Mesh Kullananlar Dikkat, SkyDrive’a Geçiyoruz…

Live_MeshWindows Live Mesh 13 Şubat 2013 Çarşamba tarihinde kapatılacak. Artık Microsoft’un bulut hizmeti için SkyDrive kullanılacak. SkyDrive sayesinde PC’niz veya Mac’iniz arasında dosyalarınızı senkronize yapabilirsiniz. Dosyalarınıza uzaktan erişebilir hatta iPhone ve Android de dahil olmak üzere mobil aygıtlarınızda kullanabilirsiniz.

Dikkat etmemiz gereken ise, eskiden Live Mesh olarak kullandığımız bu hizmet 13 Şubat 2013 tarihinde kullanımdan kaldırılıyor. Bu tarihten itibaren, uzak masaüstü ve eşler arası eşitleme sona erecektir.“Mesh eşitlenmiş depolama birimi” veya “SkyDrive eşitlenmiş depolama birimi” denilen Mesh bulutuyla eşitlediğiniz klasörlere artık Mesh veya devices.live.com aracılığıyla erişemeyeceksiniz.

Bilgisayarınızdaki dosyalar eşitlenmeyeceği gibi Live Mesh kaldırıldığı için de bilgisayarınızdan silinme gibi bir durum söz konusu değil. Sadece Live Mesh üzerindeki dosyalarınıza erişemeyeceksiniz.

SkyDrive’a Geçiş…

SkyDrive’ın aynen Live Mesh’de olduğu gibi masaüstü uygulamasını PC ya da Mac bilgisayarlarınıza indirip yükleyebilirsiniz. Sonrasında kurulumun ardından dosyalarınız SkyDrive üzerine eşitlenmeye başlayacaktır.  Dilerseniz Android, iOS ya da Windows Phone telefonunuza da aynı şekilde SkyDrive’ı kurabilirsiniz.

Bu sayede hem dizüstü, hem masaüstü hem de mobil platformlarınız bulut üzerinde senkronize olabiliyor.  SkyDrive, Mesh’ten görünüm ve rahatlık açısından biraz farklı olmasına rağmen bir çok yönden aynı olduğunu da göreceksiniz.

Yorum yapın