MobileLite Wireless G2 İnceleme -2

MobileLite Wireless G2 (7)Kingston MobileLite Wireless G2’yi incelemeye devam ediyoruz. MobileLite g’yi kullanmak için daha doğrusu dosyalarınızı aktarmak ve mobil cihazlarınız arasında paylaşmak için akıllı telefonunuza bir uygulama yüklemeniz gerekiyor. Kingston MobileLite ismindeki bu uygulamayı iOS ve Android marketlerden indirebilirsiniz. Ancak Windows Phone kullanıcıları için üzücü bir durum var! Maalesef Windows Phone mağazasında uygulamamız yok!

Bir Windows Phone kullanıcısı olarak bu duruma üzüldüğümün altını çizmek istiyorum. Umarım en kısa sürede bu cihaz için bir Windows Phone uygulaması yapılır.

Uygulamayı telefonunuza kurduktan sonra cihaza erişebiliyorsunuz. Cihaz ile bağlantı kuran uygulama, USB bellek veya SD kart içerisindeki verilerin Wi-Fi üzerinden aktarımını sağlayabiliyor.

Aynı zamanda Wi-Fi üzerinde toplamda sekiz kullanıcıya kadar destek sağladığını da söylemek istiyorum. Aynı anda sekiz kullanıcı ile datalarınızı paylaşabilirsiniz.

Kingston MobileLite Wireless G2 ek özellikleri ile geniş bir kullanım sağlıyor. Akıllı telefonlarınızı şarj edebilir, Wifi ile dosya paylaşabilir, içerikleri cihaz üzerine yedekleyebilirsiniz.

MobileLite Wireless G2 (12)  MobileLite Wireless G2 (13)  MobileLite Wireless G2 (8)

Arka kısmındaki Ethernet portu da onu farklı kılan noktalardan bir tanesi! WLAN Ethernet bağlantı noktası ile mobil Wifi yönlendirici olarak kullanmak da mümkün! Yani kablolu ağınızı MobileLite G2 ile kablosuz hale getirebilirsiniz.  

Ağırlığı ise 171 gram!

Bu sayede gerçekten de taşınabilir sıfatını verebiliyoruz. Birçok alternatif Power Bank maalesef ki ağırlığı ve boyutları sebebi ile taşınabilir olmaktan çıkarken, Kingston MobileLite Wireless G2 tasarımı, hafifliği ve boyutları ile ilginizi çekebilir.

MobileLite Wireless G2, içeriklerinizi bir Flash karta ya da USB sürücüye boşaltarak cihaz bir nevi NAS ünitesi görevi görüyor. Cihazın dahili hafızası yok. Ancak üzerindeki MicroSD kart girişi ya da USB girişine bir disk bağlayarak disk kapasitesi oluşturabiliyoruz.

MobileLite Wireless G2 (10)   MobileLite Wireless G2 (11)   MobileLite Wireless G2 (12)

MobileLite Wireless G2, kendi Wi-Fi sinyallerini oluşturmakta ve kullanıcıların birden fazla cihaza içerik akışı yapmasına izin verebiliyor. Elbette ki içerisinde takılı olan bir hafıza kartındaki filmi, cep telefonunuz üzerinden seyretme imkanı sağlıyor. (Video desteği Android ve Kindle Fire için 2GB ile sınırlı)

Hatta  USB girişine bir USB 3G modem bağlayarak İnternet bağlantınızı Wifi olarak paylaşabilirsiniz!

Teknik Özellikler: 

Bağlantı: Ethernet, USB, SD, SDHC, SDXC ve microSD
Kablosuz: 802.11 g/n (WPA2)
Batarya: 4640 mAh
Pil Ömrü: 13 saat
Uyumluluk: iPod touch, Kindle, Android 4.0+, iOS
Boyutlar: 129 x 79 x 19 mm
Ağırlık: 171 gram
Desteklenen dosya sistemleri: FAT, FAT32, NTFS, exFAT
AP Desteği: 3G USB modem ya da Ethernet portu üzerinden bağlantı ile

Yorum yapın