Mobee S XP ve Windows 7 Sürücüleri

Geçenlerde inceleme için Datron Mobee S minibook geldi. Cihaz üzerinde Ubuntu işletim sistemi ile birlikte satılmakta. Cihazı biraz kurcaladıktan sonra Windows XP kurup incelemeye devam etmek istedim.  Cihaz üzerinde CD-Rom olmadığı için External bir CDRom bağlayıp bir güzel format attım. Cihaz kuruldu fakat hiçbir sürücüyü görmemişti.

Mobee internet sayfasından destek bölümüne gelip sürücüleri indirdim. Ne hikmetse WLan sürücüsünü bir türlü tanımıyordu. Meğer Mobee’nin FTP sunucusunda ki sürücüler eskiymiş 🙂 Wlan sürücüsünü 10 defa indirdim ve yeniden kurdum. Sonunda fark ettim ki Wlan sürücüsü Mobee sayfasındaki gibi Realtek değil Ralink marka.

Neyse Ralink sürücüsünü bulup indirdim. Cihaz süper bir şekilde çalıştı.  Şimdi Mobee’nin internet sayfasına baktım da sürücüleri sağolsunlar güncellemişler.  Artık doğru sürücüsüyü Mobee S internet sayfasından da indirebilirsiniz. Gelelim sürücüleri nereden indireceğimize.

http://www.mobee.com.tr/suruculer/ adresine girdiğinizde XP, Vista ve Windows 7 için gerekli olan sürücüleri indirebilirsiniz. Hadi kolay gelsin.

Not: Bazı sürücüler XP olarak geçse de Windows 7 içinde destekleri var. Bilginize.

Yorum yapın