Mercedes-Benz Driving Experience Day

Mercedes-Benz Driving Experience Day için geçen hafta heyecanla beklemekteydim. Gün geldi çattı ve Kadıköy’den servisler Polenezköy’e  test sürüşü için yola çıktık.  Polenezköy Village Park’da güzel bir kahvaltı ettikten sonra  Mercedes otomobillerimize atlayıp test sürüşlerine başladık. Yeni C-Serisi, SLK Roadster, C Coupé ve smart modelleri ile keyifli dakikalar yaşadığımı itiraf etmeliyim.  Mercedes-Benz’in Sosyal Medya’daki yolunu aydınlatacağına inandığım bu güzel etkinlik için Mercedes Türkiye’ye teşekkürlerimi iletirim.

Bol bol eğlendik, keyifli saatler geçirdik,  muhabbetler ettik,  üstüne üstlük araçlarla bol bol fotoğraf çekip Mercedes Türkiye yetkililerine sorular sorduk.  Saat test sürüşü vaktini gösterdiğinde heyecanla araçlara koştuğumuzu itiraf etmeliyim.

Hele ki yeni SLK Roadster’ın keyfi müthişti.  Sürüş keyfini hiç unutamayacağım bir canavarla tanıştım.  SLK Roadster SLK350 modeli 3.5 litrelik V6 silindirli 302 beygir gücünde bir motora sahip. SLK350 0-100m 5.4 sn’de çıkıyor, son hız olarak ise 250KM/s ile sınırlandırılmış durumda. Dikkat ederseniz “sınırlandırılmış” olduğunu belirttim. Yoksa bu canavar resmen gaza basmanız için sizi tahrik ediyor.  Test sürüşü nedense bana çok kısa gelmişti. Diğer modelleri test ederken Mercedes’in farkını net olarak gördüğümü itiraf etmeliyim.

SLK Roadster beni bambaşka bir dünyaya adım attığımı itiraf etmeliyim. Her zaman söylerim Merdeces bir yana diğer araçlar bir yana… Bol bol eğledikten sonra bir de kendi Mercedes’imizi yaptığımızı da belirtmek isterim 🙂 Bizimki 1910 model üstü açık bir Mercedes’ti zaten fotoğraflarda da görülüyor 🙂

İlgi, alakaları ve bu  güzel etkinlik için Mercedes Türkiye’ye teşekkürlerimi iletirim. Umarım SLK Roadster ile tekrar buluşabiliriz… O’na dokunmak,  O’na sahip olmak, O’na hükmetmek müthiş bir duyguydu…

Çektiğim birkaç fotoğrafa Facebook sayfamdan ulaşabilirsiniz; http://on.fb.me/mdhb44

“Mercedes-Benz Driving Experience Day” üzerine bir yorum

  1. Gayet keyifli geçmişe benziyor zaten fotolara bakınca. Birkaç video da bekliyordum ama göremedik. 🙂

    Yanıtla

Yorum yapın