MSN Messenger Kullanıcıları Dikkat… (Bağlantı hatası)

msnhata.JPGİnternet sayfama gelen istatistiki bilgilerde nedense Msn ve messenger makalelerime gelişlerde bir patlama gördüm.  Messenger kullanmadığım için malesef ki durumdan haberim yoktu.

Nette ufak bir araştırmaya gireyim derken Melih Bayram Dede‘nin yazısı FriendFeed’de karşıma çıktı.   Meğer MSN kullanıcılarının sıkıntısı bizim Microsoft’çu abilerimizden kaynaklanıyormuş.  Güvenlik sebebiyle (MSN virüsleri) MSN’in eski versiyonlarına bir güzel bloke koymuşlar.  Yani anlayacağınız MSN Messenger’iniz eski versiyonlardan bir tanesiyse malesef ki bağlantı kuramayacak hata alacaksınız.

Arkadaşlar panik yok http://download.live.com/messenger adresine girip yeni sürümü indiriyoruz ve yüklüyoruz. Sorun çözülecektir.

“MSN Messenger Kullanıcıları Dikkat… (Bağlantı hatası)” üzerine 14 yorum

 1. Bana da bir kaç gün önce denk geldi. Hata ekranındayken F1 e basarak bilgi aldım. baktım ki download istiomuş:) Yeniledik düzeldi. Akılları yeni geldi başlarına!

  Yanıtla
 2. Evet dün akşamdan beri eski msn sürümlerinde oturum açmayı engellediler.Engellediler ama bazı kullanıcılarda oturum açıldığında hata olusuyor ve oturum kendiliğinden kapanıyor.Bu sorunun çözümü şimdilik mevcut,hatta eski live messenger’ı da kullanabilirsiniz küçük bir işlemle.

  Yanıtla
 3. Slm Hamza Abi,
  Bugün bende msn’e girerken güncellemem gerektiğini belirtti, güncelledim. Nitekim yeni yüklenen Windows Live Messenger’da oturum açtığımda kişi listemi göremedim. Nette birçok sayfaya baktım ama doğru düzgün bir cevap bulamadım. Bu sorunun neden kaynaklandığını ve çözümünün ne olduğu hakkında bir bilgin varsa benimle paylaşabilir misin? Şimdiden Teşekkürler.

  Yanıtla
 4. merhaba.. 16 eylül itivariyle live 9,0 yüklememiz gerekiyor .. falat sizin söylediğiniz siteden ytüklenmiş olmasına rağmen hata veriyor ..
  hata kodu da ” 80080005 ”

  ilk cıktığında da yüklemitşim yine böyle bi hata vermiş; 8,5 sürümüne geri dönmüştüm ..
  ve malesef şu an msn messenger7.0 kullanıyorum ..

  verdiğiniz link zaten orijinal site linki .. ama soruna care değil ..
  umarım bu konuda yapılabilecek bişey vardır ..

  Yanıtla
 5. Ben msn 8.5 Versiyonu ile devam edebiliyorum.. Herhangi bir güncellemede istemedi.. Güncelleme yapmak istemeyenler 8.5 yeniden denesin

  Yanıtla
 6. Hamza güzel bir noktaya deyinmişsin ben sorun yaşamadım fakat sorun yaşayan birçok arkadaşım, eşim, dostum, falanım, filanım bana ulaştı ve bu şekilde bir sorun yaşadıklarını söylediler. iyi dedim bakarız baktım ve güncelleştirme sorunu oldugunu gördüm microsoftun sitesinden son güncellemeyi yaptım makinayı resetledim ardından msn in son sürümünü indirdim ve kurdum neden güncelleştirdin diyeceksin çünki indirdiğim son sürüm bilgisayarınız güncel değil güncellemeden bunu kuramazsınız dedi 🙂 buda bir deneyim belki aynısını yaşayanlar olmuştur heee şimdi güncelleme yaptık oradan başımıza bir sorun çıkarmı açılırmı derseniz eğer kaçak yazılım kullanıyorsanız olabilir ama msn kullanmanında bir bedeli var 🙂

  Yanıtla
 7. @hüseyin: Uzun yöntem o,msnmsngr.exe sağ tıklayıp özellikler/uyumluluk/win2000 de çalıştırı seçeceksiniz.Bazende kurulan yeni sürümde hata mesajı veriyor; blogumda bunun çözümüyle de ilgili yazı yazdım: http://tr.im/z0te

  Yanıtla
 8. ”’ bn yenı surumu ındırdım ve yükledim oturumu actıktan 10 sn sonra kendı kendıne oturumu kapatıo bu sorunu nsl cözebilirm ”

  Yanıtla
 9. Ertugrul özge kardeşim çözümü buldunmu bilmiyorum ama ben gene aylaşmak istedim, bilgisayarındaki yüklü msn yi ve msn ile ilgili nekadar program varsa kaldır eklentiler dahil. daha sonra bilgisayarını yeniden başlat ve güncel msn yi kur,kurulum yaptıktan sonra bilgissayarı yeniden başlat ve açıldıgında tekrar dene iyi çalışmlar

  Yanıtla
 10. Bende bu tarz bir hata çıkmadı ne güzel değil mi ?
  Yükselt diye küçük bir uyarı çıkıyor kapıyorum zorunluluk yok hata yok özel bir yöntmde kullanmadım 8.5 te kalmak için.
  Zaten 9 da kişi listem oluşmuyordu iyiki gelmemiş.

  Yanıtla
 11. ArkadaşLar eğer HaLa eski sürümü kullanmak İstiyorsanız eski sürümü yükLeyin Sonra Masaüstünde msn simgesi war biliyorsunuz zate . ) neyse sağ tıklayıp özellikler diyin kategorilerde uyumluluk war uyumluluktan windows 200 seçin . )

  Yanıtla

Yorum yapın