McAfee Bilgisayar Bakımı

Bugün siz değerli okuyucularıma McAfee SecurityCenter’ın bir özelliği olan bilgisayar bakımından bahsetmek istiyorum.  McAfee’nin Security Center yazılımına sahipseniz bilgisayarınızın bakımınıda rahatlıkla yapabilmektesiniz.  McAfee yazılımınızı açtığınızda sol menü içerisinde “Bilgisayar Bakımı” seçeneğini göreceksiniz.  Bu menüye gelip resimdeki gibi başlat butonuna bastığımızda bilgisayarımızın bakımı için yapılabilecek tüm işlevler karşımıza geliyor.

Geri dönüşüm kutusu temizleme, kayıp dosya parçacıkları temizleme, activeX temizleme gibi bilgisayar bakımı için gerekli olan tüm işlevleri bu pencerede görebilmektesiniz.  Tüm temizleme işlemlerini seçtikten sonra (seçili olarak gelir) “ileri” butonuna basıyoruz ve bekliyoruz.  McAfee bilgisayarımızdaki tüm temizliği otomatik olarak gerçekleştirmeye başlıyor. İleri butonlarına basarak tüm işlemleri bitirmesini sağlıyoruz. Son olarak tüm temizlik işlemlerini gerçekleştiriyor ve bize sonuçları bildiriyor.

Bu işlevlerin yanı sıra yine “Bilgisayar Bakımı” menüsü içerisinde “Disk Birleştiricisi” işlevinide görebilmekteyiz. McAfee tüm bilgisayar temizliğini en ince ayrıntısına kadar otomatik olarak yapacak ve size raporunu sunacaktır.

Yorum yapın