MobilCadde.com, Mobil Aksesuar 2015 Raporu [İnfografik]

mobilcadde_infografik_2015Mobil telefon kılıf ve aksesuar dünyasının lider e-ticaret sitesi MobilCadde.com, yılı mobil aksesuar raporunu yayınladı. Rapor, MobilCadde.com B2B satış siteleri, ve bayisi olan 200’den fazla perakende teknoloji mağazası satış verilerine dayanarak hazırlandı.

Cihazların aksesuar satışlarında 2015 yılında liderlik bayrağını iPhone 6S’in aldığı görünüyor. En çok satılan mobil cihaz aksesuarı bazında bu yıl da telefon kılıfları %42 ile yer almış. 2015’in akıllı saatler için en parlak yıl olduğunu belirten

MobilCadde.com CEO’su Erkan Yılmaz, akıllı saat aksesuarlarında çok hareketli bir döneme girildiğini vurguluyor.

Kadın ve erkek kullanıcılar için mobil aksesuar seçimi önceliği de farklılık göstermiş. Çantasını yanından eksik etmeyen kadın kullanıcılar powerbank taşımaya önem verirken, erkek kullanıcıların araç aksesuarlarına ilgisi dikkat çekiyor.

Kılıf kullanımının kronolojik tarihini de listeleyen infografikte, en eski telefonlara ait kılıf modelini de görmek mümkün. İnfografiği detaylı olarak aşağıda inceleyebilirsiniz.

2010 yılından bu yana güçlü imajını daima koruyan MobilCadde.com, 2015 yılında hedeflerine ulaşmak için hızla çalıştı. 2016 için de yeniliklerin ışığını yakan firma, fiziksel mağaza açılışı,kişiye özel aksesuar ve yurtdışı girişimler yapacağını duyurdu.

Yorum yapın