Nero 9 – Free version ve dikkat ASK Toolbar Tehlikesi..!

nero-logo Sonunda Nero firması güzel birşey yaptı 🙂  Yalnız pekde hoşnut kaldığımı söyleyemeyeceğim birkaç noktadan da bahsetmek istiyorum.

Nero ‘yu artık hemen hemen herkes biliyordur.  CD / DVD gibi medyalarımızı yazmamızda bize eşlik eden en popüler programlardan bir tanesi.  Düne kadar kullanıyordum fakat malesef ki Nero öyle bir hal aldı ki artık el atmadığı sektör el atmadığı iş yok.  Sağolsunlar Nero’yu indirirken bu programlarla beraber geliyorlar ve lisans ücretleride bu yüzden epeyli artıyordu.

Yahu sisteme kurmak ve kaldırmak tam bir işkenceye dönüşen Nero ‘dan güzel bir adım geldi.  Adnan Arkadaşımın blogu http://www.docums.net ‘de bir makalede okudum.  Nero firması  Nero 9 Free versiyon adı altında bir yazılım geliştirmiş.

eset-nod32-nero-trojanProgramı indirmeye çalıştığımda Eset Nod32 Anti-virüs programım bir uyarı vererek beni durdurdu.  ftp.nero.com kaynağından almaya çalıştığım Nero 9 Free versiyon malesef ki içerisinde bir trojan barındırıyor…!

Nero Free versiyonu gönül rahatlığıyla indirebilirsiniz. Sadece dikkat etmeniz gereken sisteminize kurarken ASKToolbar’ı seçmemeniz gerektiği. Eğer sisteminize yüklenirse Denetim masası program ekle kaldır menüsünden kaldırabilirsiniz.

Eset Nod32 kullanıcılarının indirdikten sonra EXE dosyasını temizlemelerini öneririm. Yada kurulum sırasında size bir uyarı çıkartacaktır. Bu uyarıda Clean yaparak yada IGNORE ederek kuruluma devam edebiliyorsunuz.  Sisteminize kurduktan sonra yine ASK Toolbar’ı kaldırarak sisteminizde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Ayrıca Zemana Antilogger kullanıcıları kurulumda Nero’ya izin vermek zorundasınız.  Yalnız izin verirken uyarı penceresi altındaki kural yarat kutucuğunu boş bırakmanızı tavsiye ederim.

Programı Nero’nun internet sayfasından indirebilirsiniz.

“Nero 9 – Free version ve dikkat ASK Toolbar Tehlikesi..!” üzerine bir yorum

Yorum yapın