Microsoft’un yeni OS sistemi Vista uyuz olmaya başladım.

Uzun bir zamandır bizim Micro yu kullanıyorum yeni pencere işletim sistemimiz sürekli bir işlem yapmak istediğim zaman benden izin istiyor.. Vista malum daha güvenli diyorlar…

Ya tamam diyordum ilk başlarda malum önemli birşey yaptığımız zaman izin istiyor doğru güzel güvenlik sonuçta ama anlamadığım birşey var. Ben işletim sistemini Administrator yetkisine sahip bir kullanıcı ile açmışken neden benden izin isteyip uyarı çıkartıyor ?

Kim 500 milyar yarışmasına hoşgeldiniz…
Yarışmacı arkadaş : Aygıt yöneticisini açmak istiyorum
Kenan IŞIK : Emin misiniz ?
Yarışmacı arkadaş : Zaten yetkim var ben yönetici hesabıyım ve aygıt yöneticisini açacağım Eminim
Kenan IŞIK : Son kararınız mı ?
Yarışmacı arkadaş : Tamam Eminim Son Kararım nereye Tıklamam gerekiyor.. ?

Kendimi bir ara Kim 500.000 YTL ister yarışmasında zannettim Kenan Işık abimizede buradan selamlar güzel yarışma ilgi çekici eğlenceli..

Neyse gelelim bizim Microsoft’umuza bir süre sonra insanda baygınlık geçirmeye hatta PC yi yerden yere vurmaya hatta ve hatta cebren ve hile ile bu uyarı sistemini kapatmaya zorluyor..

Yaa yoksa çok mu tepki veriyorum ? Sanırım bugün hıncımı çıkartacak birini arıyorum

Neyse normal olarak yada cebren ve hile ile bir yolunu bulup bu uyarı sistemini kapatınca sizede söylerim…

“Microsoft’un yeni OS sistemi Vista uyuz olmaya başladım.” üzerine 8 yorum

 1. Yanlış hatırlamıyorsam; denetim masasında, kullanıcılar bölümünden “Kullanıcı Kontrol Denetimi” ni kapatabiliyorsun.

  Yanıtla
 2. Kontorol Paneli -> Kullanıcı Hesapları/User Accounts-> Kullanıcı Hesap Kontrolu Aç veya Kapa/ Turn User Account Control on or off -> Use User Account Control to help protect your computer (trsini yazmaya üşendim) deki kutucuğu boşalt. Sonra yeniden başlat… Kim 500 bin ytl ister modundan kurtulursun… 🙂

  Yanıtla
 3. Wista mı abi boşver ya XP üzerine tanımıyorum…WİSTA boş iş sadece görüntüsü iyi biraz efektif masaüstüne ve araçlara sahip o da işlemciyi etkilemediğinden bence çok gereksiz eğer laptop alırsam alır almaz XP’ye çevireceğim…

  Yanıtla
 4. Bende bu konuda sıkıntı içindeydim, sırf bu nedenle xp kullanıyorum. Eve gider gitmez deneyeceğim. Teşekkürler.

  Yanıtla
 5. Merhaba,
  “Ben işletim sistemini Administrator yetkisine sahip bir kullanıcı ile açmışken neden benden izin isteyip uyarı çıkartıyor?” sorunuza kendimce bir açıklık getirmek istedim. XP’de çalışan uygulamalar ve servisler sizin bulunduğunuz kullanıcının yetkisi ile çalışıyor, böyle bir durumda ise güvenlik açıkları ve zararlı yazılımların hem size bulaşması hem de sizden başkalarına yayılması Vista’ya nazaran daha kolay oluyor.
  Vista’da ise siz administrator yetkisine sahip bir kullanıcı olarak hesap açmış olsanız bile, gerçekten admin yetkisi gerektiren bir işlem yapmanız gerekmedikçe normal bir user hakları ile işletim sistemini kullanırsınız. Yukarıda bahsettiğim ve ileride olası birçok problem için şu an için Vista’da böyle bir çözüm mümkün. Kullanım amacı ve türüne göre tabii ki düşünceleriniz değişebilir ama ben güvenliğim için biraz performanstan vazgeçebiliyorum. En önemlisi hangisi bizim kolayımıza geliyorsa onu kullanmak ve etkili çalışmak.
  İyi çalışmalar dilerim.

  Yanıtla
 6. Kullannıcı hesabı denetimi bize herne kadar zorluk çıkarsada onu kapattığımızda çoğu program çalışmıyor bunun için en az on kere teknik servise gittim Microsoft Office 2007 sorun çıkarıyor Windows oyunları çalışmıyor ve benzeri tarzda sorunlar bunu böle zarar göremden kapatabilmenin yolunu bulan varsa mail atarsa sevinirim.

  Yanıtla

Yorum yapın