Lumia 920 ve 820 için Amber Güncellemesini Beklemeyin!

Lumia-520-FM-radio-jpgÖnceki yazımda sizlere Lumia ailesi için Amber güncellemesinin müjdesini vermiştim. Birkaç gün içerisinde Amber güncellemesi tüm 920 ve 820 kullanıcıları için ülkemizde alınabilir durumda olacak. Şuan için GDR2 güncellemesi ile idare ediyoruz.

Eğer beklemek istemiyorum, az buçuk yazılım kurmaktan anlarım derseniz, sizlere Lumia 920 için Amber güncellemesini beklemeden alabilmenizi anlatmak isterim.

Öncelikle Nokia’nın Nokia Software Updater for Retail 3.0.8 yazılımını indirmeniz gerekiyor. Google’da küçük bir arama yaparak forumlarda yazılımın download bağlantısını edinip, bilgisayarınıza kurabilirsiniz.

Nokia Software Updater for Retail 3.0.8 yazılımını bilgisayarımıza kuruyoruz. Ardından da yazılımı açıyoruz. Yazılım açıldığı zaman USB kablosu ile telefonunuzu bağlamanızı istiyor.

Telefonumuzu şarjı tam bir şekilde bilgisayarımıza bağlıyoruz.

Ardından birinci adımda bize tüm bilgilerin silineceğini söylüyor. Bu işlem sırasında bütün bilgiler silinir ve telefon sıfırlanır. Eğer önemli bir bilgi varsa yedekleme yapmanızı tavsiye ederim.

Nsu_Update-1   Nsu_Update-2   Nsu_Update-3

İkinci adımda sözleşmeyi kabul ediyoruz.

Üçüncü adıma geçtiğimizde ise Lumia’nızın yeni sürüm güncellemesi AMBER indiriliyor. Download işlemi bittikten sonra bir sonraki aşamaya geçebiliyoruz.

Dördüncü adımda…

Lumia Amber güncellemesini indirmeyi bitirdiği zaman kuruluma başlayacaktır. Bu işlem sırasında hiçbir şekilde telefonumuza dokunmuyoruz. Aynı zamanda USB kablosunu da hiçbir şekilde çıkarmıyoruz. Eğer bir dizüstü bilgisayar üzerinden güncelleme yapıyorsanız, lütfen dizüstü bilgisayarınızı fişe takınız.

Bu işlem sırasında bilgisayarınız kapanırsa, telefona dokunursanız, usb kablosunu çıkartırsanız telefonunuz kullanılmaz bir hale gelebilir.

Telefonunuz birkaç kez kendini aç kapa yapacak. İşlem sırasında bilgisayarınız da telefonunuzu birkaç kere görecek, sonra bağlantısı kesilecek. Hiçbir işlem yapmadan yaklaşık olarak 15 dakika bekledikten sonra telefon kurulumu bitiriyor ve açılıyor.

Nsu_Update-4   Nsu_Update-5   Lumia-Amber_Update_TEAkolik

Son adımda

Telefonunuzun kurulumu bitirdiğine dair, Nokia Software Updater yazılımı üzerinde de “Bitir” şeklinde bir bildirim göreceksiniz. Artık telefonunuz Amber güncellemesini almış ve başarılı bir şekilde kurulmuş olacaktır.

Hadi hayırlı olsun….

Yorum yapın