Siber Güvenlik Kampı Başvuruları Açıldı!

Siber Güvenlik Kampı başvuruları bugün itibari ile açılmış durumda. Çukurova Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek olan kamp başvurularınızı siberkamp.eventbrite.com adresi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Siber güvenlik uzmanlarının ön görülerine göre 2020 yılına kadar Türkiye genelinde 20.000’den fazla Siber Güvenlik uzmanına ihtiyaç duyulacak. Bu alandaki yetişmiş insan kaynağı problemine çözüm olması ve ülkemizin Siber Güvenlik stratejilerine destek olunması amacı ile sosyal sorumluluk projesi kapsamında ücretsiz olarak Siber Güvenlik Yaz ve Kış Kampları düzenlenmektedir.

Siber Güvenlik Kamplarına katılan öğrenciler Bilgi Güvenliği AKADEMİSİ’nin tecrübeli eğitmenlerinden 7 gün boyunca ücretsiz olarak eğitim alma fırsatına sahip olacaklar. Eğitime hak kazanan öğrenciler teorik ve pratik eğitimler alırken sanal sistemler üzerinde becerilerini geliştirerek saldırganlara karşı savunma tecrübelerini geliştirecekler.

Siber Güvenlik Kampı

BGA Bilgi Güvenliği AKADEMİSİ’nin düzenlemiş olduğu Siber Güvenlik Kamp’larına bugüne kadar 15.000’den fazla başvuru yapıldı. Bu başvurularda her dönem 25-50 öğrenci kabul edildi ve 300’den fazla öğrenci Siber Güvenlik uzmanlarımız tarafından yetiştirilerek sektöre kazandırıldı.

Siber Güvenlik Kamplarının on birincisi Ocak 2018 tarihinde Çukurova Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek.

[mavi]Siber Güvenlik Kampı’na başvuru yapan öğrenciler arasında, temel bilgisayar bilgisini tespit etmek amacıyla 10 Aralık 2017 tarihinde (internet üzerinden) yeterlilik sınavı yapılacak. Yeterlilik sınav sonucunda başarılı olan ilk 25 kişi Siber Güvenlik Kış Kampı’nın katılımcısı olarak belirlenecek.[/mavi]

Siber Güvenlik Kampı Sınavı

Yeterlilik sınavında TCP/IP referans modeli, temel ağ güvenliği, Windows ve Linux işletim sistemlerinin genel çalışma yapısı konuları ile ilgili katılanların bilgi düzeyini ve araştırma yeteneklerini ölçmeye yönelik sorular bulunacaktır. Siber Güvenlik Kampı’na katılacak olan öğrenciler ücretsiz olarak Bilgi Güvenliği AKADEMİSİ’nin tecrübeli eğitmenleri ve sektörün önde gelen Siber Güvenlik Uzmanları’ndan 7 gün süreyle ücretsiz olarak özel eğitim alma fırsatı yakalayacaklar.

Hacking, zafiyet tarama, zararlı yazılım analizi, mobil güvenlik, DDOS saldırılarına karşı doğru savunma gibi birçok konuda eğitim alacak olan Siber Güvenlik Kampı öğrencileri; eğlenceli CTF yarışmaları sayesinde takım çalışması yeteneklerinin artırılması ve öğrenmiş oldukları bilgileri pekiştirmesi amaçlanıyor.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da düzenlenecek olan 2018 Siber Güvenlik Kış Kampı’na üniversitelerin Ön Lisans, Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora programında öğrenimlerine devam eden öğrenciler kabul edilecek.

Siber Güvenlik Kış Kampı başvuruları 1 Kasım 2017 – 8 Aralık 2017 tarihleri arasında kabul edilecek.

Katılmaya hak kazanan öğrencilerin konaklama, yeme, içme, eğitim ve diğer giderleri düzenleyici firmalar tarafından karşılanacak. Kamp yerine ulaşım masrafları ise öğrencilerin sorumluluğunda olacak.

Kampa katılmak için yeterlilik sınavını geçmeniz gerekiyor. Yeterlilik sınavı ise online olarak internet üzerinden gerçekleştirilecek.

Başvuru: siberkamp.eventbrite.com
Detaylı Bilgi: siberkamp.org

Yorum yapın