Mobil Uygulama Yarışması – 25 Mayıs 13

eba-yarismaMilli Eğitim Bakanlığı ve Teğitek’in desteği ile Mobil Uygulama Geliştirme Yarışması düzenleniyor. ODTÜ Teknokent Animasyon Teknolojileri, Oyun Geliştirme Merkezi (ATOM) ve Intel, EBA Market’e yönelik Eğitsel Mobil Uygulama geliştirme yarışması düzenlemekteler.

Yarışmanın Teması:

Öğrencilere yönelik Mobil Uygulama Geliştirme Yarışmasında 9. ve 10. sınıf derslere yönelik sınıf içi veya sınıf dışı kullanıma uygun eğitsel mobil uygulamalar ya da eğitsel oyun geliştirmesi üzerine olacak.

Temanın detayları ve diğer bilgiler yarışma başlamadan hemen önce duyurulacaktır. Örnek uygulamalar içerisinde Ebru Uygulaması, Etkileşimli Matematik Sözlüğü, Kelime Türetme, Ben Kimim gibi bazı uygulamalar geliştirilmiş. Bu uygulamalar hakkında bilgiye, teknik dokümanlara yarışma sayfasından ulaşabilirsiniz.

Etkinliğin ilk günü Intel Android Uygulama Geliştirme Çalıştayı ve eğitsel uygulama geliştirme eğitimi düzenlenecek. Fikirlerinizi gerçekleştirmeniz için 48 saatiniz var. Tek yapmanız gereken grubunuzla birlikte uygulama fikrinizi hayata geçirmek olacak.

Son başvuru tarihi: 25 Mayıs 2013 olarak belirlenmiş. Ödüller ise bayağı cazip bir şekilde düşünülmüş.

Birinciye 7.500$
İkinciye 5.000$
Üçüncüye 2.500$

Ayrıca mansiyon ödülleri de katılımcılara verilecek. Yarışmaya katılmak için EBA yarışma sayfasından başvuru yapabilirsiniz.

http://www.eba.gov.tr/yarisma

Yorum yapın