PTT’den 175. Yıl Reklam Filmi

Eskiler iyi bilir ancak yeni nesilin PTT’yi yeterince tanımadığını düşünüyorum. PTT posta, kargo, bankacılık ve elektronik ticaret alanlarında Türkiye çapında yaygınlaşmış hizmet ağına sahip.

Tam 175 yıldır da hizmet vermeye devam ediyor.

Kurumun tarihçesine baktığımızda 1840 yılında kurulduğu belirtiliyor. Tabi ki o zamanlar teknoloji bu karar ilerlememişti. O zamanın zor şartlarda ve kısıtlı imkanlarla başladığı hizmet serüvenine bugün elektronik ticaret alanını da ekleyerek hizmet vermeye devam ediyorlar.

Yurt genelinde 4500 iş yeri 1800’ün üzerinde ATM  cihazı olduğunu biliyor muydunuz?

Türkiye’nin en geniş otomosyon ağına sahip bir kamu kuruluşu olarak  görev yaptıklarını rahatlıkla söyleyebiliriz. Kurum son yıllarda büyük bir değişim yaşıyor. Özellikle de giriş otomosyonu projesini hızla, tüm şubelerinde yaygınlaştırarak bankaların bulunmadığı yerleşim birimlerinde finansal hizmet vermeye başladılar. Tabi ki bu da doğu illeri için halka büyük bir destek sağlayacaktır.

Aynı zamanda PTT’de bir çok banka adına tahsilat yapılabiliyor. Diğer bir yandan da kredi verebiliyorlar. Bu hizmetlerin yanı sıra her türlü sigortacılık hizmetlerinin yapıldığını da söyleyebiliriz.

Otoyol ve köprüler için HGS hızlı geçiş sistemi hizmeti ve fatura tahsilatları…

Hatırlarsanız bir süre önce PTT Cell ile cep telefonu sektörüne de el attıklarını unutmamak lazım. Dijital dünyada da hizmetlerini görüyoruz. PTT, KEP hizmetine başlayarak bu alanda da karşımıza çıkmaya başladı.

Benim ise en çok ilgimi çeken nokta, Aliexpress.com’dan verdiğim siparişlerin gümrükten evime kadar ücretsiz olarak teslim edilmesi 🙂

Buradan PTT ailesinin her ferdine mutlu yıllar dileyerek sizleri aşağıdaki gibi PTT’nin 175. yıl reklam filmi ile baş başa bırakmak istiyorum. Güzel bir reklam filmi…

Yorum yapın