Microsoft Türkiye Daveti ve İzlenimlerim

Birkaç gün önce Microsoft Türkiye Ekibi çalışanlarından Nuri Çankaya’dan toplantı için davet aldım. Teknoloji blogları üzerine bir toplantı ve bilgi paylaşımı hakkında bir proje için neden olmasın dedim ve dün atladım gittim 🙂 Çalıştığım iş yerinden Beşiktaş Dikilitaş ‘daki Microsoft Türkiye’ye gitmek için patrondan izin koparmak epeyli zor oldu diyebilirim . Ama değdi.. Saat 15:30 da kaçtım tabi birkaç saatlik yol gerçi benim içinde iyi oldu bu aralar ne sinema nede bu tip bir topluluğun içine girmiştim. Nişanlılık sürecimde kendime ve sosyal hayatıma biraz duraksama olduğu kesin .. Neyse konuyu dağıtmadan devam edeyim.

Saat 18:30 da toplantı başlayacak ve daha Beşiktaş’ta Microsoft Türkiye nerede kalıyor bile bilmiyordum. Kolayı var hemen PC min başına geçtim Google Earth programından Microsoft Türkiye yazıp entere basmam yeterli oldu. Haritayı print edip çıktım.. eee teknoloji elimizin altında kullanmayı bilmek gerek …

Valla ne yalan söyleyeyim elimle koymuş gibi buldum gerçi DARPHANE’nin hemen arkası kime sorsanız zaten gösteriyorlarmış 🙂

Nuri Abi , toplantıyı yönetiyordu. İlk 30 dakika kendi aramızda takıldık ikramlarda güzeldi sağolsunlar. Fakat benim gibi Çay tiryakisi bir adamın geleceğini düşünmemişlerdi 🙂 Gerçi lakabımdan anlamaları lazımdı 3 Saatte çaysızlıktan öldüm diyebilirim. Evede gelir gelmez bir demlik çay demledim hala içiyorum çay bitti ama sanırım bir demlik daha demleyeceğim 🙂 Neyse bu kısmı geçeyim. Çaysızlık başıma vurdu yine 🙂 Nuri abi bu yazıyı okuyupda üzerine alınma İkramlarınız içinde teşekkür ederim . Bu arada Nuri Abi diyorum aslında Nuri Bey demek lazım ama toplantıda söylediğine göre Microsoft’da Bey kullanmıyorlarmış Bill Gates’e de Bill diye hitap ediliyormuş . Ama Abi demem lazım benden birkaç yaş büyük 🙂

Evet ilk 30 dakika gayet güzel geçti arkadaşlarla tanıştık ASP uzmanları Datnet çiler Javacılar ve Bilgisayar mühendisleri ile dolu bir oda bir bilgisayarcı daha ne isteyebilir ki 🙂 Bu arada söylemeden edemeyeceğim Zafer Demirkol ile de tanıştım kendiside toplantıya iştirak edenlerden di. Kimdir Zafer Demirkol diye sormayın hemen hemen her kitapçıda en çok satan ASP kitaplarını görebilirsiniz.

Açıkcası ben bu kadar uzman arasında kendimi böcek gibide hissetmeye başlamıştım ki kendim gibi bir arkadaş buldum be muhabbete daldık..

Toplantıda Teknolojistler ana konumuz oldu. Teknoloji bloglar ve üzerine Nuri Abi güzel bir sunumla bizlere projeyi anlattı. Proje gerçektende ilgimi çekti. Özellikle de teknoloji konulu olması ve bilginin paylaşılması benim en çok dikkatimi çeken husus diyebilirim.

Zaten kendi internet sayfam teakolik.com adresimde bunun için çalışıyorum. Teknoloji ve bilgi paylaşımı … İnsanlara karşılıksız olarak bilgiyi sunmak ve insanımızı geliştirebilmek. Özelliklede internet dünyasının nimetlerinden yararlanabilmelerini sağlamak benim burada yaptığım şey diyebilirim .

Hatta birçok kişiden hala Niye Karşılıksız yardım ediyorsun diye mailler almaya devam ediyorum … İlginç Değil mi ? Yoksa banamı ilgiç geliyor ?

Neyse yine konuyu dağıtmaya başladım .. Konumuza geri dönersek teknoloji hususu işin içine girdimi birde internet varsa ben sonuna kadar varım derim. Tabi öğrendiklerimi ve bildiklerimi sizlerle paylaşmaya da devem edeceğim.

