Mac Üzerinden Adobe Creative Cloud Uygulamasını Kaldırmak

Mac Üzerinden Adobe Creative Cloud Uygulamasını Kaldırmak sanıyorum ki en çok sorulan sorulardan biridir. Mac OSX üzerinden Adobe uygulamaları kullanıyorsanız, muhakkak ki bilgisayarınıza Adobe Creative Cloud uygulaması yüklenmiştir. Ancak her açılışta gözünüze sokmak için, sistem barı üzerinde Adobe Creative Cloud Uygulama simgesi karşınıza gelecektir.

Bir noktadan sonra Creative Cloud’u kullanmıyorsanız canınızı sıkmaya başlar. Küçük de olsa arka planda ram veya cpu yediğini söylemek mümkün! Hani 1 mili saniye falan açılışta fark ettiriyor diyebiliriz…

Adobe Creative Cloud uygulamasını Mac üzerinden kaldırmak

  1. Kaldırmak için gerekli dosyayı indirin; Creative Cloud Uninstaller
  2. Zip dosyasını indirdikten sonra çift tıklayarak açınız.
  3. Açılan klasörün içerisine girin ve DMG dosyasını çift tıklayarak diskini bağlayın.
  4. Güvenlik ayarlarınıza bağlı olarak, kaldırıcıyı bağlanan DMG dosyasından açmanız için bir uyarı alabilirsiniz. Devam etmek için Aç’ı tıklatın.
  5. Açık uygulamayı disk görüntüsünden onaylayın.
  6. Yükleyici, Creative Cloud masaüstü uygulamasını kaldırmak istediğinizi onaylamanızı isteyecektir, Kaldır’ı tıklatın.
  7. Kaldırma işlemini onayla iletişim kutusunu işaretleyin.
  8. Kaldırıcı, uygulamayı bilgisayarınızdan kaldırır ve bir onay mesajı görüntüler. Kapat’ı tıklatın.

Başarılı bir şekilde kaldırıldı mesajı karşınıza gelecektir. Artık bilgisayarınızın açılışından  Adobe Creative Cloud Uygulamasını kaldırmış olduk.

Merak edenler için Adobe Creative Cloud Nedir?

Adobe’un Photoshop CC, Illustrator CC ve InDesign CC de dahil olmak üzere masaüstü uygulamalarını ve ekibinizin her yerde herhangi bir aygıtta verimli şekilde çalışmasını sağlayan bulut hizmetidir. Ekipler için Adobe Creative Cloud, işletmenizin ihtiyaç duyduğu tüm yaratıcı araçları ve hizmetleri sunar. Adobe Photoshop CC, Illustrator CC ve InDesign CC de dahil olmak üzere dünyanın en iyi masaüstü uygulamalarını ve ekibinizin her yerde herhangi bir aygıtta verimli şekilde çalışmasını sağlayan bulut hizmetlerini edinin. Güncellemeler üyeliğinizle birlikte sunulur, birleşik faturalandırma yapılır. Lisanslarınızı merkezi bir web portalından kolayca yönetebilirsiniz.

Hadi geçmiş olsun!

Yorum yapın