Mozilla Firefox 3.6.9 Çıktı.

Sabahtan beri Mozilla Firefox tarayıcım en azından 10-15 kere çöktü.  Ah be Firefox çöke çöke bir hal oldun diye kendi kendime söyleniyordum.  Tam bu sırada Firefox yeni bir güncelleme uyarısı verdi.  Yeni versiyon Firefox 3.6.9 sayfasına şöyle bir göz attım…

Çökme;

Firefox, Adobe Flash, Apple Quicktime veya Microsoft Silverlight yan uygulamaları çöktüğünde Windows ve Linux kullanıcılarına kesintisiz gezinme sağlar. Eğer bu sık kullanılan yan uygulamalardan biri donar veya çökerse, bu Firefox’un geri kalanını etkilemez. Onun yerine, basit bir şekilde sayfayı yenileyip yan uygulamayı yeniden çalıştırarak tekrar deneyebilirsiniz.

Gerçi çökmelerin sebebi belliydi ama Firefox ne olursa olsun bu çökmeleri yan uygulamalardan dahi olsa önüne geçmeliydi. Hadi bir süre sonra insan artık kafayı yiyip Firefox’a lanet bile okuyabilir.  Ne yani javascript, flash ve diğer tüm yan uygulamaları kapatıp mı çalışalım?

Neyse ben yine dert yanmaya başladım.  İnsan da sevdiğine sövermiş yok nasıldı insan sevdiğini dövermiş.  İşte ondan ne olursa olsun seviyorum Firefox’u …

http://www.mozilla-europe.org/tr/firefox/3.6.9/releasenotes/

“Mozilla Firefox 3.6.9 Çıktı.” üzerine 4 yorum

 1. Dostum guncellemeler ilk ciktiginda boyle sorunlar oluyor, sanirim 3.2 versiyonu ile birlikteydi Firefox’um kullanilamaz hala gelmisti bende Chrome’a gecmistim. Hem guncellemelerin hatalarindan hemde crash oldugunda maalesef kendini toplayamiyor. Yeni yama cikana kadar akil saglini kaybetme 🙂 sorunlar muhtmelen duzelicektir.

  Yanıtla
 2. Valla zaman zaman takılmalar nedeniyle web zevkimin içine etmeye başlamasından dolayı soğumaya başlamıştım ki umarım bu güncelleme ile tekrar ısınabilirim.

  Yanıtla
 3. Ben de yeni bir Firefox sürümü var mı diye İnternet’i araştırdım. Bu sürümü gördüm ve hemen güncelledim. Elbette ortada Firefox 4 beta’nın varlığında haberim oldu. Onuda kurdum. Sizde kurabilirsiniz. Ancak Firefox 4 ile gördüğüm ilk şey arayüzünü Chrome gibi basitleştirmiş/kolaylaştırılmış. Son 3 aydır Chrome, Firefox’un ve Internet Explorer’ın kullanıcılarını kendine bağlıyordu.

  Yanıtla
 4. nezaman tv seyredecek olsam flaş player çöküyor usandım yaa ..arkadaşlar ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun

  Yanıtla

Yorum yapın