MobileLite Wireless G2 İnceleme

MobileLite Wireless G2 (12)Teknoloji müthiş bir hızla gelişiyor. Ancak akıllı telefonları geliştiren teknoloji maalesef ki pil ömrü konusunda yetersiz bir hale geldi. Cep telefonları akıllandıkça, pil sorunu büyüyerek kendini aksettiriyor.

Pil teknolojileri de elbette ki ilerliyor. Fakat, biz son tüketici için pil sorununa henüz gerçekçi biz çözüm bulunamadı.

Doğal olarak akıllı telefonlarımızı gün içerisinde şarj etmek zorunda kalıyoruz. Cep telefonları akıllanırken ekranlar büyüyor, çözünürlükler ve görüntü kaliteleri artıyor, içerik hiç olmadığı kadar güzel ve akıllandıran uygulamalar sürekli arkaplanda çalışıyor. Bunların hepsi, pil tüketimini ciddi bir biçimde zorluyor!

Peki pil?

Pilimiz de hızla tükenerek, günü çıkartamadan priz priz diye etrafta dönmek zorunda kalıyoruz. Buna en iyi çözüm şimdilik Power Bank ismindeki taşınabilir şarj cihazları!

Piyasada 1500mAh kapasitesinden 4.000mAh kapasitesine kadar birçok Power Bank bulmak mümkün. Çantamızda akıllı telefonumuzun yanı sıra bir de yedek güç kaynağı taşımak zorundayız. Ya da en azından bir USB kablosunu cebimize atıp, USB güç kaynağı veya priz aramak da pratik çözümler haline geldi.

En iyi durumda, tasarruf modlarını açarsanız akıllı telefonunuz eve gelinceye kadar sizi idare edebiliyor. Elbette ki bu durum, online olma sürenizi kısıtlayarak yapılabiliyor. Gün boyunca Wifi ve 3G açıkken, günü bitirmek birçok akıllı telefon için hayal haline geldi. Online olmayan telefonlar da aptal telefonlardan farksız!

MobileLite Wireless G2 (1)   MobileLite Wireless G2 (2)   MobileLite Wireless G2 (3)

Kingston MobileLite Wireless G2 ürünü de tam bu noktada farklı çözümler sunuyor!

Wireless G2 modeli, temel olarak aynı olsa da önceki modeline karşın daha fazla geliştirilmiş. Özellikle de batarya kapasitesinde dikkat çekici iyileştirme yapılmış.

Kingston MobileLite Wireless G2 ürünümüzün kutusundan MicroSD dönüştürücü, kullanım klavuzu ve USB kablosu çıkıyor. Ayrıca ürünün ön kapağında ürün özelliklerine de yer verildiği dikkatimi çekti.

Hafif bir ürün ve bir cüzdan kadar olduğu için kolaylıkla yanınızda taşıyabilirsiniz. Plastik bir yapıya sahip olan Kingston MobileLite Wireless G2 üzerinde Kingston logosunu görüyoruz. Alt kısmında ise ürün bilgilerine yer verilmiş. Ürünün üst ve alt kısımları siyah renkte, yan band kısmı ise beyaz renkli bir plastik ile çerçevelenmiş.

MobileLite Wireless G2 (4)   MobileLite Wireless G2 (5)   MobileLite Wireless G2 (6)

Ön kısmında baktığımız zaman led göstergelerini, açma / kapama tuşunu ve Micro USB girişini görüyoruz. Sol yan kısımda USB girişi ve SD kart yuvası bulunuyor. Arka kısmına baktığımızda ise bir Ethernet portu olduğunu görüyoruz. Kingston MobileLite Wireless G2’nin bütün giriş ve çıkışları bunlar.

Her biri farklı bir özellik ve on parmağında on marifet olduğunu söyleyebiliriz. 

Boyutları 129x79x19 mm ve bir cüzdan kadar yer kaplıyor. 

Wifi ve küçük bir NAS özelliğine sahip Power Bank gibi düşünülebilir.  Ürün, diğer özellikleriyle piyasadaki Power Bank’lara göre daha avantajlı bir hale geliyor.

Üzerinde yer alan MicroSD ve USB bağlantıları sayesinde SD kartlarınızı cihaza takarak akıllı telefon ve tabletlerden bu belleğe Wifi ile fotoğraf ve videolarınızı kolaylıkla aktarabilirsiniz. Aynı zamanda cihaz üzerindeki USB girişine bir USB Flash Disk bağlayarak depolama alanı oluşturup, bağlı cihazlardan bu alana aktarım sağlayabilirsiniz!

MobileLite Wireless G2 (7)   MobileLite Wireless G2 (8)   MobileLite Wireless G2 (9)

Pil kapasitesi

Bu cihazlarda en önemli özellik aslında pil kapasitesidir. Kingston MobileLite Wireless G2 ürünü 4.640mAh kapasitesi ile dikkatimi çekti. Yani 2.000mAh’lık bir akıllı telefonu 2 kere tam şarj edebilirsiniz. Kingston MobileLite Wireless G2’yi sadece medya kopyalamak için kullanmak isterseniz Wifi üzerinde tam 13 saatlik pil ömrü sunuyor.

Uygulamasız olmaz!

Kingston MobileLite Wireless G2’yi kullanmak için daha doğrusu dosyalarınızı aktarmak ve mobil cihazlarınız arasında paylaşmak için akıllı telefonunuza bir uygulama yüklemeniz gerekiyor. Kingston MobileLite ismindeki bu uygulamayı iOS ve Android marketlerden indirebilirsiniz. Ancak Windows Phone kullanıcıları için üzücü bir durum var! Maalesef Windows Phone mağazasında uygulamamız yok!

devamı bir sonraki yazımda…

Yorum yapın