Windows 8 Biz Kullanıcılar ile Buluştu

Tüm dünyanın sabırsızlıkla beklediği Windows 8, 26 Ekim 2012 tarihinden itibaren tüm yenilikleri ile bireysel ve kurumsal kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Türkiye lansman organizasyonu 1 Kasım 2012 tarihinde gerçekleştirilecek olan Windows 8 yeni teklifleri, uygulamaları ve çeşitli donanım seçenekleriyle kullanıcılara yepyeni bir deneyim yaşatıyor.

Microsoft tüm dünyadaki bireysel ve kurumsal kullanıcıların Windows 8’in sunduğu yenilikleri 26 Ekim 2012’den itibaren deneyimleyebileceğini duyurdu. Yeni ve akıcı kullanıcı arayüzü, bilgisayar ve tabletlerde kullanılabilecek binlerce uygulama ile gelen Windows 8 Türkçe dil desteğine de sahip. Windows 8, içinde Türkiye’nin de yer aldığı 140’tan fazla ülkede toplam 37 yerel dilde yüklemeye hazır. Mevcut bilgisayarlarını Windows 8’e yükseltmek isteyen kullanıcılar www.windows.com.tr adresinden yükleme yapabilecekleri gibi teknoloji mağazalarından Windows 8’i kutulu olarak da satın alabilecekler. Türkiye’nin önde gelen tüm teknoloji mağaza zincirleri, 26 Ekim’den itibaren Windows 8’li yepyeni cihazları da kullanıcılar ile buluşturuyor.

Windows 8’in adeta bir devrim olduğunu belirten Microsoft Türkiye Windows Pazarlama Grup Müdürü Onur Altıntaş, “Windows 8 ile Windows yeniden tasarlandı. Windows 8, iş ve eğlenceyi bir araya getirirken değişen kullanım ihtiyaçlarına yönelik kişiselleştirilmiş uygulamaları ile farklı cihazlarda kesintisiz bir kullanıcı deneyimi sunuyor” diyor.

Windows 8 son kullanıcılar için perakende olarak Windows 8 ve Windows 8 Pro olmak üzere iki ayrı sürümde sunuluyor. Kurumsal kullanıcılara ise Windows 8 Enterprise ile birlikte Windows To Go, DirectAccess ve BranchCache gibi mobil üretkenlikte yeni fırsatların yanı sıra BitLocker ve AppLocker gibi özelliklerle de uçtan uca güvenlik sağlanıyor. Windows 8 ile birlikte, yeni cihazlarda önyüklü olarak sunulacak Windows ailesinin ARM tabanlı tabletler için geliştirdiği yeni üyesi olan Windows RT de piyasaya sunuluyor. Windows 8, kullanıcıların en çok önem verdikleri uygulamalara ve içeriklere tek tıkla erişmesine imkan tanıyan, dokunmatik kullanım için mükemmelleştirilmiş yeni, hızlı ve akıcı bir “Başlangıç” ekranına sahip. Yeni işletim sistemi aynı zamanda dokunma deneyimi için yeniden tasarlanan Internet Explorer 10 ve bulut depolama hizmeti SkyDrive gibi yerleşik uygulamaları da bulunduruyor.

Microsoft Windows 8’e geçişte cazip fırsatlar sunuyor

Ocak 2013 sonuna kadar geçerli olacak kampanya çerçevesinde, Windows XP, Windows Vista veya Windows 7 kullanıcıları, yeni Windows 8 Pro’yu sadece 79TL’ye indirerek mevcut bilgisayarlarının işletim sistemlerini güncelleyebilecekler. 2 Haziran 2012 ve 31 Ocak 2013 tarihleri arasında Windows 7’li bilgisayar satın almış kullanıcılar ise www.windowsupgradeoffer.com adresinden sunulan Windows Yükseltme Teklifi ile 29 TL’ye Windows 8 Pro’yu indirebiliyorlar. 

“Windows 8 Biz Kullanıcılar ile Buluştu” üzerine 4 yorum

 1. Merhaba sevgili teakolik. 8 GB RAM, Nvidia GeForce GT540M 2GB Ekran Kartı, 2. Nesil İntel Core i5 işlemci, 640 GB HDD özelliklerindeki casper notebookum var. Ancak gelin görün ki Windows 8 işletim sistemini yükledim ve “Cihazlar hazır duruma getiriliyor” diye bir yazı çıktı %4’e geldiğinde bilgisayar kapanıp açıldı ve siyah ekran geldi dakikalardır bekledim hiçbir şey olmadı. Bu sorunu internette araştırdım işe yarar bir neticeye ulaşamadım. Ama ben bilgisayarımda sorun olmadığını ve sorunun Windows 8 DVD’sinde olduğunu düşünerek benimkinden kat ve kat düşük özellikli bir arkadaşımın laptop’una kurdum takır takır çalıştı.(Özellikleri ise 3 GB Ram, 320 GB HDD, İntel Core i3 işlemci, 1024 MB İntel HD Graphic Card, Markası da Grundig)
  Rica etsem yardım da bulunabilir misiniz?

  Yanıtla
 2. Selamlar,

  Bu konuda maalesef ki bilgisayarı görmeden bir şey söylemek zor. Fakat büyük bir ihtimalle sürücü sorunu olduğunu düşünüyorum. En güzeli Casper servisine bir telefon açıp yeni sürücülerini istemek olur. Sorunu anlatırsan çözüm sunabilirler.

  Yanıtla
 3. Sevgili Teakolik teşekkür ederim öneriniz için, Ama casper’a defalarca mail gönderdim cevap gelmedi telefon ile aradığımda ise Teknik Desteğe Talep formu gönderiniz dediler ve yine dönüş yapılmadı sizce en mantıklısı nedir. Yani sürücüler ile alakalı bir sorun mu yoksa bios güncellemesi sorunu da olabilir mi? Eğer benim yapabileceğim yönünde bir tavsiyeniz varsa öğrenmek isterim.
  Kolay Gelsin…

  Yanıtla
 4. Buradan bakınca sürücü sorunu olarak düşünüyorum. Bunun dışında bios update de çözüm olabilir. Fakat dikkatli olmalısınız. Update sırasında anakart zarar görebilir.

  Yanıtla

Yorum yapın