle oynadığınız bilgisayar oyunlarının görsel kalitesini yükseltebilir ve oyun konsolunuzu harika bir monitörle geliştirebilirsiniz.

Kaliteli Full HD Görüntü
10.000.000:1 dinamik kontrast ve 250 nit parlaklık sunan E81 serisi Full HD Super LED monitörler, progresif 1080p çözünürlük ve 5 ms tepkime süresi ile hızla geçen karelerde bile kusursuz görüntü akışı sağlıyor. 170°/160° geniş izleme açısı ile ayakta veya otururken istediğiniz açıdan rahatlıkla izleyebileceğiniz LG E81 monitörler, HDMI bağlantısı ve HDCP standardıyla PC’niz ve konsolunuzda orijinal Blue-Ray DVD’leri izlemenize de olanak tanıyor.

2010 Pazar Lideri
Monitör pazarında 2010 yılını birincilikle kapatan LG, Süper Energy Saving özellikli çevre dostu yeşil monitörleriyle elektrik tüketimini ve sera gazlarını azaltarak sürdürülebilir doğal kaynakların korunmasına katkıda bulunuyor. LG, 2010 yılında adet olarak yüzde 19 ve değer olarak yüzde 22 pazar payıyla lider oldu. LG’nin, benzeri bulunmayan, Film Deseni Geciktirme teknolojisine (FPR) sahip Süper LED monitörleri ev sinemasında yeni bir çığır açıyor

“LG Monitör Lansmanı Sonrası” üzerine 2 yorum

  1. İnceleme süper,Benim en çok aklımda kalan soru şu oldu; mesela WOW da iken 2D den 3D ‘geçiş gerçekten işe yarıyor mu.Ya da ACAD, 3DMAX, SketchUp gibi “3D Design” programlar kullanırken detaylar ve derinlikler gerçekten istenilen/aranılan kaliteye erişebiliyor mu?

    Yanıtla

Yorum yapın