Microsoft bünyesinde kurulacak bu projeninde amaçlarından birisi Teknolojistleri bir araya getirmek ve teknoloji ile interneti kullanarak Tüm Türkiye’ye hatta dünyaya internetin FAYDALI yüzünü gösterebilmek. Sadece belirli bir kesim içinde değil. Eğer ki siz değerli internet kullanıcıları da bir teknolojist olabilir siniz. Proje bünyesinde de bunada yer verilmiş. Kullanıcılar kendi yazılarını yazabilecek ve eğer ki yazıları belirli denetimlerden onaylanarak geçerse ileride bir teknolojist olarak projede yer alabilecekler.

Tabi bunun için ne yapmalı ? Şimdiden hazırlanmalı diyebilirim. Özel bir beceriniz yada oradaki arkadaşlar gibi bir CEO yada bir ASP uzmanı olmanız veyahut Bilgisayar mühendisi olmanız gerekmiyor. Sadece teknolojiyi kullanmanız ve bunuda BLOG olarak yani bir günlük gibi yazıyla dile getirmeniz yeterli.. İşte bu günlüğü yani Teknolojistleri bir araya Microsoft Türkiye ekibi bir araya getiriyor…

Şuan için internet sitesi BETA olarak test aşamasında 1 ay sonra tahminimce bu süreç bitecek ve aktif edilecektir. Daha sonra duyrulması felan filan vs.. işler bizi bekliyor. Gerçi Microsoft Türkiye bunuda düşünmüş. Nuri Abi Messenger’de reklam olarak geçebiliriz de dedi. Sanırım bu yeterli 🙂 Türkiye’de ki MSN kullanıcılarını göz önünde bulundurursak başka reklama gerek kalmadan herkesin kulağına gider diye düşünüyorum..

Güzel birde resim çektik Nuri abi makinayı ayarladı zaman başladı öyle bir sandalyelerin üzerinden uçtu geldi yanımıza ve… Domates… yok ya sanırım peynir dedik 🙂 Unutmadan birde Geek espisisi vardı 🙂 Onuda bir ara katıla katılara gülerek sizlere anlatırım 🙂 Güzel bir toplantı oldu.

Toplantıya katılan tüm arkadaşlara, bu toplantıyı sağlayan Microsoft Türkiye ekibine ve Nuri Çankaya’ya teşekkürlerimi sunarım.

Neyse ileriki günlerde bir toplantı daha olacak. Artık proje ve ayrıntılarını proje yöneticimiz Nuri Çankaya’dan izin alarak anlatırım.. İyi geceler…

“Microsoft Türkiye Daveti ve İzlenimlerim” üzerine bir yorum

  1. Sevgili Teakolik öncelikle bizlerle izlenimlerini paylaştığın icin çok teşekkür ederim… Asıl benim değinmek istediğim husus karşılıksız bilgi paylaşımı. İlk zamanlar banada bu karşılıksız paylaşımlar ilginç geliyordu ama daha sonraları benimsedim neden dersen bende önceleri (seninde bildiğin gibi) pek internet ve bilgisayar konusunda bilgi sahibi değildim fakat karşılıksız yardımlarla kendimi oldukça geliştirdim. Öncelikle öğrendiğim internet ortamında bilgisayarımı koruma yöntemleri idi daha sonraları ise donanım ve yazılımlar konusunda kendimi geliştirdim… Eğer bana yardımcı olan kişiler olmasaydı şu anda bu konumda olamazdım yani bu kadar kendimi geliştiremezdim e birazcık insanda bu konulara karşı merakda olmalı tabi… Şimdi bilgisayarımı kendi başıma ayağa dikecek durumdayım kurulumundan tut formatına donanımına yazılımına kadar herşeyi ile kendim ilgileniyorum ve bunları başkaları ile paylaşmak bana büyük mutluluk ve övünç veriyor buda bana yetiyor… Aslında bu neticede buna karşılıksız yardım demek yanlış olur öğrendiklerimizle ve bilgi sahibi oldugumuz herhangi bir konuda başkalarınla paylaşımlarımızın bizlere verdiği mutluluk kafidir… Sevgiler.

    Yanıtla

Yorum yapın