Microsoft Lync 2010 Lansmanı İzlenimlerim.

Birkaç gün önce Microsoft Lync 2010 etkinliğine katılmıştım. Yoğunluğumdan dolayı hemen yazamadım ama siz değerli okuyucularımla Microsoft Lync 2010’u paylaşmak istedim.

Microsoft Lync 2010 yeni nesil birleşik iletişim çözümlerinden bir tanesi. Microsoft firması Microsoft Lync 2010 ile telefon ve web üzerindeki iletişiminizi tek bir kanal üzerinde birleştirerek kurumlara sunmakta. Bunun en büyük avantajlarından bir tanesi de telefon ve diğer maliyetlerin büyük oranda azalması olarak gözüküyor. Lansmandan sonra biraz düşündümde gerçekten de çok mantıklı hatta maliyetleri %50’nin bile altına indirebilecek bir bütünleşik çözüm olduğunu gördüm.

Microsoft Lync 2010 ile telefon aramaları, sesli mesajlar, anında mesajlaşma (messenger gibi) ve telefonferans gibi kullandığınız tüm iletişim alanlarını birleştirebilmektesiniz. Bunların yanı sıra Microsoft Lync 2010 çatısı altında bu iletişimi bilgisayarınızda yer alan dökümanlar, ofis dosyaları, e-postalar ve takvim gibi uygulamalarla bütünleştirerek kullanıcılarına sunmakta. Hem iletişim kanallarınızı tek bir çatı altında topluyor hem de bu iletişim ağına dökümanlarınızı entegre edebiliyorsunuz. Tabiki sosyal ağlar unutulmamış.

Microsoft firması bu ürünle yüksek güvenlikli bir entegre platform sunarken düşük maliyet ve çabuk yaygınlaştırma gibi etkenlerle önemli bir avantaja sahip olmakta. Microsoft Office ile tam entegre halinde gelen Microsoft Lync 2010 yazılımı Microsoft Outlook ve SharePoint uygulamaları ile senkronize edilebilmekte.

• Masaüstlerinin ve uygulamaların kullanıcılar arasında paylaşımı,
• PowerPoint dosyalarının kolay yüklenmesi,
• Resim ve metin gibi içeriklerin kopyalanabildiği pano gibi

gibi ek özellikleri ile toplu çalışma ortamlarına sanal bir ofis niteliği kazandırabilmekte.

Bilgisayarınız üzerinde yaptığınız sesli veya görüntülü bir görüşme sırasında acil çıkmak zorunda kaldığınızı varsayalım. Microsoft Lync 2010 sayesinde görüşmenizi sonlandırmadan cep telefonunuza, bluetooth kulaklığınıza hatta diğer bir mobil iletişim aracına aktararak görüşmenizi kesmeden iletişiminize olduğu gibi devam edebilirsiniz.

Bilgisayar başında skype ve messenger gibi birçok yazışmalarınız sırasında PC başından kalkmak zorunda kaldığımız zaman direk olarak görüşmelerimizi sonlandırır ve daha sonra tekrar ararız. Microsoft Lync 2010 üzerindeki en dikkatli özellik bu iletişimin sürdürülebilmeye diğer bir aygıta birkaç tıklama ile aktararak görüşmenizi kesmeden devam edebilmenize olanak sağlaması.

Günümüz teknolojisinde skype, msn, telefon, linkedin, facebook gibi birçok platformlarda aktif ve çalışır haldeyiz. Bir yandan bu platformları inceleyip gelen çağrı, mesaj gibi durumlara yanıt vermeye çalışırken diğer bir yandan da yeni iletişim kanallarına sahip oluyoruz.  İşte Microsoft Lync 2010 ile tüm iletişim kanallarınızı tek bir çatı altında toplayabilirsiniz. Üstelik iletişimi koparmadan…

Microsoft Lync 2010 hakkında daha fazla bilgi almak için;

Microsoft Lync 2010 – http://www.microsoft.com/tr-tr/lync/

Not: Bu güzel etkinlik için Microsoft yetkililerine ve Bersay İletişim’den Onur Atahan’ a teşekkürlerimi sunarım.

“Microsoft Lync 2010 Lansmanı İzlenimlerim.” üzerine 4 yorum

 1. Hamza abi, Blogger altyapısını kullan ve aynı zamanda özel domaine bağlı bloglara dünden beri ulaşılmıyor. GHS.GOOGLE.COM CNAME’i engellenmiş falan… Çözüm sende biliyorum 🙂

  Yanıtla
 2. @Ahmet Burak Bal
  Bir bakayım bilgim yok.

  @Eylos
  htaccess üzerinde blokeli zaten. Yetmemiş demekki robots.txt’den de bloke ettim. Saolasın

  Yanıtla
 3. Teakolik kardesim sayesin de daha aylar oncesin de bu lync programın dan bahsetmiş idi iş yerin de kurmuşlar (ingiltere de teksil sirket uk burosun da calışıyor) cok yararlı demiş idi evet bende microsoft site tanıtımın da okudum umarım sirketlerimiz kullanır maliyet tekno rahatlık gerektigi gibi alt yatırım oldugu için de cevreye saygılı basarılarınızın devamı dileklerimle

  Yanıtla

Yorum yapın