LinkedIn Ads Artık Türkçe!

Bir süre önce Türkçe diline de destek vermeye başlayan popüler iş ağı Linkedin, Türkiye’deki atağına devam ediyor.  Türkiye’deki Linkledin üyelerinin genel ağ iletişimi ve profesyonel bir bakış açısı elde etmek için birçok profesyonel bu iş networkü üzerinde kayıtlı. Hele ki bu profesyonellerle iletişime geçmek istiyorsanız, Linkedin üzerinde kendinizi ve firmanızı konumlandırmanız yararınıza olacaktır.

Şimdi ise, Liknedin reklam ağına Türkçe destek veriyor. Bunu da kullanıcılarına göndermeye başladığı 50USD’lik reklam kuponları ile duyurmaya başladı.

Artık, sizler de LinkedIn üzerinde yer alabilir, LinkedIn iş ağı üzerinde Türkçe reklamlar verebilirsiniz.

İlgilendiğiniz hedef kitleyi tanımlayarak LinkedIn üyelerini iş ünvanlarına, coğrafi konumlarına, sektörlerine, kıdemlerine ve hatta belirli Linkedin gruplarına göre hedefleyebilirsiniz.

Müşterilerinizi direk Linkedin üzerinde hedefleyerek, reklamlarınızı ulaştırmanız mümkün.  Hem tıklama başına hem de görüntüleme başına ücretlendirme mevcut. Yalnız tıklama ve görüntüleme ücretleri Facebook’a göre biraz pahalı kalıyor.

Linkedin’in başlatmış olduğu 50USD’lik bu teklifle, ücretsiz olarak Linkedin reklam ağını kullanabilir, deneyimleyebilirsiniz. Yalnız reklamı aktif edebilmek için öncelikle kredi kartınızdan 5USD’lık bir ödeme gerçekleştirmek zorundasınız. Aksi takdirde Linkedin reklamı başlatmıyor.  Hatırlarsanız bir ara, Google’da aynı yöntemle Adwords reklamları için kişilere 100USD’lik kuponlar gönderiyordu. Bayağı da başarılı oldular birçok kişi bu sayede Google reklamları ile tanışmış oldu. Bakalım, Linkedin bu atağı ile ülkemiz piyasasında nasıl karşılanacak?

Yorum yapın